Chorwacja, Baska Voda

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Falk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 21 maja, 2012 12:38
Lokalizacja: Częstochowa

Chorwacja, Baska Voda

Post autor: Falk »

Cześć,
We wrześniu byłem w miejscowości Baska Voda w Chorwacji. Wziąłem ze sobą jedzenie, ale ostatecznie trochę mi zabrakło i zacząłem szukać.
Na ulicy Vladimira Nazora za targiem jest apteka w której można kupić masę produktów bezglutenowych. Nie są na wystawie, należy zapytać. Jedna z Pań która tam pracuje ma celiakie i powiedziała mi że dba o to żeby było u niej jak najwięcej produktów bezglutenowych. Kupicie różne chleby, makarony, słodycze, przekąski, itd. Pozostałe Panie tam pracujące, także wiedzą o co chodzi. Oczywiście w większych marketach też się coś dokupi, ale nie zawsze te większe są pod ręką. Polecam. Miejscowość super, jedzenie mamy, "temat sprawdzony"
Pozdrawiam
Kasia7874
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: śr 14 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Chorwacja, Baska Voda

Post autor: Kasia7874 »

super informacja
Falk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 21 maja, 2012 12:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chorwacja, Baska Voda

Post autor: Falk »

Dowiedziałem się jeszcze, że generalnie w Chorwaji żywność bezglutenową można kupić w aptekach. Ja jednak innch niż ta nie sprawdzałem. Apteka w Chorwacji nazywa się "Ljekarna".
Po sąsiedzku od Baski Vody (ok 9 km) jest większa miejscowośc Makarska. Są tam duże markety takiej jak Lidl i chorwacki Konzum i tam ponoć można też dostać bezgluty.
W Basce jest Konzum, ale mały i tu nic nie znalazłem.
ODPOWIEDZ