Żółta cukinia a`la ananas...

Wszystko co zielone, kolorowe i fajnie doprawione - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Żółta cukinia a`la ananas...

Post autor: vixi »

...jako że jestem zapaloną ogrodniczką, hoduję wiele różnych warzywek - od kilku lat rozkoszuję się żóltą cukinią...także patisonami i innymi potworkami...stąd mój przepis żebyście także mogli rozkoszować się tym smacznym warzywem w całkiem odmienny sposób - myślę że nadaje się do tego także zielona cukinia...a teraz do sedna...

CUKINIA A`LA ANANAS
dla wyjaśnienia powiem, że nie podaję proporcji bo wszystko robię na tak zwane oko i według upodobań smakowych - ma to być zalewa słodko kwaśna - dosyć słodka i dosyć kwaśna

SKŁADNIKI:
- cukinia
- woda
- cukier
- kwasek cytrynowy
- miód
- aromat ananasowy (trudno dostępny) lub sok ananasowy

WYKONANIE:
Cukinię według upodobania pokroić albo w kostkę większą, albo w grubsze plastry - jeśli jest przerośnięta lub duża i ma duże pestki to wydrążamy ją łyżeczką po odcięciu końca i w ten sposób powstaną takie krążki jak ananas w puszce...jeśli jest mała to nie trzeba bawić się w wydrążanie. Jeśli chodzi o skórkę to żóltej cukini nie trzeba obierać bo skórkę ma mięciutką ale z zieloną już bywa różnie. Tak przygotowaną cukinię układamy do słoików. Teraz gotujemy zalewę. wszystkie składniki razem jakieś 10 minut, ja na taki mały garnek chyba trzy litrowy daję około łyżki kwasku lub więcej - to zależy jak kto lubi...miodu ze dwie trzy łyżki i potem dopełniam cukrem by było dość słodkie...soku ananasowego dosłownie pół szklanki by był tylko lekki aromat jęsli macie aromat to ze dwie krople no i wodę oczywiście :D Tak przygotowaną mikstura zalewamy cukinię w słoiczkach, zakręcamy i pasteryzujem 5-7 minut od wrzenia, potem wyciągamy i najlepiej postawić na jeden dzień do góry dnem na zakrętkach...Cukinia jest gotowa już nawet po 2-3 dniach - a im dłużej tym lepiej...Pyszna do ciast, deserów i innych wriacji...SMAKUJE JAK PRAWDZIWY ANANAS - BEZ NAJMNIEJSZEJ RÓŻNICY...
pozdrawiam - Vixi przetworowa maniaczka :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ