Opłatek bezglutenowy- gdzie kupić

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EdytkaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 03:27
Lokalizacja: Malbork

Opłatek bezglutenowy- gdzie kupić

Post autor: EdytkaW »

Witam.

Chciałam się zapytać gdzie o tej porze roku kupić opłatek bg? Potrzebny mi pilnie do ceremonii chrztu. Ksiądz z parafii powiedział mojej mamie, ze mam go kupić sama i przynieść.
Dodam, ze to nie moja parafia tylko rodzinna, gdzie mam jechać, więc nie mogę osobiście tam porozmawiać, ze to księża powinni zapewnić opłatek. Mieszkam w Malborku. Może w jakimś sklepie w Trómieście, lub w necie? Dziękuje za ew podpowiedzi? Edyta
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

W sklepach z dewocjonaliami można zamówić hostie bezglutenowe.
Dla mnie akurat zrobił to znajomy ksiądz, ale wiem, że można samemu również.
Jeśli nie masz w okolicy takiego sklepu, to poproś księdza w swojej lub rodzinnej parafii, by dla ciebie zamówił przy zwykłych komunikantach pudełeczko z tymi bg. Kosztują u nas około 15 zł za 50 sztuk, są pakowane w estetyczne plastikowe pudełeczko zakręcane, są więc bezpieczne w przechowywaniu i transporcie, oraz wygodne do noszenia do księdza przed mszą.

A - gdyby czas gonił i był problem ze zdobyciem komunikantu lub tez i opłatka bg (choć to jednak nie pora na opłatki :) ), to zawsze zostaje Ci komunia pod postacią wina :)

Daj znać, jak się rozwiązał problem, bo bardzo mnie ten temat ciekawi :)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

Witam, proponuję poszukać w dewocjonaliach, ksiągarniach katolickich lub z "artykułami dla księży np. monstrancjami i sutannami" (ja tam znalazłam i nie trzeba było zamawiać tylko mieli na stanie).

Sprzedano mi natomiast po pobraniu przeze mnie i okazaniu zaświadczenia z parafii że jestem osobą stosującą dietę bg. Jest to bardzo wygodne, wtedy komunikanty są moje (nie są przypisane do konkretnej parafii) i mogę z Nim iść do każdego kościoła.
Ostatnio zmieniony pt 13 sie, 2010 13:35 przez Momac, łącznie zmieniany 1 raz.
EdytkaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 03:27
Lokalizacja: Malbork

Post autor: EdytkaW »

Witam.

Dziś mama znów była w parafii. Podobno pozmieniał sie proboszcz i inni księża. Dziś inny powiedzial mi telefonicznie, ze nie będzie problemu z komunią pod postacią wina. Ale dodam, że godzinę wczesniej robił mamie problemy z chrztem choś już było wczesniej z innym księdzem ustalone. I moze był dla mnie"grzeczny" i zgodny, bo mama się zdenerwowała i była niemiła wymiana zdań.
Awatar użytkownika
Żeluś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 18 maja, 2010 08:26
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post autor: Żeluś »

Niektóre sklepy bezglutenowe mają w swojej internetowej ofercie hostie.
Zamiast kupować bezglutenowe hostie (czego oczywiście nie neguję), możesz poprosić księdza w swojej parafii, aby podawał Ci wino kościelne. Jest to również uważane za przyjęcie komunii.
ODPOWIEDZ