Kotlety wieloskładnikowe (bez mleka, jajek, glutenu)

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Kotlety wieloskładnikowe (bez mleka, jajek, glutenu)

Post autor: Agniesia »

Kotlety wieloskładnikowe (bez mleka, jajek, glutenu)
Autor: Monika Beck-Pietrzak
http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,5404 ... EPISY.html
Składniki:
- Przykładowy skład: szklanka ryżu
- 3 szklanki wody
- paczka mrożonych warzyw
- które dziecko toleruje (np. kukurydza, zielony groszek, marchewka)
- 30-40 dag pieczonego albo gotowanego mięsa
- sól

Sposób przyrządzania:

Ryż ugotuj we wrzącej wodzie, powinien się rozkleić (dlatego wody jest więcej niż zwykle) i odstaw, żeby ostygł. Ugotuj jarzynę. Skręć mięso i ryż przez maszynkę, masę połącz z jarzynami i zagnieć. Z masy formuj kotlety, obtaczaj w kaszce i smaż na oleju po obu stronach. Możesz dla poszczególnych członków rodziny robić te kotlety w różnych wersjach, pamiętając o tym, żeby smażyć je oddzielnie.
Istotą tych kotletów jest mieszanie mięsa, jarzyn i ryżu. Z masy robi się kulki, kotlety klasyczne lub podłużne. Obtacza się je w drobnej kaszce kukurydzianej, tartej bułce bezglutenowej lub zwykłej. Składniki dobierasz tak, żeby dziecko nie było na nie uczulone. Dla dziecka uczulonego tylko na jajka możesz do środka włożyć dowolne gotowane jarzyny, dowolny gatunek mięsa i tarty żółty ser. Mięso możesz pomieszać też z samym ryżem czy gotowaną kaszką kukurydzianą.
Ostatnio zmieniony śr 13 lip, 2005 21:49 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ewak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 26 cze, 2004 20:10
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ewak »

Witam.Zrobiłam coś podobnego, tylko bez jarzyn. 1/2 kg mięsa mielonego z indyka, 1/2 szklanki ugotowanego ryżu parabolicznego, mała starta cebulka, przyprawy, żółtko.Wymieszać, uformować paluszki, kuleczki..., obtoczyć w mące z amarantusa, potem w ubitym białku jaja. Wyszło bardzo dobre, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Zajadał się nawet mój mąż, który nie cierpi mielonych. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Ja także robie podobnie mielone mieso z indyka + ugotowany (mocno) ryż ale nie paraboiled, bo ma słabe właściwości klejące. do tego przyprawy + ząbek czosnku i warjacje: świetny z duszonymi pieczareczkami (drobno posiekane uduszone dodane) bez jajka - a obtaczałam w kaszce kukurydzianej - wychodza swietne za każdym razem zarówno dobre na zimno jak i goraco :mrgreen:
ODPOWIEDZ