Bezglutenowo w kawiarni? Poznań

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Hyh, za to mnie nie ma w kraju, dajcie koniecznie znać o spotkaniu jakoś poświątecznym ok? powinnam już byc na miejscu.
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Ja też się zgłaszam. Serwują tam pyszną szarlotkę na ciepło z lodami i bitą śmietaną.
Obrazek
Obrazek
Magdalena Ratajczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 14 sie, 2008 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Magdalena Ratajczak »

My sie wybieramy na spotkanie cala rodzinka tak jak ostatnio. Kazda okazja dobra, zeby sie zobaczyc :) Pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Agrafka pisze:Serwują tam pyszną szarlotkę na ciepło z lodami i bitą śmietaną.
Na dodatek istnieje wersja bezmleczna lodów i bitej śmietany :) Ja również będę.
Obrazek
Jola-Pń
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw 15 sty, 2009 08:25
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Jola-Pń »

ja juz też potwierdziłam Agniesi ;) - tym razem będę z Adą :)
Mama Ady-14latki,będącej od 1styczna 2009r. na diecie bezglutenowej...
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Może ktoś podać przybliżone ceny takiego bezglutenowego jedzonka i czy jest jeszcze jakiś inne miejsce w Poznaniu przyjazne "bezglutkom" ?
Obrazek
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

W ten weekend "Poznań za pół ceny" :564:
W akcji bierze udział Ekokawiarnia na Ratajczaka :!: :D :D

Cieszę się niezmiernie, bo akurat będę w Poznaniu :)
Obrazek
Krasnalinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 maja, 2013 23:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krasnalinka »

Witam wszystkich! Zastanawiają mnie Wasze pozytywne opinie na temat Ekowiarni. Byłam tam wczoraj, przy okazji wypadu na koncert Alicii Keys :-) Najpierw chciałyśmy z siostrą (glutenową) zahaczyć o Bistro Friendly ale w niedzielę mają zamknięte. Ogarnięta rozpaczą że będę musiała przeżyć ten dzień na waflach ryżowych i ewentualnie owocach, znalazłyśmy w internecie tę właśnie lokalizację. Dość trudna do znalezienia - na tyłach starego kina. Ale nic to. Wnętrze raczej w zamierzeniu miało być nastrojowe ale było dość brudno i nieświeżo i czułam się raczej jak w zaniedbanym domu starszej pani niż jak w kameralnym wnętrzu. Ale nic to! Potem było niestety gorzej. Żadna z obsługujących nas pań a było ich chyba 4 (najpierw przyszłyśmy zobaczyć i wypytać o menu, a potem wróciłyśmy już zjeść na dobre) nie do końca potrafiła powiedzieć czy konkretne składniki są bez glutenu. Pytałam o serek kozi, o przyprawy. W powietrzu wisiało przerażające dla mnie "chyba". W końcu doszłyśmy do porozumienia że zupa pomidorowa jest robiona ze świeżych pomidorów a przyprawy są z serii "Darów natury" więc teoretycznie bezpieczne. Soczewica też podobno bez zanieczyszczeń glutenowych. Do tego zamówiłam zapiekankę z kaszy gryczenej (ale panie też pytały się czy gryczanka jest na mojej diecie dopuszczalna czy nie) z warzywami i serkiem kozim. Zupę dostałam jako pierwszą, wyglądała smacznie i taka też dość była. Ale do niej dostałam też pesto (z czosnkiem i pietruszką) oraz kromkę chleba. Pytam upierdliwie dla upewnienia się czy chlebek bezglutenowy (bo nie wyglądał), a pani na to "Ojej przepraszam, zapomniałam że miał być bezglutenowy" :( Chwała Bogu, że byłam upierdliwa. Dostałam potem dwie kromki chleba (chyba) bezglutenowego na oddzielnej tacce... Potem przyszła zapiekanka. Niestety kasza była rozgotowana a warzywa (marchewka, korzeń pietruszki) niedogotowane. W swojej miseczce znalazłam suszonego pomidora, którego nie powinno być ale być może zawieruszył się z talerza siostry (która zamówiła zapiekankę z suszonymi pomidorami i jajkiem) więc nasunęło mi się pytanie - czy na pewno przygotowujący potrawę są wystarczająco uważni??? Zapiekanka była znacznie gorsza od zupy - nie polecam. Niestety właściwie od razu po zjedzeniu nie czułam się za korzystnie. Siostra, która jest glutenowcem również narzekała. Ja niestety do wieczora, nocy i następnego dnia rano czułam się źle, co niestety powoduje moje wzburzenie bo obawiam się że coś zostało zaniedbane. Nie wiem co i gdzie mógł być gluten. Ale jestem na tyle zbulwersowana że śpieszę się podzielić z wami tą informacją. Przykro mi ale mimo tego, że obsługa dość miła (choć panie naprawdę sprawiały wrażenie mało ogarniętych) to zdecydowanie NIE POLECAM wam tej kawiarni. :(
Kosmeczki kochane, odnawiajcie się!
ODPOWIEDZ