Mommo Good Food- Warszawa w MENU BEZ GLUTENU

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Mommo Good Food- Warszawa w MENU BEZ GLUTENU

Postprzez Leeloo » Śr 28 sty, 2015 16:45

Mommo good food mieści się w samym centrum Warszawy (Al. Jerozolimskie 28) przy „palmie” blisko Ronda de Gaulle’a. Miejsce słynie m.in. z zapiekanek przygotowanych z produktów najwyższej jakości. Z ogromną radością pragniemy państwa poinformować iż poszerzyli swoją ofertę o produkty bezglutenowe.
Zapiekanki wytwarzane są z chrupiącej bezglutenowej bułki z dodatkiem oryginalnej włoskiej, ciągnącej mozzarelli oraz świeżych polskich pieczarek. mommo3Wzbogacić możecie zapiekankę dodając bezglutenową szynkę, a dla Vegan proponują wegański ser, oliwki, paprykę, suszone pomidory, oraz cebulę to wszystko w towarzystwie wysokogatunkowego wytworzonego z 78% pomidorów bezglutenowego keczupu.
W trosce o dbałość o wysoką jakość, zapiekanki bezglutenowe przygotowywane są w specjalnie przystosowanym, osobnym pomieszczeniu. Podawana kawa i herbata również jest godna polecenia. Kolejnym miłym akcentem jest fakt, że lokal otwarty jest prawie całą dobę.

:burger: :burger: :burger: :burger: :burger: :burger:

http://www.celiakia.pl/bezglutenowe-zap ... zy-palmie/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Re: Mommo Good Food- Warszawa w MENU BEZ GLUTENU

Postprzez Anula80 » Cz 29 sty, 2015 07:53

Mniam mniam ale bym zjadła :burger:
Na razie muszę się zadowolić hamburgerami własnej roboty, w sobotę robię ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Adrian » Pt 06 lut, 2015 16:30

Świetna lokalizacja na pewno tam wpadnę :!: :)
Adrian
Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » Pt 06 lut, 2015 19:47

ja również, dziś przejeżdżałam obok, są napisy o bg zapiekanach g:)

od przyjaciółki wiem tyle: są zajedobre. :D

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez darciak90 » N 08 lut, 2015 00:47

Zapiekanka bardzo dobra :burger:

Obrazek
Obrazek
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez chmielek » N 08 lut, 2015 12:09

:569:
Byłam tam we wtorek i ta jedna, mała zapiekanka zepsuła mi całą resztę dnia! :| o kwestii smaku nie będę się wypowiadać, bo to najmniej istotna sprawa, ale zjadłam ją i po paru godzinach się zaczęło... Wszystkie dolegliwości żołądkowe, które na pewno nie były spowodowane niczym innym niż właśnie tym posiłkiem, bo wcześniej jadłam tylko kanapkę (chleb Schaera z serkiem, którego skład był w pełni bezpieczny).
Ja tam na pewno się już nigdy nie wybiorę, bo czułam się, jakbym zjadła pół bochenka zwykłego, pszennego chleba zamiast zapiekanki bg ;(
chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Adrian » Pn 09 lut, 2015 16:35

chmielek napisał(a)::569:
Byłam tam we wtorek i ta jedna, mała zapiekanka zepsuła mi całą resztę dnia! :| o kwestii smaku nie będę się wypowiadać, bo to najmniej istotna sprawa, ale zjadłam ją i po paru godzinach się zaczęło... Wszystkie dolegliwości żołądkowe, które na pewno nie były spowodowane niczym innym niż właśnie tym posiłkiem, bo wcześniej jadłam tylko kanapkę (chleb Schaera z serkiem, którego skład był w pełni bezpieczny).
Ja tam na pewno się już nigdy nie wybiorę, bo czułam się, jakbym zjadła pół bochenka zwykłego, pszennego chleba zamiast zapiekanki bg ;(

Dziwne...przecież lokal należy do programu Menu Bez Glutenu gdzie trzeba spełniać restrykcyjne warunki przygotowania takich posiłków...może to po czymś innym :?:
Adrian

Postprzez Rafal_tata » Pn 09 lut, 2015 17:16

a może to FODMAP...
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez chmielek » Pn 09 lut, 2015 20:08

Adrian napisał(a): Dziwne...przecież lokal należy do programu Menu Bez Glutenu gdzie trzeba spełniać restrykcyjne warunki przygotowania takich posiłków...może to po czymś innym :?:

Na pewno nie, bo tak jak pisałam, nic wcześniej nie jadłam, co mogłoby wzbudzić podejrzenia, a potem już tylko miałam te okrutne objawy i straciłam apetyt do końca dnia :( widziałam, że moja zapiekanka była z innego pieca niż ta glutenowa, którą jadł mój chłopak, więc byłam przekonana, że nic mi po niej nie będzie, ale jednak ;( jestem przekonana, że to właśnie ta zapiekanka mi zaszkodziła.
chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Pn 09 lut, 2015 21:23

jestem przekonana, że to właśnie ta zapiekanka mi zaszkodziła.

być może. w końcu to punkt szybkiej obsługi z ciężkostrawnym fastfoodem, nie restauracja. ale nie wierzę, że zaszkodziło pod kątem "glutenowym", nie przekreślałabym zapiekanek po jednorazowej (oby) awarii. g:)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Grażyna » Wt 10 lut, 2015 14:45

To ja trzy tygodnie temu przeprowadzałam tam szkolenie. Tak więc lokal jest świeżo po szkoleniu, załoga chętna, aktywnie brała udział w szkoleniu. Właścicielka zaangażowana, sprawdzone produkty, osobne zamykane pomieszczenie w podziemiu z osobną szafką, lodówką, blatem roboczym, ręce myte zaraz po przestąpieniu progu tego pomieszczenia i nakładany świeży fartuch. Kanapka przenoszona na osobnej tacy na górę i zapiekana w osobnym piecu.
Pszenna pizza przyjeżdża z innej kuchni (inny adres!) poporcjowana w kęsy i zawinięta w folię spożywczą. W lokalu nie ma mąki pszennej; z naszej inicjatywy aby wyeliminować wszelkie ryzyko, do podsypywania pizzy używa się mąki kukurydzianej. Bułki i bagietki pszenne krojone są w jeszcze innym osobnym pomieszczeniu w podziemiu. Pieczone w oddzielnym, piecu. PRAWIE NIEMOŻLIWE aby tutaj gluten komuś zaszkodził. Raczej, a piszę to jako dietetyk, jeśli nie jadłaś niczego przez cały dzień, powodem złego samopoczucia mogło być jak by nie było ciężkie jedzenie (zapiekany ser!) na pusty wygłodzony żołądek. Osoby z celiakią są bardziej wrażliwe niż zdrowe na ciężkostrawne jedzenie.

A tak na przyszłość, jeśli macie jakieś uwagi, bardzo prosimy, piszcie do nas. Wtedy możemy na bieżąco reagować.
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Adrian » Wt 10 lut, 2015 22:57

A w jakich cenach w ogóle są te zapiekanki :?:
Adrian

Postprzez darciak90 » Wt 10 lut, 2015 23:38

10 zł zapiekanka z pieczarkami i mozzarella
12 zł zapiekanka z pieczarkami, szynką i mozzarellą

+ można dobrać dodatki. 1 dodatek = 1 zł.
Obrazek
darciak90

Postprzez Leeloo » Wt 10 lut, 2015 23:45

oto komunikat z ich facebook'a:

Pączki bezglutenowe będą u nas w czwartek od godz. 12 Emotikon smile Nie omieszkamy dodać, że tradycyjne pączki również będą:) A więc pączkowa uczta w Mommo ! zapraszamy
Cena to 4 zł. W zwiazku z ogromnym zainteresowaniem i ograniczonymi możliwościami logistycznymi -Przyjmujemy zapisy na pączki bezglutenowe. Podając imię i nazwisko

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Powrót do Gdzie nas lubią lub nie lubią