Londyn

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

kosmos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 18:25
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: kosmos »

Spoko dzieki wielkie za temat:) Właśnie za tydzien jade do pracy do Londynu:) Jakies tesco napewno znajde :)

Myśle że wszystko będzi e ok:)

Podaje ponizej przydatne adresy które udało mi sieznaleść


http://www.coeliac.co.uk/

a oto adres tych firm angielskich które pieczywo nasze produkują tesco tez tam jest :)


http://www.coeliac.co.uk/glutenfree_living/17.asp


Mam jeszcze pytanie do pani która załozyła temat:)

Czy nie wie pani czy w okolicy dzielnicy "Rotherhithe" jest jakies tesco :) ??

dzieki i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony wt 20 cze, 2006 18:38 przez kosmos, łącznie zmieniany 2 razy.
Basia P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 09 cze, 2006 21:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Basia P »

Nie mam pojecia czy na dzielnicy Rotherhithe jest Tesco poniewaz jest do daleko ode mnie.Ale szczerze mowiac to tesco jest na kazdej dzielnicy,jest ich pelno.Czami sa to olbrzymie supermarkety a czasami zwykle sklepy osiedlowe "tesco express"gdzie wybor jest mniejszy.Produkty bezglutenowe sa wszedzie.W kadym wiekszym supermarkecie jest osobny dzial `Gluten Free".O smaku nie bede nic pisala bo jak wiadomo kazdy ma inne gusta.A nawet na kazdym w sumie produkcie jest informacja czy zawiera on gluten czy nie.W kazdym razie prowadzenie diety tutaj nie jest zadnym problemem.
Basia P
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Osobiście nie byłam i nie widziałam, ale znajomi byli i mówią, że w każdym Tesco jest jakiś choćby niewielki wybór produktów bezglutenowych, a z rozmowy z pracownikiem Tesco wynika, że można zamówić sobie produkty w konkretnym sklepie i oni je dostarczą. Potrzeba tylko, żeby to były regularne zamówienia przez dłuższy czas (dla stałego klienta) i wtedy nie ma problemu. :D

PS. Chyba trochę zagmatwałam, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :-k
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

w Tesco znajdziesz makarony (swiderki, spaghetti) w cenie ponizej dwoch funtow, buliony bezglutenowe (ok. 70p za mala paczke), ciastka i ciasteczka (1.49), pieczywo (od 1.5 w zwyz), czekolady marki Tesco (0.48, 0.52) i wiele innych produktow, jak np. pieczony kurczak.
Prawie wszystkie produkty firmowe maja podane tzw. Alergy advice - wystarczy spojrzec i wiadomo czy mozna jesc czy nie. To samo dotyczy produktów w innych marketach, np. Sainsbury.

Drogie sa przyprawy (oczywiscie w przeliczeniu na zlotowki) bo tutaj prawie ich nie uzywaja, wiec proponuje zabrac ze soba zapas ziol i pieprzu, bo ten angielski wydaje sie jakis malo pieprzny :wink:

Jesli bedziesz pracowac fizycznie, warto nie eksperymentowac z gotowymi daniami i zaczac gotowac tradycyjne polskie dania - angielskie sa malokaloryczne.

Powodzenia w UK.
kosmos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 18:25
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: kosmos »

Na początku bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Praca ciężka fizyczna np: na budowie nei wchodzi w gre Szukam raczej czegoś w kawiarnii czy może restauracji. Cośw tym stylu Moze byc nawet praca po domach ;] oby zarobić minimum 5 moze 6 f za godzinke Obym znalazł dobrą robote Mieszkanko juz mam w sumie tanie bo za 65f za tydzien :D a pożadne nei ma co:)

A o tesco juz sie dowiedziałem jest 15 minut pieszo od domku :D
Awatar użytkownika
Madzia7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 27 maja, 2007 16:44
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Madzia7 »

jezdze do Londyny na wakacje i rzeczywiście to prawda ze produkty bezglutenowe mozna znalesc w wiekrzosci sklepow ja jednak mialam najblizej do Sainsbury i Tesco ale byl tam taki wybor ze nie potrzebowalam wiecej :)
moze u nas jest coraz wiecej jedzenia dla nas bezglutkow :) ale porownac to z Londynem to u nas jest tragedia tam mozna cos kupic sobie prawie na karzdym kroku a tu? mam sie przeprowadzis niedlugo do innego miaste i lipa bo najblizszy sklep z nasza zywnościa jest z 80 km od tego miasta :(
a w londynie wystarczy np tesco
jacky66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 08:04
Lokalizacja: Rybnik

Londyn - informacje bezglutenowe jedzenie

Post autor: jacky66 »

Londyn - zakupy bezglutenowych produktów można spokojnie zrobić w dużych sieciach handlowych typu np. Tesco czy Sainsbury's, w mniejszych sklepach wybór niewielki lub brak w ogóle takich produktów (no może poza słodyczami). Polecam np. Sainsbury's zlokalizowany na Wilton Road niedaleko Victoria Station (centrum Londynu), wybór na prawdę bardzo duży od kilku rodzajów chleba, bułek, słodyczy, płatków śniadaniowych, gotowych do podgrzania zup, makaronów z sosami, spaghetti, lasagne, racuchów czy kurczaka z warzywami i mieszanek gulaszowych, po mieszanki na pyzy cebulowe. Na prawdę spory wybór. Mając do dyspozycji kuchenkę spokojnie sobie poradzimy. Jest też kilka restauracji bezglutenowych (do wyszukania w internecie wg swojego miejsca pobytu), ale mogę poradzić i polecić sprawdzoną włoską Restaurację Pizzerię COTTO bezpośrednio przy wyjściu ze stacji metra LAMBETH NORTH (na "brązowej linii metra"). Duży wybór bezglutenowych dań, od pierwszego momentu widać, że obsługa (włoska rodzina) wie i czuje problem "glutenu" a dokładnie jego eliminacji z diety chorych na celiakię. Osobne menu bezglutenowe - Pizza w kilkunastu odmianach, lasagne, tortellini, spaghetti oraz przepyszne sałatki ze świeżych warzyw z dodatkiem np. serów białych, gotowanych karczochów, jajek, oliwek itd. Co bardzo ważne dla dzieci, mają również 3 rodzaje deserów bezglutenowych (m.in. sorbet cytrynowy z miętą), restauracja jest czynna w godzinach wczesnopopołudniowych (do 14.30) i później dopiero od godziny 19.00, w niedzielę niestety zamknięte. Wieczorem ciepły posiłek po całodziennym zwiedzaniu jest możliwy, a dojazd metrem nie jest uciążliwy. Szczegóły na stronie tej restauracji www.italiancotto.co.uk
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Wątki zostały scalone.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ