Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: Leeloo »

Placek to pierwsza plackarnio-naleśnikarnia, która otrzymała certyfikat MENU BEZ GLUTENU. Lokal mieści się w Katowicach przy Al. Roździeńskiego 88a (1 piętro w pawilonie na os. Gwiazdy). W lokalu można zjeść klasyczne placki ziemniaczane w wersji po węgiersku, ale także placki na słodko: bananowo-jaglane na bazie mieszanki z owocami i polewami do wyboru, z kremem rafaello czy z nutellą. Restauracja wykorzystuje wyłącznie mąki bezglutenowe. Naleśniki przygotowywane w Placku są w całkowicie nowej formie – w wersjach na słodko i na słono, na bazie autorskiej mieszanki mąk: amarantusowej, gryczanej, jaglanej i ryżowej.
Poza plackami i naleśnikami w Placku można zjeść pizzę na spodzie kokosowym w 6 wariantach do wyboru! A na koniec – ciasta, desery, pyszna kawa lub herbata. W koncepcję 100% gluten free nie wpisują się tutaj jedynie wszystkie piwa, ale piwo bezglutenowe także jest dostępne :564:


http://www.celiakia.pl/restauracja-placek/
Awatar użytkownika
tutiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 21 wrz, 2017 13:41

Re: Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: tutiki »

Jakiś czas temu byłam w Katowicach i żałuję, że nie trafiłam w to miejsce. Dobrze wiedzieć na przyszłość:)
Waniliova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 26 maja, 2017 21:40
Lokalizacja: Polska

Re: Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: Waniliova »

Byłam w styczniu w Placku i niestety nie zrobił nam mnie zbyt dobrego wrażenia. Samo miejsce bez wyrazu, obsługa średnia, a jedzenie... hm, naleśniki dobre, ale pizza na spodzie kokosowym to zdecydowanie nie moje smaki. Mąż jadł placki ziemniaczane i według niego też szału nie było ;)
anka45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt 11 sie, 2020 16:25

Re: Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: anka45 »

A ja uwielbiam Placek! Planszówki, świetna lokalizacja (blisko Muzeum Śląskiego, a także zjazdu z autostrady) a i wybór duży! Tez mi kokosowy spód powiedzmy... zjadłam, ale nie kupie drugi raz, rzeczywiście dziwne połączenie dla naszych kubków smakowych. Z tym ze wybór jest taki, że mogę zawsze wziąć coś innego, mogę przyjść ze znajomymi i każdy wybierze coś dla siebie. Osobiście uwielbiam tam wracaĆ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: Leeloo »

Ja również uwielbiam, całe menu to jest jakiś kosmos i nie potrafię wybierać krócej niż pół godziny.. Pizza na kokosowym spodzie mi podeszła, ale ja lubię takie połączenia. Placki genialne. Do tego wystrój i atmosfera, naprawdę warto.
anka45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt 11 sie, 2020 16:25

Re: Katowice! Lokal Placek w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: anka45 »

Jadłam na spodzie owsianym! Bardzo mi podeszła! : )
ODPOWIEDZ