Żurek

Wszystko co w wodzie się moczy i na końcu pyszne wychodzi - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
beacia65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 16 sty, 2006 14:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Żurek

Post autor: beacia65 »

Witam.Gdzieś na stronie internetowej znalazłam przepis na żurek dla b/g.A że zbliżają sie swięta wielkanocne myślę, że wielu się ucieszy.Przepis na zakwas:drobno pokroić 2 zabki czosnku,połączyć z wystudzoną wodą,dodać mąkę(koncentrat ciasta chlebowego)dodać drożdży.Odstawić na 2-4 dni w ciepłe miejsce.Zapach zakwasu sam powie kiedy jest dobry.Ugotowac wywar jak kto woli (na białej kiełbasie lub na kościach)Dodac zakwasu i można zaciągnąć kefirem(nie gotować) Dokładnych proporcji na zakwas nie podano ,tak więc myślę ,że należy samemu je wycentrować.Żurek podawac z kiełbasą lub z jajkiem.Muszę wypróbować .A może ktoś ma inny przepis ?Wiem, że niektórzy żurek zakwaszają białym serem(tz.zakruszonym jak na ser smażony) Życzę powodzenia. :roll:

[ Dodano: Nie 02 Kwi, 2006 12:16 ]
Witajcie.Dziś ugotowałam w/w żurek.Jest poprostu rewelacyjny.Jest mniej kwaśny od tradycyjnego,ale i na to znalazłam sposób,zakwasiłam go wodą z kiszonych ogórków(dziwne,ale nie ma posmaku ogórkowej)Na koniec zaciągłam go mąką kukurydzianą i ziemniaczaną.Naprawdę można go polecać . :=D>:
chcesz mieć przyjaciela-kup sobie psa
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

Ja nie bawie się się już w zakwasy. Żurek robię szybko i jak twierdzi rodzina nie czuć różnicy między zwykłym a bezglutenowym. Oto mój przepis:
5 kromek chleba (bezgluten powszedni lub jakiś inni ciemny razowy) zalewam 2 litrami wody i dodaję zamoczone grzyby suszone. Dodaję 2 rozgniecione ząbki czosnku, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, kawałek czegoś wędzonego (boczek, wędzone kości ale tylko z pewnego żródła). Całość gotuję aż do rozgotowania chleba. Wtedy żurek ma raczej gęstą konsystencję. Zakwaszam cytryną, można podprawić kwaśną śmietaną.
Po około 2 godzinach jak się przegryzie można podawać z jajkiem kiełbasą itd. :D/
Ostatnio zmieniony wt 04 kwie, 2006 10:06 przez MaciekKrzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekKrzysztof
ania_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania_p »

A można zakwaszać kwaskiem cytrynowym?
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

U mnie w domu od zawsze (można powiedzieć, że od pokoleń) robi się "biały barszcz" właśnie z wody z kiszonych ogórków (normalny z zakwasu też się jada ale ogórkowy jest do przygotowania od ręki - podobno idealny na śniadanko po zakrapianej imprezie). Teraz dodatkowo ogórkowy nabrał wartości ze względu na mnie bezglutka. Myślałam właśnie o tym aby w tym roku spróbować zrobić zakwas bezglutenowy i chyba się skuszę. Dzieki za przepisy.
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

ania_p pisze:A można zakwaszać kwaskiem cytrynowym?
Dla bezglutenowców wszystko co naturalne jest lepsze.
MaciekKrzysztof
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Można prosić o przepis?

Post autor: Anna Frączek »

Sylwia pisze:U mnie w domu od zawsze (można powiedzieć, że od pokoleń) robi się "biały barszcz" właśnie z wody z kiszonych ogórków
A czy mogłabyś podać przepis na ten biały barszcz z wody z kiszonych ogórków? Bo chętnie wypróbuję :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Przepis hmm. Generalnie jak zwyczajny biały barszcz ale zamiast zakwasu wlewa się wodę z ogórków. Może być na wywarze z jarzyn, kości, na np. wodzie po gotowaniu wędzonego boczku lub z kawałkami tegoż boczku, z gotowanym na twardo jajkiem, ugotowanym oddzielnie ziemniakiem, zabielony śmietaną. Można dodać grzyby, dodatkowo czosnek i (tak jak u mnie w domu w święta do normalnego barszczu) "poskrobane" kawałeczki korzenia chrzanu. Wszystko zależy od inwencji. Kwasu z ogórków wlewa się tyle aby był odpowiednio kwaśny (to taka trochę ogórkowa bez ogórków). Najważniejsze to mieć dobrze zakiszone ogórki. Ja nie jestem pasjonatem barszczu i żurku ale reszta mojej rodziny to barszczojady pełna gębą (młodsza siostra wyrosła na "barszczu" ogórkowym z ziemniakami, bo tylko to jadła bez protestów). U mnie w domu też na Wigilię gotuje się barszcz biały z grzybami (taka lokalna tradycja) postny bez śmietany ale za to z kaszą jaglaną. Ja jadłam oczywiście niezabielony ogórkowy. Życze smacznego.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Zrobiłam ten żurek i zakwasiłam go wodą z ogórków, ale nie bardzo smakował jak żurek :lol: Mimo wędzonej kiełbaski, jajka i chrzanu miał smak ogórkowej. Chyba za dużo wlałam tej wody. Następnym razem zakwaszę częściowo cytryną, częściowo wodą ogórkową :wink:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kurcze mi sie nigdy żurek nie udał - a raz to mi tak zaśmierdnął że myślałam że umrę - ale teraz sprubóję według tych waszych przepisów - no nie ma mocnych wyjść musi. pozdrawiam. wiecie że nigdy nie jadłam żurku? a tak uwielbiam kwaśne zupy - juz się cieszę.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Próbowałam zrobić zakwas, ale też mi się zaśmierdział, a nie zakwasił :D Możesz spróbować zrobić ten żurek według przepisu o gotowaniu kromki chleba w wywarze z kiełbasy. Jak się dobrze rozgotuje, to zakwaś cytryną i odrobiną wody z kiszonych ogórków (tylko nie za dużo).Potem chrzanik do smaku i gotowe.
Ostatnio zmieniony pn 15 maja, 2006 23:00 przez Anna Frączek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no popróbuję - może w końcu cokolwiek żurkowatego mi wyjdzie.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

A mój zakwas na wielkanocny żurek wyszedł. Zrobiłam go z dość dużej ilości skórki czerstwego (własnego) chlebka, przegotowanej wody i dużej ilości czosnku. Stał chyba z 5 dni. Gotując żurek przetarłam tę namoczoną skórkę chlebową przez sitko. Był bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Rozumiem,że nie dodawałaś żadnej mąki do zakwasu? Bo ja zrobiłam wg przepisu z forum, z mąką chlebową Glutenexu i kromką chleba. Następnym razem spróbuję tak, jak Ty :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Nie dawałam mąki ale tej skórki chlebowej i czosnku było naprawdę dużo. Bardziej na gęsto niż rzadko :D Żurek nie był bardzo kwaśny ale moi synowie i tak nie lubią zbyt kwaśnych zup.
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Re: Żurek

Post autor: Beatka i Marek »

beacia65 pisze:Witam.Gdzieś na stronie internetowej znalazłam przepis na żurek dla b/g.A że zbliżają sie swięta wielkanocne myślę, że wielu się ucieszy.Przepis na zakwas:drobno pokroić 2 zabki czosnku,połączyć z wystudzoną wodą,dodać mąkę(koncentrat ciasta chlebowego)dodać drożdży.Odstawić na 2-4 dni w ciepłe miejsce.Zapach zakwasu sam powie kiedy jest dobry.Ugotowac wywar jak kto woli (na białej kiełbasie lub na kościach)Dodac zakwasu i można zaciągnąć kefirem(nie gotować) Dokładnych proporcji na zakwas nie podano ,tak więc myślę ,że należy samemu je wycentrować.Żurek podawac z kiełbasą lub z jajkiem.Muszę wypróbować .A może ktoś ma inny przepis ?Wiem, że niektórzy żurek zakwaszają białym serem(tz.zakruszonym jak na ser smażony) Życzę powodzenia. :roll:

[ Dodano: Nie 02 Kwi, 2006 12:16 ]
Witajcie.Dziś ugotowałam w/w żurek.Jest poprostu rewelacyjny.Jest mniej kwaśny od tradycyjnego,ale i na to znalazłam sposób,zakwasiłam go wodą z kiszonych ogórków(dziwne,ale nie ma posmaku ogórkowej)Na koniec zaciągłam go mąką kukurydzianą i ziemniaczaną.Naprawdę można go polecać . :=D>:
Babcia (NObel za ten wynalazek!) zrobiła Klonowi na Wielkanoc według właśnie tego przepisu. Doskonałe...
ODPOWIEDZ