Kosmetyki z glutenem

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: pleomorfa »

Osobiście staram się nie używać kosmetyków z glutenem, które mogą mieć kontakt z błonami śluzowymi (szampon, żele do twarzy, pasty do zębów, pomadki, płyn do higieny intymnej itp.) oraz kontakt z wszelkiego rodzaju ranami, przez które mogłoby to wniknąć do środka. Czyli w sumie trzeba uważać na wszystko.

Już pal licho skórę, choć wchłanianie też się przez nią odbywa, ale przy twarzy jest bardzo dużo możliwości wniknięcia przez błony śluzowe (oczy, usta itd.)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: wieczorynka »

a jakie konkretnie kosmetyki unikasz. Jakiej firmy pasty, żele itp. Co spotkałaś podpadającego???
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: pleomorfa »

Dużo szamponów ma proteiny pszeniczne, bo ułatwiają rozczesywanie, nawet te określane "hipoalergicznymi" (szampon Białego Jelenia np., ale tam już na opakowaniu jest napisane, że zawiera proteiny pszeniczne)
W tej chwili pamiętam tylko, że szampon i jakiś żel do mycia Nivea podpadły. Tak to bardziej czytam skład, jest coś nieodpowiedniego - odkładam i się tym więcej nie zajmuję, a kupuję ciągle te same kosmetyki, więc się nie zagłębiam. Natomiast jak mi coś wpadnie w ręce to napiszę :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Anula80 »

Czy pasta elmex jest wg Was bezpieczna? Szczególnie mnie interesuje elmex junior
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: chrisQu »

Witam,
też mam Dhuringa i Celiakię klasa IIIC - Benz ;) i na razie każdy lekarz mi mówił (dermatolog - Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, gastrolog - Medicover oraz ten od uczuleń - też Medicover), że kosmetyków bać się nie trzeba.
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: justek625 »

Jeżeli masz dhuringa to powinieneś unikać kosmetyków z glutenem. Sam zresztą musisz zaobserwować czy po takich kosmetykach problemy skórne się nie nasilają, u niektórych tak właśnie jest.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: chrisQu »

No właśnie mi lekarz mówił że nie muszę unikać.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Leeloo »

zatem nie słuchaj tego lekarza. Twoja skóra negatywnie reaguje na gluten, więc dodatkowa codzienna bezpośrednia jej ekspozycja na 'wroga' jest trochę jak systematyczne podpalanie oparzeń.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Adrian »

Uwaga Panowie na balsam po goleniu firmy TOŁPA ma w składzie proteiny pszenicy :!:
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: dorkub »

Kupiłam kawę mieloną w celu zużycia jej jako peelingu domowego. Okazało się, że jest to mieszkanka kawy zbożowej z naturalną (80% naturalna, 20% zbożowa). Czy zastosowanie jej w tym celu może zaszkodzić?
celiakia od lutego 1996 ;)
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Thursday »

Ojejku powiem szczerze, że nie brałam pod uwagę, że kosmetyki też mogą negatywnie wpływać. Jestem od czterech miesięcy na czystej diecie, ale jak na razie dobrze się czuje maksymalnie dwa dni w tygodniu, a tak to niestety walczę z bólem głowy, zmęczeniem. Typowo Duhringowo mnie ostatnio coraz mniej wysypuje. Czy myślicie że taki objaw można łączyć z możliwością zanieczyszczenia organizmu przez skórę? Jak to było u Was? :)
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Thursday »

Obrazek
W krakowskiej drogerii pigment wyhaczyłam szampony i odżywki o dobrym składzie. Masa składników pochodzenia naturalnego. Trzeba tylko uważać, bo niektóre odżywki z tej serii (chyba żółta i zielona) zawierają proteiny pszenicy.

Ale na półkach czeka też psikus, czyli ten szampon z naklejoną informacją, że produkt nie zawiera glutenu. A w składzie pszenica ewidentnie jest.
Obrazek
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Joanna Struzik »

Jestem na diecie bezglutenowej już od 11 lat i wydawałoby ,że już wszystko wiem, chyba nie!!! Od ponad pół rok walczę z krostami na twarzy, głównie na lewym policzku, nie wiem, czy to trądzik, mam 32 lata, czy to kosmetyki, używam kremu do twarzy z Ziaji i fluidu z Lirene. Może ktoś coś wie o tych firmach i ich produktach, bo już nie mogę się doczekać na e-maile zwrotne od firm?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Leeloo »

po prostu przeanalizuj skład tych kosmetyków. może to być żmudne, ale wszystko znajdziesz w internecie.
w tym lub podobnym wątku wklejane były wskazówki, tłumaczenia, niebezpieczne składniki, na co warto zwrócić uwagę.

skoro firmy nie odpowiadają, warto zapytać ich publicznie na Facebooku z zaznaczeniem, że nie odpisują na prywatne mejle.
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Kosmetyki z glutenem

Post autor: Thursday »

Joanna Struzik pisze: Od ponad pół rok walczę z krostami na twarzy, głównie na lewym policzku, nie wiem, czy to trądzik, mam 32 lata, czy to kosmetyki, używam kremu do twarzy z Ziaji i fluidu z Lirene.
Ziaja w większości chyba ma kosmetyki bezglutenowe ale nie raczej nie wszystkie. A z której serii ten krem? Bo też używałam kilku i miałam sprawdzone składy :) Co do lirene to niestety nie wiem, nie miałam styczności z tymi podkładami.
ODPOWIEDZ