Posprzątajmy w szpitalach :) zapraszam do pomocy

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Asiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 20 cze, 2012 13:14
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Asiak »

Dziękuję Wszystkim za wpisy w tym i drugim wątku o szpitalach. Coś z tego zrobimy :)

Mam jeszcze pytanie:

Czy wyobrażacie sobie zostawić w szpitalu dziecko wymagające diety bezglutenowej? Czy czułybyście/czulibyście się bezpiecznie? Czy zaufałybyście/zaufalibyście personelowi szpitalnemu? Wiadomo, że sytuacje bywają różne. Niektórych wizyt w szpitalu się nie wybiera, a z drugiej strony ludzie muszą pracować. Teoretycznie takie np. 12 letnie dziecko mogłoby samo być w szpitalu, przynajmniej w ciągu dnia, ale czy to Waszym zdaniem bezpieczne?
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

w Poznańskich szpitalach w których bywał syn - dieta była przestrzegana - dostawał tylko produkty Glutenexu, na obiady niezmiennie szklisty sos i gotowane mięso.... jeżeli w zupie był gluten to jej nie dostawał..... marna ta dieta ale była przesrzegana, głodny nie chodził....
Asia
annab202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 19 lut, 2013 00:14
Lokalizacja: Augustów

Post autor: annab202 »

Witam!!!
Moje 6-letnie dziecko z celiakią było w szpitalu w Białymstoku i dzięki Bogu miałam jego jedzenie i byłam z nim na oddziale bo gdyby nie to to podali by mu to samo co jadły dzieci "glutenowe".Maly jest niejadkiem i Pani pielęgniarka stwierdziła że jak nie chce kanapki z chlebem bezglutenowym to może zje ze zwykłym :galy: MASAKRA!!! bo stwierdziła że nic mu nie będzie po "jednej kanapce". a pozatym jego kanapki były na tej samej tacy z okruchami co kanapki z chlebem pszennym!!!!
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Skandaliczne, serio.
Asiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 20 cze, 2012 13:14
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Asiak »

Jeśli chodzi o dzieci, to odnoszę wrażenie, że tylko na oddziałach gastrologicznych można liczyć na dietę bezglutenową ale już w innym szpitalu, gdzie takiego oddziału nie ma, rozpoczyna się dramat.

Mamodwójki czy Twój syn bywał na różnych oddziałach, czy były to tylko gastrologiczne, czy wiedziano co to dieta bezglutenowa w szpitalu gdzie nie ma oddziału gastrologicznego?
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

mój leżał na neurologii, reumatologii i immunologii - tak jak pisałam - dieta była przestrzegana
Asia
ODPOWIEDZ