Izopatia

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikka*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 07 lut, 2007 00:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Izopatia

Post autor: mikka* »

Witam! Chciałabym zainteresować Was pewną stroną, na którą trafiłam całkiem przypadkiem w internecie...zwłaszcza tym artykułem:

http://www.sanum.com.pl/literatura/lecz ... lekow.html

Według tej teorii za większość kłopotów zdrowotnych odpowiedzialne są grzyby znajdujące się w naszym układzie pokarmowym...a większość objawów chorobowych jest taka jak w celiakii...
wybrane cyt:
"Leczenie chorób przewodu pokarmowego z zastosowaniem leków Sanum
dr n. med. Jolanta Mikołajewicz
Wiele przewlekłych chorób, w tym choroby alergiczne, są rezultatem zaburzeń funkcji jelit. Zaburzenia te są skutkiem zmian atroficznych dotyczących błony śluzowej jelit, zaniku kosmków jelitowych. Prowadzi to do zmniejszenia powierzchni wchłaniania jelit, do wzrostu ich przepuszczalności, nie tylko dla alergenów pokarmowych, ale dla różnego pochodzenia toksyn i metali ciężkich. Niezależnie od wieku w jakim wystąpi niemal każda alergia, czy to wziewna czy pokarmowa jest ona objawem wtórnym w stosunku do alergii centralnej, czyli przewlekłej, pokarmowej choroby alergicznej. Można by rzec "tkwi w niej korzeniami".
Alergie na pleśnie, powszechnie w naszym otoczeniu, także mają ścisły związek z grzybicą. Reakcje krzyżowe występują w stosunku do wielu mikroorganizmów o budowie podobnej do drożdżaka Candida albicans. Przetrwalniki grzybów występujące w ogromnej ilości w powietrzu, drożdże, pleśnie oraz ich enzymy używane w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym dają wiele objawów chorobowych wymagających leczenia. Nierzadko spotykana nadwrażliwość na kurz domowy, w praktyce dużo częściej jest reakcją na grzyby, niż na roztocza w nim obecne....
Objawy ZE STRONY PRZEWODU POKARMOWEGO

* biegunkowe lub zaparte stolce
* wzdęcia po posiłkach, gazy, odbijanie bóle i burczenia w jamie brzusznej
* mdłości, niestrawność, złe wchłanianie
* obłożony język, metaliczny smak w ustach
* uczucie suchości w ustach mimo obecności śliny
* krwawienie z dziąseł, zajady
* zapalenie czerwieni wargowej
* świąd odbytu i jego okolic
* różnorakie alergie i nietolerancje pokarmowe
* nadwrażliwość na substancje chemiczne, kosmetyki, perfumy, dym tytoniowy
* alergie wziewne i kontaktowe, czasem astma"

Polecam przeczytanie całego artykułu i zapoznanie sie ze stroną....a może ktoś z Was już próbował terapii lekami sanum- są to "leki złożone z niższych, niepatogennych form grzybowych" dzialające na układ immunologiczny...w Polsce zarejestrowane jako homeopatyczne....
Proszę o Wasze opinie...sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć :)
Ostatnio zmieniony wt 17 lip, 2007 23:21 przez mikka*, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Izopatia

Post autor: miszczPZ »

mikka* pisze: Wiele przewlekłych chorób, w tym choroby alergiczne, są rezultatem zaburzeń funkcji jelit. Zaburzenia te są skutkiem zmian atroficznych dotyczących błony śluzowej jelit, zaniku kosmków jelitowych.
Nie wiem, czy cytując ten fragment tekstu chodziło Tobie o Celiakię, czy może o alergie "towarzyszące" Celiakii, ale kosmki jelitowe zanikają właśnie w wyniku celiakii (a nie Celiakia jest skutkiem zaniku kosmków).

Może źle odebrałem kontekst Twojego posta, więc jakby co to proszę o poprawienie mnie:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Trillion
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Trillion »

Kiedy mam celiakię, to mam szansę nabawić sie całej gamy wszelkich alergii, albowiem celiakia bez diety bezglutenowej jest transakcją wiązaną (tudzież daje reakcję łańcuchową) nie tylko ze wspomnianymi alergiami u których podłoża mogą (ale nie muszą!) kryć się grzybiory, ale również z mniej banalnymi i ciekawszymi schorzeniami typu autoimmunologiczne zapalenie wątroby, niewłaściwe funkcjonowanie trzustki z rakiem włącznie itd.
Celiakia od maleńkości; ponownie zdiagnozowana 2005 (Marsh III)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ostatnio trafiłem na artykuł (Lancet 2003; 361: 2152–54), w którym autorzy stawiają hipotezę, że celiakia może być wtórna do zakażenia drożdżakiem Candida Albicans. Zarówno C. Albicans jak gluten zawierają b. podobną sekwencję aminokwasów, więc odpowiedź immunologiczna organizmu sprowokowana jadem mącznym może być pierwotnie wymierzona przeciwko inwazji C. Albicans. Może coś w tym jest?

Na tym forum trafiałem na wpisy, których autorzy powoływali się na słowa lekarzy, że celiakia pojawiła się u nich po nasilonej terapii antybiotykowej (powód zaburzenia równowagi flory jelitowej, w wyniku którego drożdżakom łatwiej rozplenić się po jelicie). Ciekawe czy to pomysł nie jest nowy, czy lekarze gadali byle co?
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

próbowałam leczyć CU izopatią,efekt:żadnej znaczącej poprawy.Przeszłam całą serią Sanum.Bardzo droga.
Izopatią zajmuje się dr.Jacek Giovanoli-Jakubczak w Warszawie.Przyjmuje on w Vega Medica.Więcej informacji:www.vegamedica.pl
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
ODPOWIEDZ