TURCJA

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

martini pisze:a ja po prostu chcę jej spróbować w tradycyjnym kształcie - mam to szczęście, że nie czuję natychmiastowych konsekwencji.
Poczekaj... Chcesz powiedzieć, że jesz czasem glutenowo, bo nie masz natychmiastowych sensacji, czy że masz to szczęście, że nie odczuwasz od razu konsekwencji nieświadomych błędów w diecie?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

martini pisze: Teoretycznie można, ale to jest jak władowanie do ruskich pierogów marchewki zamiast ziemniaków:) Może być dobre, ale to nie to samo.
Oj to nie jest dobre porównanie. Nie widziałam w życiu pierogów ruskich z marchewką. To prawda, że jest duża różnica pomiędzy smakiem bułki a pide pitą, ale Turcy częściej jadają kokoreç z bułką, a nie pitą (natomiast kebaby z pitą). Najważniejsze jest mięso, reszta to wypełniacz. Podobnie zupę jada się albo z chlebem, albo z pide.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

No właśnie o tym mówię:) Dla mnie zastąpienie pity bułką bezglutenową to jest jak wsadzenie marchewki do ruskich pierogów albo pietruszki do hot doga, sorry. Chodzi o jakość:) Zalejeść pietruszkę w hot dogu odpowiednią ilością musztardy i masz szansę nie zorientować się, że to pietruszka, o ile jest odpowiednio rozgotowana:). Wszyscy wiemy, jaką konsystencję ma turecka pita, jak się ciągnie i żuje, a ile okruchów zostaje po bułce bg. Dlatego, jeśli mowa o pełnym tradycynym daniu w takiej formie, w jakiej je jedzą Turcy, to bułce bezglutenowej powiem "nie" i spróbuję dania z pitą - ale, podkreślam, z pełną świadomością tego, co robię. Takiego bajeru nie mam w domu, spróbuję tam, o ile kiedyś będzie mi dane pojechać do Turcji. Nie jest to makaron z sosem bolońskim, który w sumie tak samo dobrze smakuje z makaronem bg, bo Włosi mają u siebie tyle osób na diecie bezglutenowej, że opłacało im się posiedzieć i wymyślić bardzo przyzwoite makarony, w sumie różnica między pszenicznym a tym z mąki kukurydzianej jest subtelna.

Ale podkreślam jeszcze raz, nie mam celiakii, po zjedzeniu glutenu nie mam natychmiastowych sensacji żołądkowych itp. Wyrzuciłam go z diety, bo wyszła mi nietolerancja i najpradopodobniej dokłada mi się do innego choróbska. Brak natychmiastowych - i przykrych - konsekwencji złamania rygorów diety niestety, trochę zmniejsza motywację (prosty mechanizm ze mnie), ale pierogami i pączkiem nikt mnie już nie złamie. Czekam na coś Wyjątkowego:)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

martini pisze:...to bułce bezglutenowej powiem "nie" i spróbuję dania z pitą - ale, podkreślam, z pełną świadomością tego, co robię. Takiego bajeru nie mam w domu, spróbuję tam...
Twój wybór. Ale to trochę tak jakby sobie powiedzieć - a co tam, cyjanek ma taki fajny zapach gorzkich migdałów, bez porównania z tym nudnym zapachem ryżu z marchewką, po prostu muszę taki bajer spróbować..
Dziwne podejście do potrzeb swojego organizmu, ale - wolność wyboru.
martini pisze:Ale podkreślam jeszcze raz, nie mam celiakii, po zjedzeniu glutenu nie mam natychmiastowych sensacji żołądkowych itp. Wyrzuciłam go z diety, bo wyszła mi nietolerancja i najpradopodobniej dokłada mi się do innego choróbska. Brak natychmiastowych - i przykrych - konsekwencji złamania rygorów diety
Co to znaczy, że "wyszła nietolerancja", skoro piszesz, że ani to celiakia, ani alergia (bo brak objawów po zjedzeniu jak przy alergii). ??? :zdziw:
Obrazek
ola_wet
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 19:13
Lokalizacja: Zabrze/Wrocław

Post autor: ola_wet »

dla mnie nietolerancja to niedobór enzymów rąbka szczoteczkowego, bez zmian autoimmunologicznych czy alergii. ale nie wiem czy o to chodziło @martini
Ostatnio zmieniony śr 23 wrz, 2009 19:45 przez ola_wet, łącznie zmieniany 1 raz.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

ola_wet pisze:dla mnie nietolerancja to niedobór enzymów rąbka szczoteczkowego, bez zmian autoimmunologicznych czy alergii. ale nie wiem czy o to chodziło @martini
Ja mam taką prostacką:) Chodzi o IgG:)
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Hm będąc niedawno w Turcji nie znalazłem nic BG w markecie np w Alanyi m.in w Migrosie coś bezglutenowego i w kilku innych większych marketach dobrze , że wziąlem spory zapas jedzenia swojego z PL bo tam chyba bym umarł z głodu :P
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

kuyt pisze:Hm będąc niedawno w Turcji nie znalazłem nic BG w markecie np w Alanyi m.in w Migrosie coś bezglutenowego i w kilku innych większych marketach dobrze , że wziąlem spory zapas jedzenia swojego z PL bo tam chyba bym umarł z głodu :P
Akurat. Jadłbyś owoce, orzechy (ach turecka suszona kukurydza), chałwę, pił ajran i miał się całkiem dobrze.
Ostatnio zmieniony czw 08 lip, 2010 18:15 przez Magdalaena, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Wszystko było w porządku jadłem m.in Morele czy miód ... ale tak wybierałem się do marketów i zaglądałem czy są produkty nie spotkałem się ...zakupiłem raz yogurt zwykły naturalny za 1.2 TL promocyjnie ... nie znam się za bardzo na tureckim języku ale po zjedzeniu 2 kromek stwierdziłem , że to nie dla mnie a na pewno tam nie było UN czyli mąki.
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Witam :)
Jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej już od pół roku ale czasami mój organizm nadal mnie zaskakuje nocnymi i nie tylko, ostrymi biegunkami czasem nawet nie wiem po czym bo staram się trzymać ścisłą dietę ( pomijam fakt 2,5 miesięcy walki z Candidą przewodu pokarmowego ) i chciałam właśnie wybrać się do Turcji tylko nie wiem czy to akurat dobry pomysł. Stąd moje pytanie czy ktoś mając jeszcze nie uregulowaną pracę jelit zaryzykował taki wyjazd bo tak naprawdę nie wiem czy porywać się na niego i brać torbę stoperanu i gastrolitu :/ + własne jedzenie?
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

Loperamidi hydrochloridum czyli Stoperan

Postać: Tabletki, 2 mg

ATC: A - Przewód pokarmowy i metabolizm (Przewód pokarmowy i metabolizm )

Opakowanie: 30, 90 tabletek - dostępne na receptę

Producent: Polfa Warszawa
Skład
1 tabletka zawiera:
substancję czynną: chlorowodorek loperamidu 2,0 mg
substancje pomocnicze: laktoza, skrobia kukurydziana, poliwinylopirolidon 25, kwas stearynowy;

tego drugiego nie sprawdzałam
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Mazia pyta czy jechać, a nie co zabrać :)
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

no tak , jednak ma zamiar zabrać ze sobą lek może spowodować u niej kłopoty , w głównej kwestii nie zabieram głosu :)
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Jeli dziękuję :) jednakże stoperan to chyba jedyny lek, który pozwala mi zatrzymać biegunkę a gastrolit mam jako uzupełnienie elektrolitów :) Mogłabym poprosić ewentualnie o link, gdzie są informacje o celiakii w różnych językach bo jakoś nie mogę tego odnaleźć :oops:
Ostatnio zmieniony wt 10 sie, 2010 18:00 przez Mazia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

viewtopic.php?t=826

Turecki:

"Tibbi sorunlardan dolayi bugday, cavdar, arpa veya yulafdan yapilmis herhangi bir yiyecegi veya bunlarin unundan imal edilmis ekmegi yemege iznim yok.
Ancak misir, pirinc, patates, sebze, et vs. iceren corba ve nisastali veya patates unundan olan yiyecekleri yiyebilmeme izin var."

Czy może być to, czyż może o czym innym myślałaś?
Ostatnio zmieniony wt 10 sie, 2010 20:40 przez Tomkus, łącznie zmieniany 1 raz.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ