Telepizza

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Telepizza

Post autor: Accipiter »

Byłam ostatnio u rodziców (Konin) i postanowiliśmy nie gotować obiadu. Rodzice chcieli zjeść pizzę. A żeby "dziecku" smutno nie było, Tata spytał czy mają coś bezglutenowego. Pan wykazał się znajomością tematu i z zapałem zaczął Tacie wciskać, że ich pizza jest robiona z mąki... kukurydzianej !?! Słyszeliście coś takiego? Bo jakoś mi się wierzyć nie chce (jeszcze pamiętam smak "normalnej" pizzy i jestem niemal przekonana że to był smak pszennego ciasta?). Nie zaryzykowaliśmy jednak....
Choć gdyby to była prawda.... Mmmmmmmm ;)
Pozdrawiam ciepło
Agnieszka
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Nie ma takiej mozliwosci i pan jedynie wykazal sie swoja dobra wola, ale niekoniecznie juz rozsadkiem(przeciez mogl Ci zaszkodzic!) W Polsce nawet tacos robi sie z maki pszennej z dodatkiem kukurydzianej, a co dopiero pizza. Tacos w Meksyku jest robione ze spacjalnie preparowanej kukurydzy, nie z maki kukurydzianej, wiec w naszych warunkach sprawa jest nie do powtorzenia, a wyobrazam sobie tego pagaja, ktory wyszedlby po probie zrobienia pizzy z maki kukurydzianej wylacznie, po prostu bzdura do kwadratu.
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

No ja próbowałam zrobić naleśniki z samej mąki kukurydzianej i były hmmm... delikatnie mówiąc takie sobie... Pizze tez próbowałam robić, nie pamiętam już z czego, ale nie była zjadliwa, jakaś okropnie twarda, aż boki jej sie do góry podniosły :oops: Ale się nie zrażam :cheesy:
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Trzeba bardzo uważac, mnie tez wciskano kit o bułkach czysto kukurydzianych, ale przyszedł szef i mnie przeprosił było 20% przennej, to samo z chlebkiem kukurydzianym wasa domiesza przennej mąki!
pozdrawiam
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Witaj Agnieszko

Miałam dokładnie identyczną sytuację jak Ty tyle, że o bezglutenowości pizzy informowała mnie pani z informacji, po czym udałam się do telepizzy i natychmiast podcięto mi skrzydła. Z ciekawości napisałam nawet do nich zapytanie co można jeść a czego nie. Otrzymałam taką odpowiedź (przekopiowałam z tematu producenci):

Ostatnio ktoś mi powiedział, że w Telepizzy serwują pizze robioną tylko na bazie mąki kukurydzianej, zatem zwróciłam się do nich z pytaniem jak to jest i taką oto otrzymałam odpowiedź:
Szanowna Pani!

W odpowiedzi na Pani pytanie pragnę scharakteryzować produkty w restauracjach Telepizza. Podzieliłam produkty na dwie grupy: na produkty z glutenem i bezglutenowe.


I Produkty, które zawierają gluten:

1. W Telepizzy oferujemy 4 rodzaje ciasta: finetta, tradycyjne, grubba i pizza calzzone. Głównym składnikiem ciasta jest mąka pszenna najwyższej jakości.

2. Rolldog - parówka z serem i boczkiem zapiekana w cieście z mąki pszennej.

3. Telekurczak - panierowane kawałki kurczaka. Ten produkt również zawiera gluten.

4. Teletortilla - pszenna tortilla z dodatkami.

5. Pieczywo czosnkowe - pszenna bułka z dodatkami.

6. Mini-calzzone - dodatek na bazie ciasta z mąki pszennej.

7. Skrzydełka z kurczaka pikantne.



II Produkty, które nie zawierają glutenu:

1. Napoje

2. Surówki z białej kapusty colesław łagodny i pikantny.

3. Sałatka z kurczakiem i sałatka kolorowa z czerwoną fasolą.

4. Sosy do pizzy.

5. Skrzydełka z kurczaka łagodne. Uwaga! Skrzydełka pikantne zwierają gluten!!!



Mam nadzieję, że te informacje będą dla Pani przydatne.



Z poważaniem

A. Zagroba

Specjalista ds. Kontroli Jakości

TelePizza Poland Sp. z o.o.

ul. Marymoncka 32B

01-869 Warszawa
Pozdrowionka
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Przepraszam :oops: , prostuję - skopiowałam z "Informacje od firm" a nie z zakładki "Producenci"
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

chyba dawno nikt tu nie zaglądał bo widzę stare daty ale chcę tylko napisać że u nas w Opolu też jest ciężko z produktami bezglutenowymi. w większości sklepów nikt nie wie o co chodzi, a na pytanie o żywność bezglutenową najczęściej słyszę-co to jest? wszyscy tylko pytają po co mi ta dieta skoro jestem szczupła ale tłumaczyć każdemu ? jakoś sobie radzę.Pozdrawiam wszystkich na diecie!
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
ODPOWIEDZ