pękanie naczynek krwionośnych

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asik24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 02 gru, 2011 14:30
Lokalizacja: Leszno

pękanie naczynek krwionośnych

Post autor: asik24 »

Zastanawiam się, czy ktoś z Was też męczy się całe życie z pękającymi naczynkami na nogach. Zauważyłam ,że koło 15 roku życia zaczęły mi pojedyńcze pojawiać się na łydkach i lawinowo pękały dalej. Oczywiście lekarze mówią, że taka uroda, ale u mojej babci było tak samo, a z naszej rodziny Ona właśnie miała zdiagnozowaną celiakię.
Ja często czułam takie ciężkie nogi i wysiłek przy zaparciach też pewnie zrobił swoje :(
Wyczytałam,że osoby z problemami jelitowymi mają niewydolności krążeniowe i tak się zastanawiam, czy też się z tym defektem borykacie?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie zarejestrowałem pękających naczyń, ale na nieodpowiedniej diecie często-gęsto miałem ciężkie, spuchnięte i obolałe nogi od kolan w dół.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

ja też mam "hrabiowskie" żyłki na udach.
moja ciotka, która na 99% ma celiakię, ale jest zbyt łakoma, żeby się przebadać, bo to jakoś by ją obligowało do przestrzegania diety, ma takie żyłki także od dawna.
ale nie przyszło mi do głowy, że to może być od glutenu.
muszę zwrócić uwagę, czy przy diecie coś się zmienia w kwestii żyłek.

a nogi mam zawsze ciężkie, jak sobie pojem nabiału. od glutenu nie wiem - bo kiedyś miałam ciężkie stale, ale wtedy najchętniej jadłam gluten z nabiałem i nabiał z glutenem, więc trudno zgadnąć, co powodowało większy ciężar.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Ja nie jestem na diecie ale nogi odkąd pamiętam mam w pajączkach. Zawsze myślałam że to od nadwagi.Zaparcia też są moja codziennością.W kierunku celiakii nigdy się nie badałam , ma ją moja córka do dziś zastanawiam się po kim bo jest ta choroba w mojej rodzinie ale to 5pokolenie(możliwe żeby ją odziedziczyła?).Dodam że Julka ma takie żyłki (bo nie nazwała bym tego pajączkami)na udach i plecach a odkąd jest na diecie te żyłki jakby się chowają ale może jest to efekt przytycia i są mniej widoczne.
A może jednak ja też jestem chora?Nie mam takich objawów jak miało moje dziecko przed diagnozą ale czy to możliwe?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja od jakiegoś czasu mam na twarzy niektóre naczynka popękane, a nie miałam i jest to na bank związane z jelitami, bo odkąd nasiliły mi się problemy z żołądkiem, to i na twarzy zrobiło się bardziej naczynkowo.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Co do naczynek, to po 4 tygodniach baaardzo ścisłej diety zniknęły mi hemoroidy, a przynajmniej kompletnie ich nie czuję. Nie wiem czy to przypadek, myślę jednak, że nie, bo od jakiś 2 lat zauważyłam na skórze także takie małe czerwone punkciki, co wyczytałam ma związek z wątrobą i występuje np. u alkoholików. Oczywiście to nie mój przypadek, więc powód tego musi być inny. Wyczytałam, że gluten może mieć w jakiś sposób wpływ na pracę wątroby i krążenie.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

alva_alva pisze:gluten może mieć w jakiś sposób wpływ na pracę wątroby
jak gluten zatruwa organizm, to nic dziwnego, że odczuwa to także wątroba - i nerki. starają się nas odtruć, jak tylko mogą :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ