Pobyt w szpitalu, a dieta bezglutenowa.

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pobyt w szpitalu, a dieta bezglutenowa.

Post autor: monisiak81 »

Prawie 2 tygodnie leżałam na ul. Karowej w Warszawie (szpital ginekologiczno-położniczy) najpierw na patologii ciąży później już na położniczym z maleństwem. Co dzień na śniadania i kolacje były a'la granexy takie niby chrupkie pieczywo z upieczonym kawałkiem mięsa typu schab, czy pierś pokrojona w plasterki albo w wielkiej ewentualności tuńczyk z puszki. Na obiady przeważnie wszystko co dało się ugotować na parze (bez przypraw) a to jakieś mięso a to ryba.
Jakoś przeżyłam, ale po wyjściu ze szpitala nie mogłam już patrzeć na wędlinę typu pieczony schab.
Natomiast przy przyjęciu mnie do szpitala jak powiedziałam że mam nietolerancję i wymagam diety bezglutenowej w kartę wpisali mi celiaklia :) ale i tak każda z pań które przynosiły jedzonko to się zastanawiały co to takiego ta dieta bezglutna? :)
W każdym razie w szpitalu były rożne różniste diety i co najważniejsze w jakiś sposób chociaż próbują się dostosować :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pobyt w szpitalu, a dieta bezglutenowa.

Post autor: Leeloo »

co za dobra nowina, właśnie się tam wybieram :)
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Pobyt w szpitalu, a dieta bezglutenowa.

Post autor: Justyna1982 »

Porzucić??? To tak jakby na kilka dni zacząć brać jakąś truciznę przecież gluten to właśnie dla nas taka trucizna :galy: Ja nawet jak chodzę z dzieciakami do szpitali to nie wyobrażam sobie ot tak porzucić. Zawsze zanadje jakiś sposób. Torba z prowiantem a w niej niezdrowe ale sycące zupki w torebce, sery, chleb itp. Na oddziale zawsze jest lodówka, czasem mikrofalówka. Zdarzyło mi się mieć nawet toster ;)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pobyt w szpitalu, a dieta bezglutenowa.

Post autor: Leeloo »

seba20,
mógłbyś opisać tą sytuację?
gdzie, kiedy, jak, co na to lekarze, generalnie ogólny obraz tego absurdu?
masz celiakię?
ODPOWIEDZ