ktoś z Krakowa? w sumie to ogólnie szukam pomocy ;)

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CukierekGlutenFree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 30 maja, 2014 01:09

ktoś z Krakowa? w sumie to ogólnie szukam pomocy ;)

Post autor: CukierekGlutenFree »

Witam, jestem zupełnym nowicjuszem. Jeszcze nie zdążyłam ogarnąć cukrzycy typu 1go, mojej 2 i 8m córeczki a od 2 dni musze ogarniać diete bezglutenową dla niej. Już na wstępie czytając to forum troche sie 'zdziwiłam' bo myślałam że mam małej zamienić tylko makarony, mąkę i pieczywo na bezglutenowe a tu czytam że nawet w jogurtach moge to znalesc ;/ jestem wrecz załamana bo nie wiem gdzie co i jak;/ czy znajde tu gdzieś na forum "listę produktow bezglutenowych" niekoniecznie oznaczoną na produktach ale ktorą można śmiało jeść? I mam też takie pytanie bo wiem że powinno się omijać szerokim łukiem gluten a co jeśli z mojej niewiedzy mała dostanie gluten? - poprostu dieta nie działa? czy w małych ilosciach to nie szkodzi? bo póki co to mamy ogromny brzuszek, biegunke i wymioty, zanik wzrostu i wagi :( mam nadzieje ze coreczka szybko dojdzie do siebie - dlatego prosze was pomozcie mi jak tylko potraficie ;) gdyby ktos byl z krakowa to ja bym byla nawet chetna na spotkanie zeby porozmawiac.
(a tak w nawiasie gumy Maoam- mamby moge jej dawac? sa bezpieczne?)

Z gory dziekuje za odpowiedzi! :)
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: ktoś z Krakowa? w sumie to ogólnie szukam pomocy ;)

Post autor: dorkub »

Tu jest wykaz produktów bezglutenowych: http://www.celiakia.pl/wp-content/uploa ... 3.2013.pdf

To bardzo ważne żeby mała nie dostawała ani odrobiny glutenu, ponieważ będzie jej to bardzo szkodzić. Zresztą, poczytaj na forum jak to jest, kiedy ktoś zaliczy wpadkę :) Niestety ważne jest dokładne czytanie składu (z tego co pamiętam te gumy są bezpieczne), ale wielkim ułatwieniem jest to forum ( viewforum.php?f=51 ), gdzie użytkownicy zamieszczają info na temat produktów dozwolonych i zabronionych. Po prostu życzę miłej lektury i myślę że to Ci wiele wyjaśni :) powodzenia
celiakia od lutego 1996 ;)
CukierekGlutenFree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 30 maja, 2014 01:09

Re: ktoś z Krakowa? w sumie to ogólnie szukam pomocy ;)

Post autor: CukierekGlutenFree »

dziękuje Ci bardzo za odpowiedź :)
To forum już znalazłam wcześniej ale chodziło mi bardziej właśnie o takie wiadomości jak ta że guma MAMBA jest bezpieczna. Pierwszy dzień na diecie bezglutenowej oczywiście zaopatrzyłam się w chleb bg ale podałam go z pasztetem drobiowym (podlaski) a tam czytam na drugi dzień - kasza manna ;/ no nic musze się jeszcze wiele nauczyć ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: ktoś z Krakowa? w sumie to ogólnie szukam pomocy ;)

Post autor: Anula80 »

Czytaj jak najwięcej informacji na tym forum, to może popełnisz mniej błędów niż ja na przykład. Ale na początku niestety, nie da się ich uniknąć :(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ