ZDECYDOWANE NIE DLA GMO I CODEX ALIMENTARIES

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Magdalaena pisze:Zarejestrowałaś się na forum , ale nie dyskutujesz o celiakii czy diecie bezglutenowej. Zamiast tego wklejasz (bo przecież nie piszesz) bardzo długie wypowiedzi, które nie dotyczą w żaden sposób celiakii, tylko stanowią zbitek teorii spiskowych, odnośników do podobnych stron i odwołań do pseudoautorytetów.
Jestem na tym forum, bo mój syn ma dietę bezglutenowej i jest uczulony na mleko krowie. Nie muszę się udzielać nt celiakii. Podczytuję forum, chodzę na spotkania celiaków i to mi wystarcza. Chciałam Wam zwrócić uwagę na GMO zwłaszcza, że celiacy, rezygnując z glutenu, przerzucają się na zboża bezglutenowe, w tym na kukurydzę, która jest zbożem najczęściej manipulowanym genetycznie i to jak najbardziej dotyczy celiakii. Dużo osób z alergią na mleko krowie przerzuca się na mleko sojowe, a soja też często zawiera GMO. Niestety sama kupując produkty z kukurydzy, nie mogłam znaleźć żadnej informacji nt jej dokładnego pochodzenia, a tylko info kraj pochodzenia: Polska. Kiedy dzwoniłam do producentów, to zdziwieni, mówili, że oczywiście nie potrafili powiedzieć z jakiego regionu Polski pochodzi i nie chcieli przesłać zaświadczenia, że jest wolna od GMO. A wystarczy wejść na stronkę firmy Monsanto, by sobie obejrzeć, gdzie w Polsce znajdują się uprawy modyfikowane. Ale widać, że wy nie interesujecie się tym, co jecie. Pamiętajcie, że choroba często pojawia się w życiu człowieka, by zwrócić mu na coś uwagę. Będąc celiakami, musicie przestrzegać diety i co? macie w nosie, skąd pochodzi wasza żywność? co zawiera? Moim zdaniem, ale widzę, że na tym forum tylko moim, świadomość osoby na jakiejkolwiek diecie spowodowanej chorobą powinna być większa.
A dlaczego piszę o szczepieniach? Bo nie od dziś wiadomo, że np. szczepienie MMR a dokładnie wirus odry wgryza się w jelito, uszkadzając je - może doprowadzić do dziurawego jelita, zespołu złego wchłaniania i celiakii (często osoby autystyczne cierpią na celiakię). Inne szczepienia, jak chociażby na rotawirusy też nie są w tym względzie obojętne. Każdy ma prawo zapoznać się z informacjami i podjąć samodzielnie i świadomie własną decyzję. I do tego właśnie zachęcam.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Forum to nie tablica ogłoszeniowa ani miejsce do siania propagandy. Możesz dyskutować nt. GMO jak to zrobiłaś w powyższym poście, ale NIE możesz zalewać nas postami na 5 przewinięć ekranu z wklejonymi informacjami o GMO. Możesz używać argumentów i podpierać się jakimiś odnośnikami w necie. Ale każdy następny post w typie Twoich pierwszych 5 wpisów (czyli teraz Twoje 50%) będziemy usuwać. Jak ktoś będzie zainteresowany, albo napisze tutaj, albo poszuka sobie w Googlu. Być może nie znasz tej strony więc podam Ci linka: www.google.pl
Jeśli chodzi o zawartość posiłków, to pewnie jesteśmy nią zainteresowani - niektórzy bardziej, niektórzy na poziomie zwykłego zjadacza chleba (SIC!). Nie wiadomo jednak, czy GMO szkodzić będzie nam bardziej niż jakiś napój pseudo owocowy typu Figo czy Jupik.
A swoją drogą uzyskałaś efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego: większość internautów nie zagłębia się w tak długie posty i po prostu je pomija.
Lubię ludzi zaangażowanych, ale nie znoszę nadgorliwości i przesady.
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Rafal_tata, zaskoczę Cię - znam google, a Twoje stwierdzenie
Rafal_tata pisze:Nie wiadomo jednak, czy GMO szkodzić będzie nam bardziej niż jakiś napój pseudo owocowy typu Figo czy Jupik.
pozostawię bez komentarza. A jeśli osoby wybierają zdrowe żywienie (a dieta bezglutenowa się do niego zalicza), a równocześnie piją napoje typu Jupik, to rzeczywiście nie ma sensu dyskutować. Zdawało mi się, że zmiana diety wiąże się z większą świadomością forumowiczów, chociażby żywieniową, ale najwidoczniej się pomyliłam. Bądźcie dalej bezmyślnymi królikami doświadczalnymi w tym eksperymencie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

martinka pisze:zaskoczę Cię - znam google
A nie wygląda na to...
Twoje stwierdzenie
Rafal_tata pisze:Nie wiadomo jednak, czy GMO szkodzić będzie nam bardziej niż jakiś napój pseudo owocowy typu Figo czy Jupik.
pozostawię bez komentarza.
Ja też :)
A jeśli osoby wybierają zdrowe żywienie (a dieta bezglutenowa się do niego zalicza)
Nieprawda. To tylko przypadek, że u nas w kraju żywność BG jest w sklepach eko. Ona nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością. To dieta konieczna, żeby nie doprowadzić się do stanu skrajnego wyniszczenia. Nie ma nic wspólnego z ekologiczną pietruszką czy prawdziwym miodem z pasieki. Wiele celiaków chciałoby z niej zrezygnować, gdyby mogli.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

martinka pisze:A jeśli osoby wybierają zdrowe żywienie (a dieta bezglutenowa się do niego zalicza)
Rafal_tata pisze:Nieprawda. To tylko przypadek, że u nas w kraju żywność BG jest w sklepach eko. Ona nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością. To dieta konieczna, żeby nie doprowadzić się do stanu skrajnego wyniszczenia. Nie ma nic wspólnego z ekologiczną pietruszką czy prawdziwym miodem z pasieki. Wiele celiaków chciałoby z niej zrezygnować, gdyby mogli.
Zgadzam się z Rafałem . Dieta bezglutenowa jest dietą eliminacyjną - konieczne jest wykluczenie glutenu, ale wszystkie nieglutenowe przysmaki można jeść szkody dla kosmków, przynajmniej jeśli ktoś nie ma innych schorzeń.
W diecie bezglutenowej jest miejsce na różne upodobania smakowe (ja uwielbiam wszelkie fastfoody, frytki, fabryczne słodycze, nie cierpię ziół, zielonej herbaty i wszystkiego co mdłe) i na wybór stylu życia - w otoczce jedzenia, przyprawach, sposobie serwowania potraw.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

OK, rzeczywiście dieta bezglutenowa nie musi być zdrowa, jeśli wybiera się rzeczy, o których piszecie. Ja miałam na myśli raczej dietę opartą o produkty (zboża) naturalnie nie mające glutenu a nie produkty pozbawione glutenu w procesie technologicznym (np. ze skrobią pszenną bezglutenową) i "wzbogacone" np. w trójglicerydy kwasów tłuszczowych itp. Często tę dietę zaleca się także przy profilaktyce i leczeniu kandydozy, robaczyc, autyzmu (w połączeniu z dietą bezmleczną i bezcukrową), przy diecie dr Budwig itp.
ODPOWIEDZ