Alkohol i narkotyki

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Nie eksperymentujcie z tzw. prawdziwym piwem! Naprawdę, nie wolno go nam! Ja ZAWSZE czułam się po piwie źle - biegunki, uporczywe bóle głowy i kiedy przeczytałam, że bezglutenowcom nie wolno, po prostu nie piję i namawiam Was do tego. Nie róbcie sobie krzywdy :)
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja też po prawdziwym piwie czuję się źle, właśnie dlatego nic a nic nie wierzę w zapewnienia producentów o jego bezglutenowości. Co więcej, te ich gorączkowe przekonywanie, że piwo jest ok. podważyło moje zaufanie do innych producentów, np. nabiału czy słodyczy, którzy też zapewniają...
Co z tą etyką?
Awatar użytkownika
Sad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 23 paź, 2004 15:48
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Sad »

Kazdy chce dzisiaj sprzedac - i tyle.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Skoro obiecałam to donoszę, że eksperyment z piwem został zakończony. Niestety wyniki są nie do końca zadowalające. Poziom przeciwciał przeciw transglutaminazie wzrósł (z 1/100 do 1/200 - dziwne te jednostki takie odwrócone - zakres możliwości metody to o 1/100 do 1/800). Co oczywiście o niczym nie świadczy ale jednak może być wynikiem wypijania od czasu do czasu piwka. Nie wzrósł dużo i nie jest tragicznie ale jednak jest więcej (miałam juz taki wynik, ze przeciwciała były niewykrywalne). Krótko mówiąc nastał czas aby się bardziej pilnować.
ODPOWIEDZ