Piwo

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kciuki trzymamy i mam nadzieję że niedługo powstanie takie cudo.. powodzenia
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

czyli radosny wątek w alkoholach o bezglutenowości okocimia i innych się zdezaktualizował...... :(
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

elola pisze:[...]Nieoficjalnie przyznam się, że od kilu lat pracujemy nad ekstraktem bezglutenowym. Próbki są badane w odpowiednim instytucie w ``Centrum Zdrowia Dziecka``.
Aby produkt można było nazwać bezglutenowym, poziom gliadyny nie może być wyższy niż 20 ppm.[...]
Proszę Was, wytłumaczcie mi tą zasadę, bo zwariuję: jak producenci jogurtów mówią, że ich produkty są bezglutenowe, to je zjadacie, jak Wytwórna Ekstraktów Słodowych piszę j/w to im wierzycie, a jak Okocim mówi, że ma piwa poniżej 20ppm, to większość zakłada, że się mylą. To ja już nie wiem, co jest dozwolone, a co nie... Mętlik i tyle. Albo wszystkim wierzymy, albo wszystkim nie wierzymy i zrzucamy się na badania.
Awatar użytkownika
Klara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 12 lis, 2004 09:23
Lokalizacja: Wrocław

piwo

Post autor: Klara »

Przeczytałam właśnie artykuł o piwie. Czy to prawda, że można pić piwo Okocim, bo zawiera poniżej 20ppmm? (nie wiem, co to znaczy, ale domyślam się, że chodzi o dopuszczalną zawartość glutenu).
Proszę o informacje.
Klara
Proszę o wiadomosci! Jestem z Wrocławia!
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Zobacz w wątku z alkoholami, tam jkest więcej na ten temat.
Rafał_tata, ja zaufałam że są OK. Przyznaje że wypiłam Harnasia. I nic mi nie było. A po wódce Luksusowej, o której wszyscy że jest OK, przez trzy dni mnie brzuch bolał! Ja też mam mętlik w głowie! Sama nie wiem co wybrać, a od czego trzymać się z dala.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gosiuuunia, to ja dzwonilem do Carlsberga :) czyli Okocimia... znam ten wątek. I właśnie dlatego zadałem to pytanie. Dobija mnie to, że nic nie wiadomo na 100% i że wybiórczo traktowane są wypowiedzi producentów. Jaką można mieć pewność, że skrobia (deklarowana na opakowaniu) dodawana do produktów jest zawsze kukurydziana, czy ziemniaczana? Wawel przyznał, że czasami zmieniają ją na pszenną. Na jakiej podstawie odrzuca się oświadczenie z Okocimia, że ich piwa są "beeeeee". Zmierzam do tego, że wszystko to jest bardzo niekonsekwentne. Oczywiście ostrożności nigdy nie za wiele, ale w takim razie nie powinno się jeść niczego, co nie przejdzie przez badania konsumenckie.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Wysłałam to pytanie o słód już jakiś czas temu ale odp. dostałam dopiero teraz. Ja też zgłupiałam (zresztą nie pierwszy raz od wprowadzenia diety w domu) ](*,)
Błagam, niech odezwie się ktoś z Warszawy, kto znajdzie trochę czasu na zlecenie badań [-o< Chętnych na zrzutkę chyba nie zabraknie :-k
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

No wlasnie! Rafal_tata ma racje! Nigdy sie wczesniej nad tym nie zastanawialem ale Okocim to taki sam producent co Wawel. Czemu ufamy tylko wybranym producentom? Albo wszystkim albo zadnemu!
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Mogę obiecać, że piwo zostanie przebadane jako jedno z naszej 20 :)
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

To fajnie, ale kiedy beda te badanka bo ja jestem czlowiekiem z bardzo slaba wola :( Niektorzy moi znajomi nie rozumieja diety i ciagle namawiaja mnie, nawet mi chca postawic piwo skoro sam nie chce kupic ](*,)
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

heh a co mylą dietkę ze skąpstwem? Właśnie wróiłam z francji - misja piwna się nie powiodła... klęska bezglutenowa
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na dowód tego, że piwo to nie tylko nasze "widzimisie": http://www.glutenfreebeerfestival.com/
Gdyby ktoś dużo podróżował polecam zakładkę Available Beers, może sobie zrobić zakupy gdzieś za granicą, bo szanse na dostanie tych "tytułów" u nas są nikłe...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

grecka wersja misji piwnej też zakończona klęską - straciłam wiarę w to że kiedyś się tego złocistego napoju bezglutenowego napiję...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Ach te Stany...

Post autor: glutato »

Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Odnawiam ten wątek ponieważ od kilku dni w mojej spiżarce czeka na mnie kilka bezglutenowych piw :) :564: Po czterech latach w końcu będę mógł poczuć ten smak :) Piwo kupiłem w Niemczech w Reformhausie. 6x0,33l kosztowało 10 euro więc niezbyt tanio:/ ale co te 10 euro znaczy gdy czekałem na to 4 lata:)

Znalazłem też stronę tego producenta i widzę że możliwy jest zakup tego piwa online choć wątpię zęby dostarczali je do Polski http://www.schnitzerbraeu.de/glutenfrei ... hilosophie

Poza tym znalazłem też ciekawą (nazwa tej strony na to wskazuje :) ) stronę http://www.glutenfreebeerfestival.com/ . Niestety teraz nie mam czasu jej dokładnie przeczytać więc później napiszę coś o niej więcej...ale zapowiada się ciekawie :)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
ODPOWIEDZ