Body chief, czyli catering "bezglutenowy"

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anja_B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 27 lut, 2016 17:33

Body chief, czyli catering "bezglutenowy"

Post autor: Anja_B »

Dzień dobry!

Może komuś z Was przyda się ta informacja. Jakiś czas temu natknęłam się na facebooku na catering dietetyczny Body Chief. Przeglądając ich ofertę trafiłam na dietę gluten free oraz lactose + gluten free. Do wyboru: 1000, 1500 i 2000 kcal. Pierwsze zdanie opisu: "Dieta dla osób, które chcą lub muszą wyeliminować gluten." Cóż, pomyślałam, że będę miała jakąś ewentualność w sytuacji awaryjnej, bo wiadomo, koszty spore (gluten free, 2000 kcal, miesiąc bez weekendów - 1060 zł) i będę miała co jeść przez cały dzień, może dwa, w razie natłoku obowiązków albo właśnie podczas pracy na planie. To wszystko wydawało mi się zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Pomyślałam, że znów ktoś próbuje zarobić na modzie gluten free i pewnie z 'bezglutenem' ma to niewiele wspólnego. Napisałam wiadomość prywatną na fb. Otrzymałam kontakt do dietetyczek. Napisałam do nich maila z pytaniami, czy używają przypraw bezglutenowych i czy dbają o to, by nie zanieczyszczać potraw. Odpowiedź:


Dzień dobry, dziękuję za kontakt.

Nasza dieta GLUTEN FREE jest w założeniach bezglutenowa, jednak nie jest ona w 100% bezpieczna i nie zalecamy jej osobom z silną nietolerancją na to białko. Nie dysponujemy osobną kuchnią, w której są przygotowywane jedynie posiłki bezglutenowe, więc istnieje możliwość zanieczyszczenia glutenem posiłków (te same noże, deski do krojenia, itp.). Oczywiście zachowujemy wszelkie standardy higieniczne, natomiast w przypadku silnej nietolerancji na gluten (np. celiakii) może to być niewystarczające. Jeśli chodzi o produkty zbożowe to są one całkowicie bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty (także płatki owsiane), w przypadku przypraw są to naturalne mieszanki ziołowe bez glutaminianu sodu, natomiast nie są oznaczone symbolem przekreślonego kłosa.

Pozdrawiam serdecznie, pozostaję w dyspozycji,

Martyna Topolińska
Dietetyk


tel.: 61 8 46 80 04
kom.: +48 601 44 44 66
email: dietetyk@bodychief.pl
www.bodychief.pl


No cóż, pozostaje pytanie: to dla kogo jest ta dieta? Dla fanek Anny Lewandowskiej?
Może kiedyś się skuszę i sprawdzę. Zestaw testowy na cały dzień przy 2 tys kcal kosztuje tylko 32 złote. Z tego, co widzę działają w kilku miastach, więc pewnie kuchnia kuchni nierówna. Nie zapytano mnie, jakie miasto mnie interesuje. Martwi mnie to, że nigdzie nie zauważyłam informacji, jaką otrzymałam w mailu. Myślę, że powinni ją umieścić w widocznym miejscu tak, by nikomu nie stała się krzywda. Jeszcze nie odpisałam i myślę, że o tym na pewno trzeba wspomnieć.

P.S. Pozdrawiam Was i witam na forum :)
ODPOWIEDZ