Kraków! WieloPole3 w MENU BEZ GLUTENU

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Kraków! WieloPole3 w MENU BEZ GLUTENU

Postprzez Leeloo » Pt 16 sty, 2015 18:37

Restauracja WieloPole3 znajduje się w podziemiach kamienicy Hotelu Wielopole przy ul. Wielopole 3 w Krakowie. Kuchnia w restauracji WieloPole3 to miejsce, w którym łączy się smaki utrwalone w polskiej kulturze kulinarnej z odkryciami naukowców o niezwykłych właściwościach jedzenia. Efektem są niesamowite dania, będące połączeniem najwartościowszych składników roślinnych ze smakowitymi dodatkami z najdalszych zakątków świata.
Gotuje się tu w przekonaniu, że jedzenie ma znaczenie, tym samym może stać się smaczną i kolorową drogą ku zdrowiu. Swoje dania szczególnie polecane są wszystkim, którzy chcą zachować zdrowie. Każde danie kuchnia jest w stanie dostosować do szczególnych wymagań dietetycznych (dania bezglutenowe, bezlaktozowe, dania z obniżoną zawartością cholesterolu, dania niskokaloryczne dla osób walczących z nadwagą, dla osób z cukrzycą). Jest to kuchnia zdrowa, roślinna, niskoprzetworzona. Gorąco zachęcamy do odwiedzin.
Już Hipokrates powiedział „Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” Ładny wystrój, miła obsługa i nieziemskie jedzenie.

http://www.celiakia.pl/ladny-wystroj-mi ... z-glutenu/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Re: Kraków! WieloPole3 w MENU BEZ GLUTENU

Postprzez pleomorfa » Pt 16 sty, 2015 21:44

Trzeba będzie wypróbować ;)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » Pt 16 sty, 2015 22:24

no ja liczę na mega relację, pleo :D
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Adka » Śr 04 lut, 2015 23:50

Byłam tam niedawno. Faktycznie duży wybór dań bg, co najmniej połowa menu, a może nawet więcej była bezglutenowa. Nie wiem czy po prostu trafiłam na nową kelnerkę czy może nie była do końca zorientowana ale po rozmowie z nią miałabym jednak pewne wątpliwości, jednak przekonało mnie to, że miejsce jest w Menu bez glutenu. Jedzenie było bardzo dobre, fajnie przyprawione. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego o miksturze, którą zamówiłam do picia (pietruszka, ananas, pomarańcza), była stanowczo za słabo zmiksowana i bardzo było czuć białe skórki pomarańczy i ich gorzki posmak - nie bierzcie tego. Cenowo bardzo pozytywnie - danie główne 10,50 zł. Wystrój bardzo prosty, sala była pełna więc polecam robić rezerwację szczególnie w weekendy. Z pewnością jeszcze tam zajrzę :)
Adka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mario05 » Cz 05 lut, 2015 12:02

Zachęciliście mnie do wypróbowania tej restauracji.
mario05
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Adka » N 15 lut, 2015 22:52

Skuszona poprzednim razem znów się tam wybrałam. Tym razem jednak już taka zadowolona nie byłam. Największa porażka to zupa kukurydziana. Miała to być łagodna zupka dla dziecka (kelnerka sama mi zaproponowała jako coś łagodnego właśnie) . W rzeczywistości zupa była BARDZO ostra, na pewno nie dla małego dziecka. Najgorsze jednak to, że nie była dobrze zmiksowana i pełno było w niej tych skórek z ziarenek kukurydzy, to naprawdę nie było fajne. Dziecko nie dało rady nawet jednej łyżeczki przełknąć ze względu na tą konsystencję. Placki ziemniaczane również nie zachwyciły (uwielbiam placki ziemniaczane), tarte na grubej tarce czego akurat nie lubię, z cebulą chyba, były bardzo mocno przypieczone z jednej strony, jak dla mnie to przypalone i moim zdaniem niedopieczone w środku. I porcja też nie największa, pomimo zjedzenia wcześniej zupy nie wyszłam jakoś specjalnie najedzona. Jedynym plusem była cudownie pachnąca lemoniada lawendowa. Tak więc w sumie mam dosyć mieszane uczucia co do tego miejsca.
Adka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Śr 29 kwi, 2015 16:28

Trochę mi to zajęło, ale w końcu dotarłam i na ul. Wielopole 3 ;)

Tak jak Adka mam mieszane uczucia, więc gdy odwiedzę ją drugi raz dopełnię swojej opinii, bo uważam, że po jednym razie nie byłoby fair oceniać coś jako "białe lub czarne".

Zacznę od wyglądu lokalu. Jak już Adka pisała charakteryzuje go prostota i taki fajny dosyć klimat (lokal znajduje się w podziemiach hotelu). Mimo tego wygląda dosyć elegancko, aż się dojdzie do stolika. Może się wydawać dosyć ciekawym, tanim i praktycznym rozwiązaniem, ale mnie wręcz uderzyło układanie papieru do pieczenia w roli obrusu na stołach. Może jeszcze do kwadratowych stolików jakoś to pasowało (choć niewygodnie się siedziało, gdy papier szeleścił przy każdym ruchu ręką), ale do okrągłych, gdzie przecinał kolorowy, materiałowy obrus niekoniecznie. I pije się z kieliszków, to też dodaje swoistej elegancji, choć w zestawieniu z tym papierem to tak średnio się komponuje :D
Estetyka potraw jak najbardziej na plus, bo gdy się je widzi to się chce je zjeść - natychmiast ;).

Potrawy są dosyć smaczne (choć wiadomo dużo zależy od gustu, mnie np. w moim daniu urzekło wszystko oprócz "ziemniaków księżnej ...", które nie były zwykłym puree tylko puree+coś i to coś według mnie psuło smak, ale o gustach się nie dyskutuje :D), natomiast jak na główne danie to wychodząc miałam pewien niedosyt - kaloryczny. Po prostu byłam nie najedzona. Koleżanki jedzące jedna kaszę jaglaną, druga risotto na ten aspekt aż tak jak ja nie narzekały :D

Jeśli chodzi o całe menu to jest duży wybór bezglutenowych i bezmlecznych potraw (od 25 kwietnia nowe menu). Co do napojów jest także duży wybór, szczególnie interesujące są smoothie, ale nie miałam do nich zaufania (i wolałam uniknąć ewentualnych korelacji potrawy z napojem :p), więc wybrałam jak moja poprzedniczka lemoniadę lawendową. Ciekawy smak, dobrze zaspokajała pragnienie i dużo osób ją brało z tego co widziałam ;)

Cenowo obiad dla 3 osób składający się z dania głównego+napój (lemoniada 250ml) wyszedł nas 46,50zł.
Tyle, że na przyszłość wzięlabym pod uwagę efekt najedzenia i zamówiła jeszcze przystawkę, wtedy danie dla jednej osoby powinno się zamknąć w 25zł.
Cenowo generalnie zachęcające. :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

Powrót do Gdzie nas lubią lub nie lubią