ale sie usmialam:)

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

ale sie usmialam:)

Post autor: nelly23 »

wczoraj na placu zabaw,w rozmowie z jedna mama-bardzo fajna kobiete-naprawde!!!Mowie ze Hubi jest na diecie bezglutenowej-widze w oczach kobiety strach!!!
Po chwili nie pewnie mowi:
"nie zrozum mnie zle,ale to chyba powinnas mowic wczesniej,bo Twoje dziecko dawalo z raczki mojemu chrupki i pili z tej samej butelki"
kurcze,jakas ciemna jestem i nie wiedzialam o co jej chodzi, a ona do mnie ze "przeciez to jest zarazliwe"!!!!!!!!!!!!
Myslalam,ze buchne smiechem,ale jakos sie powstrzymalam:)))
Wytlumaczylam jej,tej biednej,ale i milej kobiecie,ze Hubi ma alergie i to jest dieta taka sama jak dieta bezmleczna czy tez alergia na kakao:)))I ze alergia nie zaraza sie innych,a takze nawet w przypadkach celiaki itp tez nei jest to zarazliwe:)))
ale mialam ubaw po pachy!!!!!
Oczywiscie babka mnie przeprosila i nasze dzieci bawily sie dalej:)))


Tak wiec ten smieszny,a moze tragiczny(wiedza spoleczenstwa)przyklad jest tez istotnym powodem na rozprzeszczenianie pojecia diety bezglutenowej:)
Nelly i synek bez diety:)
ewak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 26 cze, 2004 20:10
Lokalizacja: Bolesławiec

niech je swoje!

Post autor: ewak »

swojego czasu bylam z moim Bezglutkiem u znajomych, ktorych babcia jest pielegniarka. Jej wnuczka i moj synek razem sie bawili. Krzys jadl swoje paluszki bezglutenowe, dziewczynka swoje pszenne. syn poczestowal ja swoim, a babcia dziewczynki wtrwala go jej z raczki z okrzykiem:niech ona je swoje. Po raz pierwszy poczulam sie lekko wyalienowana. Rowniez tlumaczylam, ze celiakia to nie choroba zakazna, ale nie wiem, czy do konca ja przekonalam.
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

ludzie! przecież to jest przerażające!!!!!!! Jestem zaszokowana!
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Kiedyś krowy mleko przestawały dawać jak przejeżdżał pociąg albo automobil :)
Niewiedza, zabobony i "wielkie oczy" były zawsze i będą...
Bezglutenowy_Joe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 24 lis, 2004 19:54

Post autor: Bezglutenowy_Joe »

Podobna historia zdarzyla sie kiedy bylem u kolegi.Poprosilem o szklanke wody, a on krzyczy "Ja z tej szklanki nie pije,zaraze sie!".Jego mama byla bardziej rozumna i mu wytlumaczyla za mnie ze sie tym nie da zarazic.
Gość

Post autor: Gość »

Kurcze jak to przeczytałam "oczy wyszły mi z orbit" :shock: Z jednej strony jest to smieszne ale z drugiej naprawdę żałosne. Dlatego trzeba ludzi uświadamiać, mówić, tłumaczyć aż do znudzenia. Do tej pory widzę, że jak mówię o swojej chorobie - ludzie patrzą się na mnie dziwnie i niestety zupełnie nie mają pojęcia o czym mówię.

Pozdrawiam
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Przepraszam ale z wrażenia zapomniałam się zalogować :oops:
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

po prostu przykre, że ludzie tak traktują każdą dolegliwość - brak tolerancji i zdrowego rozsądku nie mówiąc o takcie - co za babsko
ODPOWIEDZ