Ceny

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Każdy producent ma swój sklep internetowy.Osobiście zamawiam w Bezglutenie, ale możesz zajrzeć do sklepu Balvitenu też ma duży asortyment.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

kerima_82 pisze:Nie każdy chleb jest smaczny
Mnie nie smakuje żaden gotowy chleb, z tych, które kupowałam - a wielu nie kupowałam, bo skład mnie skutecznie odstraszył (sama chemia).
Najlepszy chleb piekę sama - do tego jest NAJTAŃSZY.
A mam wrażenie, że to właśnie na chlebie i tym podobnych ucieka bezglutenowcom najwięcej pieniędzy.
Pieczenie chleba jest trudne i skomplikowane tylko do czasu, aż się tego spróbuje. Kiedy się spróbuje, nagle okazuje się, że jest banalne. Ja NIGDY NICZEGO NIE UPIEKŁAM, dopóki nie przeszłam na dietę, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym stale kupować gotowy chleb b/g.
Jest sporo różnych przepisów, chleby na zakwasie, na drożdżach, bułeczki, etc. - naprawdę warto popróbować i zacząć piec w domu. I nie trzeba mieć do tego żadnych specjalnych sprzętów, maszyn, ani niczego wymyślnego. Chleb udaje się i w zwykłym piekarniku.
Raz wyjdzie lepszy, raz gorszy - ale i ten gorszy jest o wiele lepszy od kupnego, o cenie nie wspominając.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Zgadza sie ale make też kupić a ta tania nie jest ja piekę od czasu do czasu chleb w piekarniku z mąki Schar koszt 15zł z drożdżami dzieląc na dwie osoby chleb na dwa dni ,a kupują gotowy w sklepie zaplacę sumę 11zł nie zawsze sie uda ale ma inny smak od tego ze sklepu.Na pewno zaopatrze się w automat do pieczenia bo najdrożej wychodzi mąka i gotowe pieczywo.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

ja jadłam chleb wiejski polskiej firmy...dokończyłam go tylko dlatego, bo byłam świadoma jego ceny. NEVER AGAIN. a z pieczeniem nie będę nawet próbować, po prostu zapominam o istnieniu pieczywka :(
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Leeloo, spróbuj upiec sama. To nie jest takie trudne, jak się wydaje! :) Kupny chleb (jak się dobrze poszuka), też może być smaczny.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

noodle, słyszałam, że Schar jest najlepszy (?)
hehe, z moim arcyantytalentem byłoby to zwykłe zmarnowanie mąki :) a nawet jeśli straczyłoby mi odwagi- nie mam piekarnika/wypiekacza :P moooże kiedyś, kiedy się ustatkuję i zacznę bywać w domu, zabiorę się za wypieki.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Leeloo, jak dla mnie Schar wcale nie jest najlepszy, ale to kwestia gustu. Co do pieczenia chleba - są specjalne mieszanki, z których wychodzi naprawdę dobry chleb. Spróbuj kiedyś upiec w piekarniku (w zwykłej keksówce). Na pewno się uda!
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

ok, po sesji obiecuję ogarnąć życie i powalczyć o 'prawdziwy' chleb :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

noodle, a którą mieszankę polecasz??
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Co do cen to faktycznie zgroza. JA zrobiłam sobie porównanie cen w dwóch firm z których najczęściej kupuję Balviten i Bezgluten. O dziwo ceny różnią się i to nei raz znacznie na na przykład mące kukurydzianej - patrzcie na gramaturę bo tu lubią ładnie oszukiwać :) Ceny makaronów też się różnią, proszek do pieczenia itp. I tak co jakiś czas robię zamówienia raz z jednej raz z drugiej firmy. Do tego staram się robić duże zamówienie co by nie było kosztów przesyłki. Słodycze typu ciasta i chleb staram się piec sama. Robię też bułkę tartą z własnego chleba i tak troszkę można oszczędzać. Do tego wędliny dopóki jedliśmy robiłam sama w piekarniku i już dużo taniej plus zdrowiej i 100 % bg
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

kerima_82 pisze:Zgadza sie ale make też kupić a ta tania nie jest
Ja praktycznie nie kupuję gotowej mąki, bo bym zbankrutowała, kupuję tylko kukurydzianą (ta jest akurat tania).
Mielę sama kasze w młynku do kawy. Dzięki temu mam o wiele tańszą mąkę, w dodatku zdrowszą, bo bez "polepszaczy" i pozostałej chemii, jaka jest w gotowych mieszankach.
Oczywiście mam zawsze jakieś opakowanie gotowej mąki (Shaera albo Marks&Spencer), ale taki kilogram starcza mi na 2-3 miesiące, bo używam jej tylko do naleśników, albo jakichś ciast, które muszą być lżejsze i bardziej puszyste. Ale i tak stosuję ją tylko jako dodatek do mąk, które mielę sama.

Nawet dietę bezglutenową da się jakoś zorganizować i nie zbankrutować :). Wymaga to trochę uwagi, czasu i pomysłu, ale tylko na początku, a potem robi się samo automatycznie.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

Wow.. Piszecie o takich cenach chleba. Ja akurat mam dobrze bo mieszkam blisko piekarni w ktorej robia chleb bezglutenowy i za duzy chleb(w porównaniu do konkurencji) płace bodajże 4,7 zł:) Przy waszych cenach to chyba nie jest katastrofa:) Tylko, że u mnie jest 3 bezglutków, może dojdzie 4, także cena sie wyrównuje!
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Dla nowicjusza z tej mąki zawsze ci się uda i nie trzeba mieć automatu do pieczenia .
Polecam płytę dvd z przepisami produktów Schar , a jakie cuda można przygotować z różnych mieszanek mąk.

Leeloo pisze:noodle, słyszałam, że Schar jest najlepszy (?)
hehe, z moim arcyantytalentem byłoby to zwykłe zmarnowanie mąki :) a nawet jeśli

straczyłoby mi odwagi- nie mam piekarnika/wypiekacza :P moooże kiedyś, kiedy się ustatkuję i zacznę bywać w domu, zabiorę się za wypieki.
Ostatnio zmieniony wt 04 cze, 2013 12:22 przez kerima_82, łącznie zmieniany 2 razy.
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Ola_la pisze:
kerima_82 pisze:Zgadza się ale mąke też kupić trzeba, a ta tania nie jest

Ja praktycznie nie kupuję gotowej mąki, bo bym zbankrutowała, kupuję tylko kukurydzianą (ta jest akurat tania).
Mielę sama kasze w młynku do kawy. Dzięki temu mam o wiele tańszą mąkę, w dodatku zdrowszą, bo bez "polepszaczy" i pozostałej chemii, jaka jest w gotowych mieszankach.
Oczywiście mam zawsze jakieś opakowanie gotowej mąki (Shaera albo Marks&Spencer), ale taki kilogram starcza mi na 2-3 miesiące, bo używam jej tylko do naleśników, albo jakichś ciast, które muszą być lżejsze i bardziej puszyste. Ale i tak stosuję ją tylko jako dodatek do mąk, które mielę sama.

Nawet dietę bezglutenową da się jakoś zorganizować i nie zbankrutować :). Wymaga to trochę uwagi, czasu i pomysłu, ale tylko na początku, a potem robi się samo automatycznie.
Chleb kukurydziany smakuje najlepiej zaraz po upieczeniu potem robi się twardy.Musiałabym dwa razy dzienni piec chleb każdy osobno.Koszty się wyrównują.
Kupiłam mąkę kukurydzianą MELVIT nie wiem czy dobra?
kerima_28
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

kerima_82 pisze:Chleb kukurydziany smakuje najlepiej zaraz po upieczeniu potem robi się twardy.
Ale ja nigdy nie robię chleba z jednej mąki, tylko mieszam przynajmniej 3-4. W mieszance Schaera też masz całą mieszankę różnych mąk, skrobi i tym podobnych.

Kukurydzianą kupuję tylko Bezglutenu, Melvit chyba może mieć zanieczyszczenia... Ja w każdym razie ją omijam.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ