Choroba Duhringa

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mama Przemka

Choroba Duhringa

Post autor: Mama Przemka »

Bardzo proszę o informację o tej chorobie! :!:
Mój syn (lat 11) od roku ma objawy, skóra i krew nic nie wykazały, stosujemy dietę od pół roku i nic się nie zmienia. Tak jak miał wysypke jedząc normalnie, tak ma ją stosując dietę. Jak długo mamy czekać na poprawę.
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Czy Twój syn miał zdiagnozowaną chorobę Duhringa?
Napisz jakie miał badania,czy były to testy alergologiczne ,czy markery w kierunku celiakii.
Jakie stosuje leki...
Czy jesteś pewna, że nie podjada zakazanych produktów?

Pozdrawiam Beata :P

Tu są informacje na temat choroby Duhringa:
Mama Przemka

Post autor: Mama Przemka »

Dzięki za zainteresowanie. Masz rację, na pewno przyjmował komunię, ale od miesiąca już nie. Nie mam 100 % pewności, że nie podjada, nawet czasami nieświadomie. Badania jakie robiliśmy to była krew na przeciwciała, ponieważ się nie potwierdziła zaproponowano nam jeszcze w kierunku pęcherzycy, ale też nic się nie potwierdziło (hura!).
Miał pobierany wycinek skóry, ale chyba tylko zmienionej i nie znaleziono żadnych złogów.
Jedynie objawy skórne są idealne. Ale może to wystarczy? Czy mamy szansę wyjść z tego?
Pozdrawiam i po przeczytaniu postów, jeszcze dodam, że współczuję tym którzy nie mają wsparcia rodziny i zapraszam do mnie na święta u mnie zawsze bezglutenowo dla wszystkich. Przede wszystkim nie kusić, przeciez i tak nie macie lekko. MAma Przemka.
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Skoro zapoznałaś się z artykułem to wiesz,że zmiany skórne łagodnieją po 6 mies.stosowania diety :!:
Jeśli to Duhring ,to z glutenem musi się pożegnać na zawsze.I ściśle jej przestrzegać :!:
Jakieś leki też mu chyba przepisano :?:

A może to tylko alergia :?:

Pozdrawiam Beata :P
ODPOWIEDZ