Czysta teoria

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Czysta teoria

Post autor: Momac »

Witam,

TO PRZEMYŚLENIE JEST CZYSTO TEORETYCZNE KTÓRE OSOBA STOSUJĄCA DIATĘ BG NIE POWINNA BRAĆ WOGÓLE POD UWAGĘ

byłam ostatnio w piekarni ale tak "od kuchni" (swoją droga i tak wyszło dobrze-po tej wizycie nie drapałam się-jestem Duhring), rozmawiałam sobie z właścicielem o wszystkim i o niczym

i

Pan powiedział mi że bułka zwykła kupowana w sklepie która kosztuje 30 groszy u niego w piekarni w hurcie kosztuje 5 groszy

a potem naszła mnie reflekscja: ILE MĄKI I GLUTENU W TAKIEJ BUŁCE :?: (a może tworzą ją konserwanty i spulchniacze, przecież te 5 groszy to opłacenie robocizny piekarza, koszty działąlności firmy-czynsz,prad itd. oraz zysk)

ZAZNACZAM ŻE TO TYLKO TEORIA WIĘC NIE BULWERSUJCIE SIĘ BARDZO ;)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Znaczy ale ja nie rozumiem, co masz na myśli? Że bułka tania/droga? Że marża sklepu duża? Bo jeśli chodzi o to, że bułka tania, więc może ma mało glutenu, to raczej niestety w druga stronę to działa - pszenica/gluten są tanie i dlatego tak powszechnie występujące. Żywność bezglutenowa jest dlatego droższa, że jest niestandardowa.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

No i większość pieczywa bezglutenowego ma w składzie pszenicę, a oczyszczenie jej z glutenu to nie jest taki hop siup proces. Na tej samej zasadzie bezlaktozowy nabiał jest kilka razy droższy od normalnego.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Momac pisze:ILE MĄKI I GLUTENU W TAKIEJ BUŁCE
Odpowiedź jest w miarę prosta: mniej więcej tyle, ile glutenu jest w ziarnie pszenicy ;)
iwonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 18 cze, 2010 21:10
Lokalizacja: Jasło

Post autor: iwonek »

Ja tak dawno nie jadłam bułki, że już zapomniałam jak smakuje.
ODPOWIEDZ