Karpacz

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Karpacz

Post autor: Anula80 »

Nie znalazłam takiego wątku, więc pozwoliłam sobie założyć :)
Wybieramy się na urlop do Karpacza. Bardzo przydałyby mi się informacje, gdzie można zjeść coś bezpiecznego na mieście, w jakich sklepach można się zaopatrywać. Z góry dziękuję :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Karpacz

Post autor: Anula80 »

Jesteśmy w Karpaczu. Ze standardowych sklepów mogę wymienić: Biedronka, Rossmann, Netto - to przy ul. Konstytucji 3 Maja. Poza tym jest Tesco i Lewiatan, gdzie znalazłam 2 rodzaje parówek bg, kilka przypraw Dary Natury, lody Kaktus, ryż i kasze Kupiec, cydr Lubelski, pasztety Profi, itd. Jest też sklep spożywczo-monopolowy z wędzonymi rybami z własnej wędzarni - dowiedziałam się, że tylko sól zawierają.
Na mieście zaryzykowaliśmy jedzenie tylko raz - w Karczmie Śląskiej - specjalnie dla nas wymienili olej i dostaliśmy frytki i dorsza. Czekaliśmy sporo, ale naprawdę było pyszne i mam nadzieję, że bezpieczne. W każdym razie Seba po frytkach nie narzekał na ból brzucha. Rozmawiałam z panią z kuchni i w skrócie wytłumaczyłam, o co chodzi, zamówiłam frytki i rybę z solą i pieprzem. Wszędzie, gdzie wchodziliśmy z pytaniem o jakieś dania bg, patrzyli na mnie jak na kosmitę. Dopiero tam byli zainteresowani i faktycznie się postarali :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Karpacz

Post autor: Leeloo »

no i super :D :D

czekam na dalszą relację z Karpacza, pozdrowienia dla całej Trójki :*
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Karpacz

Post autor: Anula80 »

My też pozdrawiamy :D
W Lewiatanie były 2 rodzaje chleba Balvitenu.
Ostatniego dnia pobytu poszliśmy do wspomnianej wcześniej Karczmy Śląskiej na herbatę. Mieli Liptona i spory wybór Malwy :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ