WŁOCHY

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

tomaszswiatek pisze: Włochy, to stary kraj demokratyczny, a Polska, to młody...
No, myśmy sobie Konstytuję uchwalili w 1791, a u nich jeszcze trwało Risorgimento i nie mogli się zdecydować, kim są;).
Ja bym tego nie sprowadzała do gospodarki (zresztą do nie końca rozumiem, co masz na myśli pisząc "to", bo wątek jest dość wiekowy). Domyślam się, że skłonność do gromadzenia się w organizacje pozarządowe i w ogóle do działalności na rzecz szeroko rozumianego dobra wspólnego (od wolontariatu po sprzątanie po swoim psie), ale to temat na oftopa, a obiecałam się powstrzymywać:D.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Nie chcę tutaj prowokować do OT, ale miałem na myśli okres komunizmu, a wtedy to nie można było tworzyć takiego czegoś jak organizacje pozarządowe, wszystko było upaństwowione. Żeby się nie zapędzić, to tylko tyle.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Właśnie wybieram się do Włoch, co prawda słuzbowo ale po przeczytaniu tego postu już się nie boję że będę głodować. Mam nadzieję że najem się do syta jakąś fajną pizzą w Weronie. Wezmę chyba większą torbę i zrobię trochę zakupów mniam mniam...
Na wszelki wypadek zabieram jednak ze sobą mój chlebuś.
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

wiecie może jak wygląda sytuacja w Lido Adriano??
wybieram się tam w sierpniu na 10 dni. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Wejdź na stronę www.celiachia.it po lewej masz podstronę Alimentazioni fuori casa, trzeba wybrac region do którego się jedzie i masz aktualny wykaz restauracji, pizzerii itp. strona jest po włosku ale można się połapać.

Poza tym, produkty bezglutenowe są w aptekach, w każdym większym mieście w przynajmniej jednej jest duży wybór. Są też zazwyczaj w większych supermarketach COOP.
Ostatnio zmieniony pt 16 lip, 2010 20:31 przez nula, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Wróciłam, mój chlebuś uratował mi życie. Trzy dni wytrzymałam na ryżu i sałatkach, a miało być tak pięknie....pizza pasta ... Ale załapałam się na placuszki z polenty (kaszka kukurydziana) z łososiem, całkiem ciekawa kompozycja
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

To znaczy, że nie znalazłaś we Włoszech nic bezglutenowego???
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

To bardzo dziwne Candy, że miałaś problemy z zakupem chociażby chleba bezglutenowego we Włoszech......

Właśnie wróciliśmy z urlopu w Toskani. Mieszkaliśmy na kempingu w miejscowości San Vincenzo (ok. 20 km od Piombino, 60 km od Florencji). Na kempingu w sklepiku był dostępny makaron bezglutenowy, chleb kupowaliśmy w najbliższym miasteczku w aptece (schar) lub w markecie (Coop). W każdym markecie są ciastka, babeczki, mrożonki bezglutenowe :D
Zwiedziliśmy trochę (Siena - wstąpiliśmy do restauracji (jeżli dobrze pamiętam)"Il Ghibelino" - raczej dla dorosłych bezglutków niż dla dzieci- menu wykwintne i dość drogie, Florencja - pizzeria "Il Portale"- smaczna pizza(wydaje mi się, że na spodzie Schar'a).
Co do lodów - bardzo duży wybór, praktycznie w każdym sklepie, firmy Motta (Nestle) z naszym znaczkiem, poza tym w każdym, nawet malutkim miasteczku jest chociaż jedna lodziarnia z lodami bezglutenowymi (nie wszystkie są opisane, trzeba pytać czy mają lody "senza glutine" - tam gdzie potwierdzali, że tak -mieli rożki bezglutenowe, które były pakowane pojedynczo w osobny woreczek (pyszniutkie w San Gimignano "Galateria di Piazza" i Florencja "Galateria Perseo").
W przyszłym roku też wybieramy się do Włoch - rewelacyjny kraj dla bezglutków i rodziców którzy chcą trochę odpocząć od gotowania :)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Włochy

Post autor: Monisiaczka »

Ostatnio byłam we Włoszech i specjalną kuchnię miałam.Mają już tam certyfikaty i dieta bezglutenowa nie jest im obca.Szkoda że w Polsce jeszcze tak krucho
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

We włoszech w aptekach jest pełen wybór bg produktów i gotowych dań mrożonych, pyyycha po prostu.

W Lignano Sabbiadoro polecam restaurację O sole mio (główny deptak) - tam kelnerzy bardzo dobrze zorientowani na dietę, nie podali mi np. frytek bo wiedzieli że są z glutenem! Jednak zastrzegam, że miałam ze sobą karteczki w j. włoskim nt diety ze strony: http://www.celiactravel.com/restaurant-cards.html bo niestety nie władam włoskim ;) a kelnerowi było łatwiej zrozumieć co mogę czego nie.

W Wenecji polecam restaurację La Fondamenta - jadłam tam specjalną bezglutenową pizzę! Czad!
Podaję adres: ulica to Fondamenta della Misericordia, Cannaregio 2578, telefon: +39 041 717 315

Smacznego :)
Ostatnio zmieniony czw 18 lis, 2010 22:02 przez misia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wakacje w Riccione

Post autor: Grażyna »

Może ktoś zechce skorzystać, wakacje jeszcze trwają.
Hotel "Laila" www.hotellaila.it oraz hotel "Zara" www.hotelzarariccione.it - oba w Riccione, nad morzem. W obu można zamówić dietę bezglutenową. Oba są przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Rezerwując miejsce trzeba zaznaczyć, że z dietą oraz co ważne, należy zgłosić, że chcemy pokój z klimatyzacją - bo klimatyzacji nie ma w cenie podstawowej. Więcej informacji wkrótce na naszej głównej stronie w zakładce wakacje z dietą bezglutenową. Osoba od której dostałam namiary na oba hotele, właśnie wróciła z Włoch, była w hotelu Laila i jest zachwycona.
Giulietta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 27 lip, 2011 10:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Wakacje nad jeziorem Garda

Post autor: Giulietta »

Jeżeli ktoś z Was nie ma jeszcze planów wakacyjnych polecam hotel Gallo (www.hotelgallo.com) w miejscowości Gardola (Tignale) nad jeziorem Garda. Serwują potrawy bezglutenowe. Nie wspomnę już o przecudownej właścicielce hotelu, która bardzo dba, żeby szczególnie tym co na diecie humory dopisywały.

A co najważniejsze dla łasuchów - obok hotelu jest pizzeria serwująca przepyszną pizzę, makarony i desery, oczywiście senza glutine.

Byliśmy tam z 12-letnią córką dla której są to pierwsze wakacje na diecie. Była zachwycona!!!
Buena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 30 lip, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Buena »

Zimą byłam na nartach w Canazeli - hotel DolomitesInn http://www.dolomitesinn.com/. Polecam wszystkim osobom będącym na diecie bg. Obsługa przemiła, wiedzą co to jest dieta i potrafią przyrządzić posiłki bg.
kubaNH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:27
Lokalizacja: Kraków

narty we włoszech

Post autor: kubaNH »

Witam,
w krakowskim biurze turystycznym Olimp na ul. Zwierzynieckiej, dostępna jest oferta wyjazdu na narty do hotelu Milano w Val di Sole, gdzie dostępne jest menu bezglutenowe. Z tego co wiem właścicielka jest bezglutenowcem. Cena jest taka sama jak dla zwykłego uczestnika.

http://www.nartywalpach.pl//oferty/?region=valdisole&hotel=milano

Jeśli ktoś zna podobne oferty nart w alpach bez glutenu to bardzo prosze o informacje, chciałbym pojechać gdzieś indziej a nie ciągle val di sole ;)

aha, dobra rada jeśli ktoś pójdzie wykupić wycieczke... targować się, mi zwykle udaje się zejść o 150-200 z ceny
Barylka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 maja, 2012 23:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barylka »

W Rzymie przy Campo di Fiori jest genialna pizzeria serwująca wszystko w wersji bezglutenowej. ROMA-VOGLIA DI PIZZA-SENZA GLUTINE- GLUTEN FREE.

Menu glutenowców różni sie tylko kolorem karty, natomiast do wypieku wszysktkich pizz używają wyłącznie mąki bezglutenowej. Do tego trzy rodzaje piwa bezglutenowego, a na deser bezglutenowe tiramisu.

Produkty bezglutenowe, w tym piwo, dostępne w prawie każdej aptece.

Szkoda tylko że do Rzymu tak daleko :(
ODPOWIEDZ