Reinkarnacja?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Amiina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 10 wrz, 2010 18:01
Lokalizacja: wawa

Reinkarnacja?

Post autor: Amiina »

Hej:) jestem ciekawa jakie jest wasze zdanie o reinkarnacji. czy uwazacie,ze po smierci nasza dusza wedruje do innego ciala czy moze odchodzi razem z nim? Przyznam,ze zaispirowły mnie artykuły Pana Pietrzaka http://www.naturaswiata.pl/index.php?ln ... ists&id=15 sa naprawde bardzo ciekawe.. nie mniej jednak chciałabym poznac wasze zdanie;)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Jestem katoliczką i żadną reinkarnacje nie wierzę.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Magdalaena, to spam jest :)
Awatar użytkownika
Problemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob 31 lip, 2010 14:49
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Problemik »

Jest parę historii, które mówią, że ludzie się hipnotyzują, żeby zobaczyć kim byli. W sumie nie wiem, ale chyba wierzę w reinkarnację.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

To zależy, jakiego jest się wyznania, chrześcijańskiego lub niechrześcijańskiego, a wtedy jest inny pogląd na ten temat. Jestem katolikiem i wedle nauki Kościoła katolickiego, nie wierzę w reinkarnację.
http://www.kosciol.pl/content/article/2 ... 251624.htm
http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/kulbat/t5_3.html
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Problemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob 31 lip, 2010 14:49
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Problemik »

To i ja coś dam.
Ewangelia V - Ewangelia Życia Doskonałego

http://www.das-wort.com/polski/s007pl/s007pl.html#spis

"....Jezus siedział w przedsionku świątyni,i wielu ludzi przyszło ,by słuchać Jego nauki. A jeden rzekł do Niego:"Panie czego nauczasz o życiu?" A ON mu rzekł"Błogosławieni,którzy poczynili wiele doświadczeń,przez cierpienia bowiem staną się doskonałymi.Będą oni jak aniołowie Boga w niebie i nie będą nigdy umierać,ani ponownie się rodzić:śmierć i narodziny nie będą miały więcej mocy nad nimi. Tak i wy musicie przechodzić przez wiele przemian,aż będziecie doskonali,tak jak napisano w księdze Hioba:"Jestem wędrowcem i wędruję z jednego miejsca na drugie i od jednego domu do drugiego,aż dojdę do miasta i domu,które są wieczne. Ale dla tych,którzy zło czynili,nie ma spokoju,oni bowiem będą przychodzili i odchodzili i przez wiele wieków będą musieli znosić cierpienia,aby się poprawić,aż staną się doskonaymi.ci zaś,którzy czynili dobro i osiągnęli doskonałość,znajdą wieczny spokój,wejdą do żywota wiecznego i spoczywać będą w wieczności. Nad nimi już żadnej mocy mieć nie będą wielokrotnie powtarzające się śmierć i narodziny:dla nich koło wiecznosci już się nie będzie obracać...."
Ostatnio zmieniony sob 18 wrz, 2010 23:40 przez Problemik, łącznie zmieniany 3 razy.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Jesli w nastepnym zyciu bede zalózmy kaczka, a ludzie beda rzucac mi okruszki to czy bede je mógl spozywac, czy tez bede musial szukac tylko tych ryzowo-kukurydzianych?

Choc obawiam sie, ze odpowiedzi nie uzyskam bo osoba zakladajaca temat sie zalogowala, napisala posta i pózniej nie raczyla sie juz logowac...
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Ależ to jest tylko takie ZAKŁADANIE <:>> O tych okruszkach to w kontekście bezglutenowego życia? ;) :) Ale to i tak jest tylko takie zakładanie. Co by było gdyby...
Niemniej jednak temat jest jak najbardziej dyskusyjny, ale cóż, jak ma tego ducha spamerskiego i tutaj Rafał ma rację.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ