Lista przebojów

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
espressivo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 16:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: espressivo »

Ola* pisze: A i jeszcze ostatni mój kumpel jak nie chcaiłam loda w wafelku (to był taki typ loda jak sprzedają w mcdonaldzie, czyli kubeczek z wafelka, z którego lód wyjada się łyżeczką) - ale czemu ty nie kupisz sobie normalnego loda? Przecież ten cały gluten nie przenisie ci się magicznie z tego wafelka na loda :evil: :evil:
hmm... nie wiedziałam o tym... gluten przenosi się z wafelka na lód? jeżeli tak, to chyba nie na cały... <mmm>
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

espressivo pisze: hmm... nie wiedziałam o tym... gluten przenosi się z wafelka na lód? jeżeli tak, to chyba nie na cały... <mmm>
No jasne że nie na cały - gluten przechodzi na lód tylko tam gdzie się wafelek rozpuści... Tylko skąd wiadomo gdzie jest granica? 2 cm warstwy lodu? 1 cm? A może tylko pół cm??
Dlatego lepiej wziąć loda w pucharku lub w plastiku.


Ostatnio na grillu... Znajomy robił bejce do karczku i wlał do bejcy pół piwa. Już nie powiem jak mi było przykro bo po pierwsze napaliłam się na ten karczek jak głupia przez cały dzien, wszyscy jedli sobie mięsko z grilla (poza moim kochanym mężem który postanowił się ze mną solidaryzować), a po drugie taki numer wywyneli mi moi przyjaciele, co do których miałam od jakiegoś czasu pełne zaufanie w kwestii mojej diety.
Najpierw usłyszałam że się gluten wytopi na grilu :D :D :diabelek:
A potem, że przeginam :(
Muszę przyznać, że ta druga wypowiedź zabolała mnie bardziej... pierwsza może wynikać z niewiedzy , ale druga naprawdę mnie zabolała.

Swoją drogą fajnie by było gdyby się gluten "wytapiał". Wsadzasz takiego panierowanego kotleta na patelnie i po pięciu minutach wyciągasz bezglutenowego ;)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Najpierw usłyszałam że się gluten wytopi na grilu :D :D :diabelek:
A potem, że przeginam :(
Muszę przyznać, że ta druga wypowiedź zabolała mnie bardziej... pierwsza może wynikać z niewiedzy , ale druga naprawdę mnie zabolała.
No cóż... Przyjaciele dzielą się najczęściej na takich, którzy pójdą za Tobą w ogień oraz na takich, co dobrze się z Tobą czują, imprezują itd... Ci drudzy myślą podświadomie tylko o swoich problemach, nie zadając sobie trudu, by wczuć się w czyjąś sytuację. A że jest to raczej powszechne zjawisko, nie przejmowałbym się zanadto ;)
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Post autor: krzys22 »

Ulubiony pan kelner:
Ja: Czy w tej potrawie jest gluten?
Kelner: (głupia mina)
Ja: Jestem na diecie bezglutenowej
Kelner: (jeszcze głupsza mina)
Ja: Czy w tym jest mąka?
Kelner: (z ulgą) Nie, tylko panierka z bułki...
Jest super, jest super :)
ODPOWIEDZ