Przedszkola bezglutenowe

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Lucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 16:51
Lokalizacja: Kraków

Przedszkole w Krakowie

Post autor: Lucja »

Moja córka od lutego jest na diecie bezglutenowej i po ostatecznej diagnozie bałam się, co będzie w przedszkolu. Szczególnie przerażała mnie myśl przygotowywania wszystkich posiłków i ich codziennego dostarczania... Ale nie było tak źle: najpierw porozmawiałam z panią dyrektor, która wprawdzie nie orientowała się, czym jest celiakia i gluten, ale powiedziała, że mają kilkoro dzieci z różnymi dietami i zaprowadziła mnie do kucharki. Ta była dobrze zorientowana w temacie i umówiłyśmy się, że przynoszę swój chleb, makaron i mąkę, a gotowaniem zajmuje się kuchnia. Średnio raz w tygodniu odbywamy konsultację na temat menu na najbliższe dni i wszystko się jakoś toczy. Raz zaliczyłyśmy wpadkę z płatkami kukurydzianymi, ale to tyle.
Ponieważ część produktów przynosimy sami (raz w tygodniu chleb, raz w miesiącu mąka i makaron, sporadycznie coś ekstra, np. płatki śniadaniowe), płacimy stawkę żywieniową w wysokości 2/3 normalnej.
kaśka k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 15 lis, 2010 21:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaśka k »

czy o zmniejszeniu płacenia stawki żywieniowej decyduje Dyrektor? Od kogo to zależy?
Lucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 16:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lucja »

kaśka k pisze:czy o zmniejszeniu płacenia stawki żywieniowej decyduje Dyrektor? Od kogo to zależy?
W naszym przedszkolu zależy to od dyrekcji
klug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt 31 sty, 2012 15:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: klug »

Planujemy wysłać naszą 2,5 letnią córkę do przedszkola. Czy ktoś może zna jakieś "przyjazne" przedszkola w Gdańsku dla dzieci na diecie bg?
Awatar użytkownika
paulawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 14 lip, 2012 11:12
Lokalizacja: warszawa

Post autor: paulawawa »

Grażyna pisze:Moja córka już drugi rok chodzi do przedszkola (Ursynów ul.Hirszfelda) .
Czy to prywatne, czy publiczne przedszkole?
My chodzimy do publicznego od 2 lat i dopiero w tym roku, ponieważ w tym roku została zdiagnozowana celiakia będę musiała porozmawiać z panią dyrektor na temat tego co wolno, a co nie wolno dziecku.
Jak wygląda taka lista produktów przygotowana przez lekarza?
Czy daje jakąś ulotkę, czy pisze dokładnie co jej wolno, a co nie?
Jak byłam u dietetyka, to dostałam ulotkę i powiedział mi, że na podstawie tego przedszkole będzie przyrządzało produkty, co dla mnie jest podejściem bardzo olewczym, ponieważ no wiadomo, każdy wolałby mieć napisane czarno na białym, co wolno, a co nie wolno.
Justyna1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Justyna1980 »

Mój synek właśnie skończył przedszkole. Przedszkole ma posiłki dostarczane z cateringu. Strasznie się bałam na ile jego posiłki będą bezglutenowe, ale okazało się że naprawdę znają się na rzeczy, czego dowodem są badania mojego dziecka z przed miesiąca, wszystkie w normie. Nawet powiedzieli że nie muszę dostarczać listy co może a czego nie, bo Pawelek nie jest jedynym bezglutkiem którego karmią. Co do podwieczorka to codziennie bral ze sobą, bo to już panie organizowały, a ja nie chcialam żeby codzienie jadł wafle ryżowe. Teraz martwi mnie szkoła bo tam juz nie będzie tak fajnie.
ODPOWIEDZ