Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: michal_mg »

A jakie są dane o zejściu po piciu alkoholu? - włączając też przypadki śmierci zimą, bo to nie mróz w większości je zabił, ale to, że padli od alkoholu tracąc możliwość poruszania się.
Nie ma co nikogo przekonywać, ale skoro jest coś gorszego dostępne legalnie (alkohol) to nie widzę uzasadnień co do trzymania marychy pod dywanem. A argumentem przemawiającym ZA jest to, że przynajmniej niektórym może to uratować życie - medyczne właściwości - a drugie, od palenia marychy jeszcze nikt nie umarł - po paleniu, a nie jaraniu do upadłego. Ja mam na myśli rozsądne palenie, jak i rozsądne picie. A niestety palenie przez Polaczków, którzy poczuli zew wolności i jarają wszystko co się rusza - to nie jest ani palenie, ani rozsądne, ani nie ma nic wspólnego z umiarem. Poza tym, przyznasz, że nie wiesz CO PALILI, więc wypowiadanie się na temat palenia to puste słowa z Twojej strony.

Natomiast podlinkowany przez Ciebie pierwszy artykuł jest argumentem ZA legalizacją - dlaczego? Cytat: "Zapaści po zapaleniu marihuany dostał trzynastolatek w szkole w Pyrzycach w Zachodniopomorskiem."
Jeśli marycha byłaby legalna trzynastolatek nie miałby tak łatwej drogi do jej kupna. Oczywiście, jak ktoś bardzo chce to i tak kupi - bo i alkohol, który dostępny jest od 18 lat też dostępny, może nie bezpośrednio, ale zawsze. Tego już nie zatrzymamy, ale można mieć większą kontrolę.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: justek625 »

Jak to nie wiem co palili moj kolega wypalil przy nas skreta, ktorego znajomy 'wychodowal' .... Czyli czysta marihuana...
Palilam nie raz i wiem, ze wtedy to normalna czysta marihuana .... I to nawet nie wypalil tych 'kwiatkow', ktore oczywiscie sa mocniejsze.Skad w ogole te dywagacje o mieszankach itd i co to za obrona. Jezeli nawet bylaby to jakas mieszanka to dla osoby, zdrowej tak czy siak nic by sie nie stalo. Normalny zdrowy czlowiek moze wypic duzo, wypalic duzo, wziac ecstazy, amfetamine, poddasc sie narkozie i organizm i tak to wytrzyma (nie mowie, ze za jednym razem). Druga sprawa, ze wszystkie te rzeczy sa szkodliwe i nie od razu 'czlowieka' zniszcza.

Ja juz 'pasuje', nie mam zamiaru udowadniac, czy ja widzialam, czy ja palilam, czy ja wiem itd. bo to nie ma sensu. Wole poczekac i popatrzec na nowe komentarze osob.
pozdrawiam :D
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: michal_mg »

ale tu nie ma na celu kogoś "przekabacić" na swoją strone, a wymienić info.

To czy ktoś pali mieszanke, czy nie to nie jest obrona. Jednak te "namaczacze" mają często bardziej destrukcyjne działanie od wypicia domestosa. Jeśli wódke zakąsisz red-bulem poprawiając innymi zmiękczaczami mózgu to efektów nie można przypisywać wódce.

Ja jestem za paleniem i piciem wódki. Jednak tak samo nie jestem za piciem żeby spaść pod stół, tak nie rajcuje mnie wyjaranie całej reklamówki suszu za jednym pociągnięciem. Co innego pić i palić dla "smaku" a co innego pić w celu większego sponiewierania, bo tu chodzi o sponiewieranie się (a czym to już obojętne) jak najbardziej. Korzystania z tych produktów nie można wg mnie wsadzać do tego samego wora co chętnych stracenia świadomości.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: alva_alva »

justek625 pisze:Druga sprawa, ze marihuana często jest "pierwszym krokiem" do mocniejszych narkotyków. Wiele "cpunow" zaczynało właśnie od marihuany, a później pragną coś mocniejszego.
Alkoholicy też zaczynają kiedyś od pierwszego kieliszka z alkoholem.
KKasia77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 13 gru, 2014 21:10

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: KKasia77 »

Jeśli marihuana jest nielegalna, alkohol również taki powinien być. Skoro jest legalny - marihuana również powinna być zalegalizowana. Tak sądzę. Nie widzę w alkoholu niczego co byłoby mniej szkodliwe/uzależniające od marysi.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: michal_mg »

ostatnio głośno się zrobiło, po dzieciaczku z padaczką i teraz kolesiem co leczył wyciągiem z marysi swojego ojca... na dodatek wychodzi na jaw jej zbawienna moc i to, że cała masa ludzi żyje dzięki temu, że łamie prawo - palenie rekraacyjne w tym momencie pomijam, a jej wartości medyczne tutaj eksponuję.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: justek625 »

No oczywiscie do tych cudow trzeba dodac : skoki z okna pod wplywem marihuanny itp. http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ookie.html ten skoczyl z hotelu i zmarl a kupil ciasteczko legalnie
Juz nie wspomne, ze ta para co zabila rodzicow chlopaka, wypalili marihuanne a pozniej zmasakrowali ludzi, a mowia, ze tak pozytywnie nastawia do swiata...
http://www.fakt.pl/wydarzenia/wypalili- ... 15491.html

Przyladow w necie jest tysiace, a przeciez nie kazdyprzypadek jest opisany.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: uniaczek »

Natomiast inni kontrolują RZS, padaczkę, niwelują destrukcyjne zmiany po chemioterapii, leczą ból nowotworowy
Marichuana to dobre ziele i sądzę,że mniej szkodzi niż papierosy :soccer:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: Leeloo »

:564: uniaczku
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: michal_mg »

justek625 pisze:Przyladow w necie jest tysiace, a przeciez nie kazdyprzypadek jest opisany.
są też tacy co skaczą po obejrzeniu supermena. Ciekawe, jak byśmy licytowali się kto więcej znajdzie przypadków śmierci, Ty po marysi, ja po alkoholu :D

Dla mnie, teraz zwolennicy marysi sami podłożyli sobie noge. Postulując o legalizacje marysi wypychano przed kamery idiotów, który pitolił jak to jest fajnie palić, ubrany kolorowo - no taki totalny "frik"/debil. Niestety temat dotyczy jednak poważniejszych spraw jak dla przykładu ratowanie zdrowia i życia.
To, że ktoś wyskoczył po wypaleniu nie może byś powodem zakazu tego produktu, jak i to, że ktoś otruje się smażąc sobie jajka na Mobil1. Rozróżnijmy normalnie zachowanie od głupoty. Jak ktoś skoczył po paleniu - bardzo dobrze, jednego głupka mniej, a i nikomu krzywdy nie zrobił. Jest natomiast dużo więcej ludzi, którym może to uratować życie.
Nikt też nie wycofuje ze sprzedaży Apapu, który co prawda nie szkodzi na żołądek, ale przedawkowany rozwala wątrobe i tylko przeszczep ratuje życie. Nikt nie wycofuje środków nasennych tylko dlatego, że zażyte w nieodpowiedniej ilości prowadzą do zejścia. Tak jest i ze środkami uspokajającymi i KAŻDĄ inną substancją spożytą w nadmiarze.

Mamy do wyboru: chronimy głupków ZAKAZUJĄC, lub ratujemy zdrowie i życie tym co chcą żyć.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: justek625 »

To nie jest glupota, ze ktos nagle dostaje schizy od marihuanny, a niekontrolowane zachowanie jego organizmu.

Osobiscie nie mam nic do marihuanny i jezeli bylaby 'dla ludzi' i kazdy racjonalnie by ja uzywal to dlaczego nie, ale wiem jakie jest zycie, w Polsce tysiace ludzi uzywa nieracjonalnie alkoholu co widac na kazdym kroku, wiem tez co robi marihuanna z ludzmi ktorzy pala wiele lat i nie skreta dziennie, a wiele. Robi to samo co z alkoholikami, w zadnej pracy utrzymac sie nie moga, kazdy dzien i kazde pieniadze ida na palenie, po pewnym czasie robia sie agresywni pobudzeni, (ciezko powiedziec czy to z marihuanny czy to juz z jej braku po paru godzinach) i dlugo by wymieniac...
Co do szkodliwosci marihuanny, od palenia papierosow na raz tez nikt nie umarl na miejscu, ale po wielu wielu latach kiedy kiedys byly bardzo popularne teraz widac na oddzialach onkologicznych co sie dzieje, badania tez okreslaja co ten dymek robi nawet z plodem u kobiet w ciazy itd.

Czy bedzie dostepna czy nie (moze ja kupic nielegalnie, jechac do Holandi i sprobowac legalnie itd) to i tak kazdego decyzja czy bedzie ja palil, warto jednak by wiedzial o kazdych aspektach tego palenia (o moich negatywnych i twoich Michal pozytywnych).

W celach medycznych moze byc uzywana.
pozdrawiam :D
olakow92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 kwie, 2015 16:32

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: olakow92 »

Papierosy są legalne, alkohol w tym wódka jest legalna. Więc nie bardzo rozumiem dlaczego marihuana miała by nie być. Wiem, że w naszym kręgu kulturowym stosuje się używki płynne (alkohol) ale nie sądzę, żeby marihuana była bardziej szkodliwa niż alkohol. Przejdź się w piątek/sobotę wieczorem przez miasto i spójrzcie na zażygane zaułki...
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Legalizacja marichuanu. Tak czy Nie?

Post autor: michal_mg »

w dużych ilościach wszystko szkodzi, więc to nie jest argument.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
ODPOWIEDZ