Kosmetyki z glutenem

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Adrian » Cz 18 lip, 2013 17:34

Jest chyba mało prawdopodobne, aby gluten z kosmetyku przedostał się do krwiobiegu, co innego szminka lub pomadka do ust to jak najbardziej tak, bo można ją zlizać z ust, ale np. żel pod prysznic czy krem to raczej nie.
Adrian
Wyjadacz :)

Postprzez Ola_la » Pt 19 lip, 2013 09:29

Adrian napisał(a):aby gluten z kosmetyku przedostał się do krwiobiegu

a hormon albo nikotyna z plastra przez skórę?
tak samo gluten może.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la

Postprzez Mazia » Pt 11 paź, 2013 20:17

Trochę poszperałam dzisiaj na necie, bo te proteiny pszenicy i inne glutenowe składniki w kosmetykach a zwłaszcza w kremach nie dawały mi spokoju i znalazłam coś takiego z czym także bym się zgodziła:

http://www.celiac.ca/index.php/about-ce ... gulations/

oraz pytanie:

Celiac disease: Can gluten be absorbed through the skin?
I have celiac disease. Do I need to be concerned about sunscreens, shampoos and cosmetics that contain gluten?
Answer
from Michael F. Picco, M.D.

No. Gluten-containing skin care products and cosmetics aren't a problem unless you accidentally swallow them. For this reason, avoid using such products on your lips or around your mouth. Also, avoid using gluten-containing dental products, such as certain mouthwashes and toothpastes. If you're uncertain about whether a product contains gluten, check the ingredient list on the product label or contact the manufacturer.

Some people develop a form of celiac disease called dermatitis herpetiformis (DH), which causes an itchy, blistering rash. This skin disorder is also linked to gluten intolerance. But although it involves the skin, DH is caused by ingesting gluten, not by skin contact with gluten. So, eliminating gluten from your diet will help clear up DH as well.

If you use a cosmetic or skin care product that contains gluten and you develop a skin reaction, see your doctor or dermatologist to identify the cause. It is possible to have an allergy to wheat or another grain that could cause a skin reaction.
Mazia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez nimfa » Pn 14 paź, 2013 14:25

Czyli jesteśmy bezpieczni ?
nimfa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez grazka78 » Pn 14 paź, 2013 17:10

Kamień z serca mi spadł...
grazka78
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Mazia » Wt 15 paź, 2013 21:21

Ja się przyznaję, że przez 4 lata diety nie sprawdzałam kosmetyków pod tym względem, jak również gastroenterolog nic na ten temat nie wspominał. Myślę, iż głównie osoby z alergią na gluten powinny zwracać dużą uwagę na kosmetyki aczkolwiek nie jestem lekarzem i trudno wyrażać się w tej kwestii. Dlatego chciałam znaleźć cokolwiek co chociaż trochę by ułatwiło podjęcie decyzji co do stosowania takich kosmetyków u osób z celiakią. Jednak na kolejnej wizycie zapytam się lekarza prowadzącego, co on o tym myśli :)
Mazia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Leeloo » Wt 15 paź, 2013 22:09

Mazia, daj znać, co Ci odpowiedział :D
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez anelka » Wt 15 paź, 2013 23:01

koniecznie, bo boje się stosować kosmetyki które dostałam w prezencie :(
anelka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Majka1234 » Śr 16 paź, 2013 19:05

Nie sądzicie, że przedostanie się glutenu z kosmetyku do krwiobiegu to już trochę paranoja? Jestem przerażona na samą myśl o sprawdzaniu jeszcze tego..
Majka1234
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Śr 16 paź, 2013 22:05

Majka1234, tu chodzi raczej o osoby uczulone na mąkę pszenną, gluten itd. dla typowych celiaków groźne są kosmetyki, które możesz nieopatrznie połknąć np: pomadki, szminki itp.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Ola_la » Cz 17 paź, 2013 08:06

Majka1234 napisał(a):Nie sądzicie, że przedostanie się glutenu z kosmetyku do krwiobiegu to już trochę paranoja?

Czy sądzisz, że plastry antykoncepcyjne, gdzie hormon przedostaje się przez skórę do krwiobiegu, to także paranoja?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la

Postprzez nelly » Cz 17 paź, 2013 21:42

już raz miałam problemy właśnie przez pomadkę, gdzieś zapisałam nazwę, dam wam znać
nelly
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Majka1234 » N 20 paź, 2013 22:38

Ola_la miałam na myśli sam gluten, sprawdzanie zawartości kolejnych rzeczy etc a nie fakt że substancja może dostać się do organizmu ;)
w każdym razie dziękuje za odpowiedz, będę musiała coś o tym poczytać..
a orientujecie się które np pomadki zawierają gluten i czy producenci kosmetyków też mają obowiązek wypisać alergeny na opakowaniach?
Majka1234
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Kosmetyki z glutenem

Postprzez wieczorynka » So 04 lip, 2015 22:10

.
Ostatnio edytowano Pn 31 sie, 2015 22:48 przez wieczorynka, łącznie edytowano 1 raz
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Re: Chciałbym pogadać , poradzić się...

Postprzez basiag » Pn 31 sie, 2015 12:00

Mam pytanie, kupilam zel myjacy do twarzy z serii barwa siarkowa w rossmanie, spieszylam sie wiec dokladnie nie przeczytalam składu, w do mu dopiero czytam ze zawiera proteiny pszeniczne, zla jestem jak osa, co lepiej go chyba nie uzywac? Chociaz nie mam postaci skornej celiakii ale jednak i tak raczej przeniknie do organizmu, jak myslicie? Czuje ze wyladuje w koszu a raczej napewno
:/
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park