Filet z piersi kurczaka w pikantnym sosie

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skrzypcowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Filet z piersi kurczaka w pikantnym sosie

Post autor: skrzypcowy »

Mam w pracy kumpla, który uwielbia gotować a że bardzo przejął się moją dietą postanowił specjalnie dla mnie wymyślić przepis na niemonotonne danie :)

składniki:
podwójna pierś z kurczaka
kilka liści sałaty
3-4 rzodkiewki
3-4 źdźbła :D szczypiorku
1 duży pomidor
2 ząbki czosnku
1 mały pojemnik jogurtu naturalnego
1,5 łyżki stołowej domowego/bezglutenowego majonezu (można nie dawać jeśli ktoś nie chce mordować swojej sylwetki :D )
zioła prowansalskie lub vegeta pikantna (na opakowaniu napisane że bezglutenowa ale kto wie....)
oliwa z oliwek
trochę masła
sól i pieprz

1. Bierzemy filet z piersi kurczaka i pozbywamy się wszystkich zbędnych chrząstek/ścięgien/białego czegoś :D. Nie kroimy - zostawiamy w całości!
2. mieszamy majonez z jogurtem, dodajemy zioła prowansalskie, zgniecione ząbki czosnku, sól i pieprz (w miarę dosypywania przypraw próbujemy żeby nie przesadzić)
3. układamy na talerzu jeden duży (estetycznie wyglądający :D) liść sałaty a resztę rozszarpujemy na strzępy :D i wrzucamy do osobnej miski
4. kroimy rzodkiewkę w plasterki, pomidora w ćwiartki i dodajemy do wcześniej rozszarpanej :D sałaty
5. rozgrzewamy na patelce oliwę i masło (mniej więcej pół na pół) - uwaga żeby nie spalić masła!
6. smażymy na wolnym ogniu pod przykryciem całe filety z kurczaka - dość długo żeby nie były surowe w środku a pod koniec smażenia/duszenia posypujemy pikantną vegetą z obu stron
7. wysypujemy zawartość miski (sałata + rzodkiewka + pomidory) na wcześniej przygotowany liść sałaty na talerzu, kładziemy na tym usmażone filety i polewamy sosem
8 WCINAMY!!!! ;)

smacznego!

bardzo dobre a przy tym ładnie prezentujące się na stole. Przy następnej okazji zrobię zdjęcie ;)

pozdrawiam!

[ Dodano: Sro 07 Mar, 2007 21:22 ]
zapomniałem! jeśli ktoś zamierza potem uderzać do ludzi to radzę wcześniej zaopatrzyć się w natkę pietruszki (czosnek!) ;)
Ostatnio zmieniony śr 07 mar, 2007 21:19 przez skrzypcowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

brzmi bardzo apetycznie :)

[ Dodano: Czw 08 Mar, 2007 12:25 ]
Wydrukowałam ten przepis do przetestowania i pokazałam go mojej glutenowej koleżance no i... już mi go nie oddała :D
Awatar użytkownika
skrzypcowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrzypcowy »

czas się pochwalić.... ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Piękny i apetyczny :)
Awatar użytkownika
skrzypcowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrzypcowy »

heh dzięki, wreszcie mi coś w kuchni wyszło :D
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

musze pogadać z mamą... bo to strasznie smacznie wygląda :)
ODPOWIEDZ