Zagubiona

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Zagubiona

Postprzez małgoś » Pt 19 sty, 2018 17:09

Od maja 2017r. zdiagnozowano u mnie celiakię od tamtej pory jestem na diecie bezglutenowej jednak żadnej poprawy nie widać, a jest coraz gorzej. Stale spada mi morfologia i żelazo (dwa razy byłam w szpitalu na wlewie żelaza), jestem słaba, wypadają mi włosy garściami, łamią mi się paznokcie, mam skurcze i drętwienie nóg. Wyniki przeciwciał iga nie poprawiają się. nie wiem czy coś robię żle, wszystko co kupuję dokładnie czytam skład, ale czasami nie wszystko rozumiem np. syrop glukozowy, czy glukozowo-fruktozowy czy w końcu moze być w składzie czy nie. niedawno kupiłam ciastka jaglane z żurawiną i pisało na nich że są bezglutenowe, a z drugiej strony etykiety drobnymi literami pisał: może zawierać śladowe ilości glutenu czyli jak z tym w końcu jest. Chciała bym porozmawiać może z jakimś dietetykiem bo w tym wszystkim się gubię, czasami chce mi się płakać nie wiem co robię żle. Może ktoś mi poradzi jakiegoś dobrego dietetyka (mieszkam w okolicach Łańcuta). Prosiłabym o kontakt osób, ktorzy są z tych okolic i są również celiakami. Pozdrawiam wszystkich. Małgoś.
małgoś
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Zagubiona

Postprzez olareszke80 » Pt 19 sty, 2018 22:46

Co do stanu zdrowia, to badałaś tarczycę? Może oprócz celiakii masz jeszcze inne choróbska, Hashimoto na przykład, może jakieś alergie? A co do diety, to pamiętaj, że jak coś zawiera śladowe ilości glutenu, pszenicy czy po prostu zbóż, to TEGO NIE JEMY. Choćby reklamy krzyczały że to bezglutenowe, bezlaktozowe, bezcukrowe i w ogóle bez :) A wykluczyłaś na początku diety laktozę? Na początku, zanim się nie stanie na nogi, to warto jeść lekkostrawnie, naturalnie, używać tylko produktów z certyfikatem, można nawet unikać syropu gluk.-fruktozowego, żeby brzuch doszedł do siebie, chociaż powinien być bezpieczny, chyba że ma dopisek, że jest z pszenicy. Dietetyk musiałby być polecony, sprawdzony, żeby znał się dobrze na bezglut. diecie.
olareszke80
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Hyde Park