śni mi się nieraz...

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

śni mi się nieraz...

Post autor: Ola_la »

... że się opycham glutenem - ciastkami, paluszkami, tortem... to nie są zbyt przyjemne sny, wbrew pozorom, bo mam w nich poczucie winy, że się "zagapiłam" i zapomniałam, że mi nie wolno...

też miewacie podobnie? czy to tylko objaw u "neofitów" (jestem na diecie od niedawna, więc wspomnienie smaku glutenu jest u mnie wciąż całkiem świeże)?
ania22
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 10 lis, 2009 14:34
Lokalizacja: Lipsk

Post autor: ania22 »

Mi czasem się śni, że podjadam coś z glutenem, np. paluszki, albo wafelki, i co jest ciekawe za każdym razem wstaję rano z bólem brzucha :] :l na szczęście nie są to sny częste.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ja po niektórych pokarmach mam koszmary. Nie pamiętam co prawda treści, ale budząc się z obligatoryjnej drzemki po jedzeniu odczuwam nieustalony niepokój.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

A mi się śniło ostatnio, że byłam w jakiejś super piekarni. Chleby, ciastka, kołaczyki itd. Pachniałooooo!
Miewam takie sny jeszcze ale to dopiero 2 m-c na diecie myślę że to przejdzie. :) Po takich snach rano zawsze czuję się głodna.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Nie wiem czy przejdzie, bo ja jestem na diecie ponad 3 lata i czasem wplecie się mi we snach gdzieś wątek glutenowy... To samo ma się do różnych potraw, których smaku się nie zapomina...
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Beato76 a może to znak,że masz otworzyć piekarnię lub cukiernię bezglutenową :D
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Raz w majaku sennym chapnąłem jakby świadomie jakiś kawał tortu, a zaraz zadałem sobie pytanie - co ja se dorobiłem; po co mi to było?
Ot, taki prawie koszmarek :D :D
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Co jakiś czas śni mi się, że coś jem i nagle uświadamiam sobie, że to było glutenowe. Koszmar !
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Nigdy takich koszmarów jedzeniowych nie miałam :) uff na szczęście hahaha, ale może to dlatego, że na diecie jestem od dziecka i nie odczuwam zupełnie tego, że nie mogę jeść tyle rzeczy które mnie na codzień otaczają na mieście: bajgle, pączki, zapiekanki, kebaby i inne :P nie robi to na mnie wrażenia, nigdy nie mam ochoty zjeść czegoś takiego nawet jak zapach wręcz zabija.

Zwyczajnie potrzebujecie czasu, żeby się z tym oswoić. Pamiętam, jak po dłuższej prowokacji, będąc już na studiach, wróciłam na dietę i to było dla mnie bardzo ciężkie. Po tym czasie "wolności jedzeniowej" wydawało mi się, że NIC nie ma co mogłabym zjeść, więc rozumiem co czujecie.

Trzymam kciuki za Was i, idąc w ślad za powiedzeniem mojego kolegi dotyczącego co prawda pracy - pamiętajcie: nie należy obrzydzać sobie życia i diety, to będzie łatwiej ;) <kwiat>
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

misia pisze:Zwyczajnie potrzebujecie czasu, żeby się z tym oswoić.
być może. w końcu - w większości - dopiero od jakiegoś czasu musimy uważać na wszystko, co jemy, to dość nowa sytuacja, a nie coś, z czym się dorastało.
więc myślę, że te sny to taka projekcja naszych obaw, że się nie "upilnowaliśmy", że nie byliśmy dość czujni. u mnie chyba tak jest.

i jeszcze poczucie winy - to akurat towarzyszy mi na jawie - niemal zawsze, jak boli mnie brzuch, to zaraz badam, co też mogłam zjeść i dlaczego znowu się "rozpuściłam".
niedawno to do mnie dotarło - że mało, że mam dolegliwości "fizyczne", to jeszcze nie mniejsze dolegliwości psychiczne i obarczanie się winą - że znowu nie byłam dość zdyscyplinowana (a przy tej ilości nietolerancji, naprawdę nietrudno o uchybienia w dyscyplinie :/).
a przecież to bez sensu, bo stres i poczucie winy wpływają na brzuch jak najgorzej :(
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

misia pisze:Zwyczajnie potrzebujecie czasu, żeby się z tym oswoić.
Ja jestem na diecie prawie 8 lat. I nadal miewam takie sny.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Powiem szczerze że u mnie to nie są koszmary bo dziś była pizza!!! Mam już ciasto więc zaraz zabieram się do pracy. Spełniam swój sen. :)
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Nic, co związanego z dietą/glutenem mi się nie śni, podobnie jak z innymi potrawami.
Dziwne sny się zdarzają, zwykle gdy zjem przed snem coś ostrego (np. pizzę). Ale to samo się zdarzało przed przejściem na dietę, więc chyba nie ma się czym martwić ;)
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Mi się dziś śniła pyszna drożdżówka, taka z jakimś nadzieniem i kruszonką, a jakiś czas temu pączek. Mmmmmm
Obrazek
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

ja miałam taki sen z dwa razy do tej pory. i również towarzyszyły mi wyrzuty sumienia. wyglądało to zazwyczaj tak, że sięgałam po jakiś wypiek, a dopiero po zjedzeniu przypominałam sobie o celiakii.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
ODPOWIEDZ