Londyn

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
brygida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 maja, 2005 11:07
Lokalizacja: Białystok

Londyn

Post autor: brygida »

Właśnie wróciłam ze swoją córką z Londynu, tam lubią wszystkich bez wyjątku, a stoisko z art. bezglutenowymi sprawił, że moja córka dostała zawrotu głowy. Jest tam wszystko. A chleb, bułki, ciasta można jeść nie odparzając wszystko jest mięciutkie i smaczne. Próbowałam pieczywa i ani smakiem ani wyglądem nie odbiega od naszego glutenowego. Prawie wszystkie pozostałe art. są wyrażnie oznakowane czy w swoim składzie zawierają gluten, czy też inny składnik, który jest alergenem.Wreszcie moja córka poczuła,że nie jest gorsza od innych. Sklep, w którym robiłyśmy zakupy to Tesco, miałyśmy to szczęście że był bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

brygida jak możesz nas tak dobijać ;) ale tak na serio Polsce wiele jescze brakuje a jak tam z cenami tych produktów :?:
Awatar użytkownika
brygida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 maja, 2005 11:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: brygida »

pytasz o ceny... Hmm. Niech przypomnę. Tak orientacyjnie chleb od 1,5-2,00funtów, 3 bułki hamburgerowe 2,60 makaron 0,5 kg,-ok. 2 funtów mąka od 1. Ciasta, ciastka i ciasteczka do wyboru do 3 funciaków. Wyższych cen nie ma. Może one nie są niskie jak na nasze warunki ale w Angli zakładając, że Polak zarabia od 5 funtów/h, nie jest to spory wydatek. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

No ale przeliczając na "nasze" to :? jak zawsze przy diecie ...
Awatar użytkownika
brygida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 maja, 2005 11:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: brygida »

przeliczając " na nasze" to i owszem, ale temat brzmi:" gdzie nas lubią" a tam lubią bezglutków. Wybór art. jest naprawdę duży, ogólnie dostępny, a ceny nie są wygórowane w stosunku do innych art. Wiadomo, że jak będziemy przeliczać to zawsze wyjdzie drożej jak u nas, nawet zwykły chleb jest wtedy droższy. Ale porównując warunki finansowe to taki np. chleb bezglutenowy powinien kosztować u nas 1,50zł.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Dokładnie oto mi chodziło aż zal ściska ...
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Poniekąd prawda ale czy nie uważacie, że powinniśmy zarabiać jak w Anglii i innych cywilizowanych krajach?
Średnie zarobki 1500 funtów - pomnożyć przez 6,5... prosta matematyka. :|
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Nie dobijaj .... :|
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

A czy orientujecie sie jak jest w pozostałej części kraju i czy dostanę nasze produkty w takich hipermarketach jak Lidl czy Tesco?
Bardzo Was proszę o jak najszybszą odpowiedź!
Dzięki i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
brygida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 maja, 2005 11:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: brygida »

w Lidlu w Londynie nie ma, nie widziałam. Myślę, że i w innych miastach też nie będzie, ale w Tesco powinny być wszędzie. Ponieważ niektóre produkty są produkowane wyłacznie dla nich ( chleby, bułki makarony, ciasta, ciasteczka)Ja akurat mam w domu produkty dwóch producentów
, własnie tego dla tesco (charakterystyczne opakowania w kolorze fioletowym) i drugi trufree (czarne z zielono-białym napisem trufree)
Awatar użytkownika
Zielony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 02 wrz, 2005 20:44
Lokalizacja: Nakło nad Notecia

Post autor: Zielony »

Qrcze jak ja strasznie bym chciał mieszkac w Londynie... Myslałem, ze przez Celiakie moge tylko o tym marzyc, ale teraz daliscie mi nadzieje :):)
Moze ma ktos oferte pracy na wakacje dla Bezglutka?
Bezglutek od 25.08.2005
(19 lat)
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

A może ktoś z was miał okazję przebywać w Anglii dłuższy czas nie tylko w ramach wypoczynku, ale pracując. Chciałabym jechać tam do pracy sezonowo, może w restauracji albo coś tego typu, ale obawiam się czy jest to możliwe, biorąc po uwagę w pełni zorganizowany (i bardzo zajęty) czas i często posiłki w lokalu u pracodawcy. No i dostęp do produktów w niektórych tylko większych miastach. :(
Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Może marzenia się spełniają i jeśli ktoś z Was dał radę je zrealizować to i mnie się uda...
Pozdrawiam Was serdecznie! :D
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Aż zazdrość bierze #-o
mamuśka Mariuszka
Basia P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 09 cze, 2006 21:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Basia P »

Mieszkam tutaj juz dwa lata a o tym,ze celiakii nie da sie wyleczyc dowiedzialam sie jakies dwa tygodnie temu.W ostatni piatek bylam uczestniczka targow potocznie rzecz ujmujac Targow dla alergikow.W jednej wielkiej hali mialam okazje wysluchac wielu wykladow,zapoznac sie z nowosciami na rynku itp...Jednym z wystawcow byla firma,ktora sprzedaje testy na celiakie do uzytku domowego.Mialam okazje porozmawiac z farmaceuta,ktory byl szczerze zdziwony,ze w Polsce kiedykolwiek sadzono,ze celiakia jest wyleczalna.Jesli tu jestes chory na celiakie Twoim lekarzem jest dietetyk.Badania przeprowadza sie takie same jak w Polsce i wszystko niby jest tak samo...Roznie sie tylko podejscie do sprawy.Nie wiem jak to dokladnie opisac slowami ale generalnie chodzi mi o to,ze podejscie do tej choroby jest zupelnie inne.Nawet zdrowi ludzie ograniczaja gluten w swojej diecie poniewaz panuje opinia,ze nie wplywa on dobrze na organizm.To sa moje pierwsze wrazenia...Najbardziej dziwi mnie to,ze skoro caly swiat wie ze z tego nie da sie wyleczyc dlaczego lekarze w Polsce nie przyjmuja tego do wiadomosci.Jesli nie w Polsce to przeciez za granica sa na pewno artykuly do ktorych nasi lekarze maja dostep...O co tu chodzi?
Basia P
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Wyglada to tak, ze w Tesco badz innym duzym znanym markecie sa produkty bezglutenowe, ale ich smak pozostawia wiele do zyczenia. Np prawie wszystkie sosy Uncle Bens (ok. 30) sa bezglutenowe ale smakuja beznadziejnie i boli po nich brzuch, podobnie jak po innych gotowych angielskich daniach. Wiadomo ze my bezglutki mamy wrazliwe zoladki, ale znajomi mimo ze zupelnie zdrowi tez narzekali.
Oprocz sosow i pieczywa sa maki: ryzowa, kukurydziana, gryczana, makarony kukurydziane i ryzowe (nie widzialem Tao Tao), a z produktow sojowych poza mlekiem tylko kulki ( w sieci Holland & Barret).
Jesli chodzi o opieke medyczna, to nie mialem okazji nawet zapytac jak to jest z celiakia, ale z tego co wiem lekarz moze przepisac np. make badz pieczywo.
ODPOWIEDZ