WIKIPEDIA!

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Rafal_tata pisze:Ostatnie pytania na egzaminy do gimnazjum oparte były właśnie na Wolnej Encyklopedii.
Sheep pisze:. Biedni gimnazjaliści!
Tu chodzilo o sprawdzian szóstoklasistów na koniec edukacji w szkole podstawowej.
Rafal_tata pisze:. Rozbieżności w datach sięgały kilkunastu lat !!!! :D :D :D
quot
Na szczęście dla piszących ,ten błąd nie miał wpływu na żadną punktację,była to tylko informacja w tekście,przez 6-klasistów nawet nie zauważona(no, może przez jakiegoś dociekliwego ucznia).Inna sprawa ,że taka pomyłka nie powinna mieć miejsca :!:
Ech, egzaminatorzy :oops:
Ostatnio zmieniony pt 20 kwie, 2007 13:00 przez bogusia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Akurat Sejm Czteroletni jest przerabiany w szóstej klasie i jeden ze znanych mi osobiście szóstoklasistów zauważył i wyszedł ze sprawdzianu skonsternowany, kto tu błądzi :027:
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

jesteśmy tylko (a może i aż) ludźmi... i mamy prawo do popełniania błędów. Wikipedia nie jest w 100% wiarygodnym źródłem, ale czasem trudno o pewne informacje w internecie. Np. robiąc systematykę drzew owocowych opierałam sie na wikipedii. było to jedyne źródło w internecie... natomiast nawet pani profesor od biologii miała problemy z wytłumaczeniem klucza do klasyfikacji roślin. a wracając do wikipedii, jedynym błędem jaki zrobiłam spisując z niej była morela :)
poza tym każdy z nas popełnia błędy, na przyszłość autorzy testu będą mieć nauczkę :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Problem polega na tym, że pisząc pytania do egzaminów szkolnych nie można opierać się na tak słabym źródle, jakim jest Wikipedia!... Wyobraź sobie, że kupujesz podręcznik dla studentów medycyny, specjalizacja chirurgia, a w notce redaktorskiej widzisz wzmiankę, że jego część jest oparta na Wikipedii - :kosci: ?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

hehe... to tylko świadczy o tym jacy ludzi są leniwi. można założyć że w wikipedii jest "wszystko" miniej lub bardziej poprawne.I już sie ludiom nie chce weryfikować i porównywać z innymi źródłami przeczytanych informacji
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gosiuuunia, to hipoteza była... nie fakt :D
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Lubię Wikipedię, bo kiedy zapragnę dowiedzieć się o tematyce, której w ogóle nie znam (ostatnio - tuje) - łatwo coś znajdę. Ale nigdy by mi nie przyszło do głowy opierać swoje zawodowe poczynania czy życiowe decyzje na Wikipedii. Tematy o NPR są tam przedstawione cokolwiek jednostronnie, ale ktoś , kto nic nie wiedział o tej metodzie regulacji poczęć , wyjdzie poinformowany
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

u mnie w klasie jest tak ze wszyscy korzystają z wikipedii... a nauczyciele, sprawdzając pr. domowa pytają kto z kogo spisywał :)
Awatar użytkownika
Deride
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 17:18
Lokalizacja: London, UK/Rumia, PL

Post autor: Deride »

ja, paradoksalnie, najczesciej korzystam z wikipedii jako... tlumacza. Wyobrazcie sobie np wzmianke o kolejnym zielsku czy nieznanej mi blizej czesci ciala (chocby ostatnio przeze mnie 'odkryte' kosmki jelitowe. Mam co prawda grube tomisko PWN/Oxford, ale nie zawsze wystarcza... Slowo wpisuje po angielsku, a jesli, jak w przypadku roslinek, opis nic mi nie mowi, przelaczam na jezyk polski i - voila... Nadal nic nie mowi :) - noga jestem z botaniki :D Poza tym, musze przyznac, ze moim zdanem sporo jest artykulow rzetelnie opracowanych, a jak brak przypisow w artykule (czyli pisany na zasadzie: cos mi sie kiedys obilo o uszy) to traktuje podejrzliwie. Pod tym wzgledem angielska wersja jest bardziej zdyscyplinowana...
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Do tłumaczeń polecam http://translate.google.com/translate_t . Tłumaczy także całe strony w necie
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
iskra84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 09:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: iskra84 »

ostatnio ktoś kto mnie podobno "kocha" w odniesieniu do artykułu z wikipedii o celiaki próbował mnie przekonać że tego nie mam że to głodzenie się...
mam niemoc- jak udowaodnić? jak wytłumaczyć?
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Masz na pewno wyniki i diagnozę lekarza,.Zresztą dieta bezglutenowa jak sie spokojnie do tematu podejdzie może być smaczna i urozmaicona. Nie oznacza głodowania szczególnie w domu. Natomiast są pewnego rodzaju problemy poza nim.Zobacz w sklepie internetowym Merlin.pl jest szereg ciekawych pozycji o celiakii omawiających temat od strony medycznej, są też książki z przepisami. Można coś dla siebie wybrać.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
iskra84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 09:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: iskra84 »

poszukam, na pewno!

Dosiego roku :)
Kasalenna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 29 paź, 2010 19:07
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Kasalenna »

Gosiuuunia pisze:Słuchajcie, Wikipedia , jest to encyklopedia tworzona przez internautów dla internautów. Każdy może poprawić błąd znajdujący się na stronie. Jako przykład podam artykuł o glutenie. Jeśli Chcecie, sami możecie go poprawiać... Tak samo jak każdy inny artykuł.
dokładnie, a to, że w internecie może każdy napisać wszystko i niekoniecznie zgodnie z prawdą to chyba wiadomo od zawsze
ODPOWIEDZ