Kreatyna

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Kreatyna

Post autor: Jajciarz »

Witam. Jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Poszukuję kreatyny którą bym mógł bezpiecznie brać. Czy ktoś może orientuje się czy jest taka dostępna ? Znalazłem parę różnych ale składniki są takie że nie mam pojęcia czy bym mógł ją brać. Podam przykład: mikronizowany monohydrat kreatyny, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, stearynian magnezu - substancja przeciwwzbrylająca, żelatyna- otoczka kapsułki.
Jest ktoś w stanie mi pomóc ?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Podane przez Ciebie składniki nie budzą zastrzeżeń. Można skontaktować się z producentem i zapytać też z czego jest żelatyna. Na ogół bywa wieprzowa, wołowa, podobno też sojowa. Ale gluten to w końcu też białko. Czy nie robi się z niego żelatyny?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

to fajnie że uważasz że nie budzą zastrzeżeń , chciałem żeby wypowiedział się ktoś kto się trochę zna na tym :) wiesz ta żelatyna to otoczka kapsułki , a przecież można zawsze kapsułkę ominąć i tylko sam proszek ze środka przyjąć , a kapsułkę wyrzucić wtedy bym nie miał z nią kontaktu.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

titrant pisze:Czy nie robi się z niego żelatyny?
nigdy w życiu nie słyszałam, żeby robić żelatynę z glutenu - a gdyby nawet coś takiego robiono, to z dużym prawdopodobieństwem ogłoszono by to na opakowaniu, że "produkt jest wegetariański".
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ