aparaty do pieczenia chleba

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

Wychodzi mniej więcej tak samo. Zwłaszcza, że na rynku jest coraz większa oferta pieczywa gotowego różnych firm w różnych konfiguracjach.
Automat ma inna zasadnicza zaletę. "Na gwizdek" można mieć chlebek świeży. Mozna kombinować pod swoje upodobania. MOżna również korzystać z automatu przy wyrabianiu ciasta na bułki (jagodzianki lubv z serkiem i keczupem Mniam)) lub pizzę...
Tak ajest rola automatu.
Ponoć świetny jest Panasonic, lecz dość drogi. My mamy Clatronica i.... nie narzekamy....
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Też wydaje mi się, że cenowo jest podobnie. Ja staram się obniżać koszty przez używanie mąki z samodzielnego "przemiału". Razem z mężem dokładnie przebieramy i mielimy ryż, kaszę gryczaną, jaglaną i soję. Potem wypiekam chleb stosując połowę gotowej mieszanki chlebowej i połowę mieszanki domowej. Wykorzystuję przepisy z forum. Mój aparat nie był zbyt drogi, ale jestem z niego bardzo zadowolona. Ja również oprócz wypiekania chleba używam go do wyrabiania ciasta.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Kama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 sie, 2006 17:17
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Kama »

Czy ktoś z Was używa automatu do pieczenia chleba? Przeraziłam się, gdy przeczytałam, że trzeba w nim piec chleb trzy i pół godziny.Czy nie trzeba szukać sponsora do opłaty za prąd?Czy automant zużywa mniej prądu niż piekarnik, w którym piekę 50 minut :?:
Kama
rozpaczliwy glutek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Kama pisze:Przeraziłam się, gdy przeczytałam, że trzeba w nim piec chleb trzy i pół godziny.
Czas który podałaś (w moim aparacie to równe 3 godziny) obejmuje: wyrabianie ciasta, jego rośnięcie (w ciepełku czyli inkubacja), ponowne wyrabianie i dopiero pieczenie. Fakt, że trwa to dość długo, ale jak się zastanowić... Przecież w takiej maszynie "samo się robi" - na początku wrzucasz wszystko do środka, włączasz odpowiedni program i zapominasz o wszystkim na te 3 godziny. A jak robisz chleb ręcznie? Masz masę zmywania, czasu też traci się dużo więcej... Tak więc rachunek ekonomiczny wcale nie jest taki prosty. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Ja piekę chlebek w maszynie 1 godz. 20 min., razem z wyrabianiem i wyrastaniem ciasta. Zupełnie nie znam się na elektryce ale wiem, że maszynę do chleba podłączam do zwykłego gniazdka, natomiast do mojej kuchenki elektrycznej musieliśmy doprowadzać specjalną "siłę" (mniemam więc, że mój piekarnik zużywa dużo prądu). Dodatkowo biorąc pod uwagę wszystkie niedogodności związane z tradycyjnym wypiekiem, w moim przypadku rachunek jest prosty.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

W moim Clatronicu program trwa co prawda 3 godziny, ale to nie ja pracuję tylko maszyna, a poza tym nie pracuje ciągle, tylko co jakiś czas (przerwy na rośnięcie ciasta). A zmywania jest nieporównywalnie mniej. I sprzątania całego... I to jest bardzo istotny dla mnie element całej tej zabawy. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

elola pisze: natomiast do mojej kuchenki elektrycznej musieliśmy doprowadzać specjalną "siłę" (mniemam więc, że mój piekarnik zużywa dużo prądu).
Potwierdzam! Pierwszy raz, w nowym mieszkaniu, mam kuchenkę z piekarnikiem elektrycznym, i to draństwo żre tyle prądu, że muszę pamiętać, żeby podczas pracy piekarnika nie włączać do prądu nic więcej. Poważnie, jak włączę piekarnik i np. czajnik elektryczny jednocześnie, to wywala korki ](*,) A już o tym, żeby jednocześnie włączyć piekarnik i pralkę albo zmywarkę to mogę zapomnieć... Ktoś sobie fajnie pomyślał, żeby kupić kuchenkę z piecykiem elektrycznym, tylko nie pomyślał, że blok nienajnowszy i instalacja elektryczna w nim stara i wysłużona, i po prostu tego piekarnika może nie "uciągnąć". My właśnie tej dodatkowej "siły" nie mamy doprowadzonej :(
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Mój aparat piecze chlebek 3,5 h. Chlebek wychodzi znakomity, ale ostatnio muszę w ostatniej fazie pilnować chlebka, bo potrafi sobie wyjść z formy. Ciasto pali się na grzałkach i jest potworny zapaszek w domu. Po wielu nieudanych próbach pieczenia chleba w piekarniku z moją maszyną do chleba ciężko byłoby mi się rozstać. Polecam ją zwłaszcza początkującym bezglutką. Człowiek przeżywa wtedy mniej stresu związanego z brakiem chleba. Aha próbowałam piec chleb na czasie 60 min, ale jest wtedy o połowę niższy i bardziej zbity ( zakalcowaty). :wink:
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A ja właśnie dziś nabyłam sobie maszynę Kenwood. Nie mam pojęcia, jak się sprawi, ale ma program Gluten-free :D
Obrazek
Zdzichecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 21:46
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Zdzichecki »

Witam. Własnie kupiłem automat od pieczenia chleba, no i mam problem bo sprzęt jest uzywany i niestety nie posiada instrukcji obsługi. To maszyna SEVERIN. czy ktos mógłby mi pomóc w zdobyciu istrukcji obsługi? Będę bardzo wdzięczny za kazdą pomoc.
Zdzichecki
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Zdzichecki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Zdzichecki pisze:Witam. Własnie kupiłem automat od pieczenia chleba, no i mam problem bo sprzęt jest uzywany i niestety nie posiada instrukcji obsługi. To maszyna SEVERIN. czy ktos mógłby mi pomóc w zdobyciu istrukcji obsługi? Będę bardzo wdzięczny za kazdą pomoc.
Zdzichecki
Wejdź proszę w opcje "szukaj", znajdziesz ją u góry strony i wpisz słowo SEVERIN i kliknij szukaj. Powodzenia.
Obrazek
Zdzichecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 21:46
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Zdzichecki »

Dziękuje. Skorzystałem z Twojej rady i znalazłem kilka ciekawych rzeczy ale mnie chodziło raczej o instrukcja jak uruchomic to "ustrojstwo". Może jeszcze ktoś sie odezwie kto będzie wiedziałgdzie znaleźć tę instrukcje.
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Kabran, mam do ciebie prosbe... Uzywajac funkcji search :-) znalazlem informacje, ze posiadasz clatronic 2866. Dzis kupilem taki w media markcie za 189zl. I oczywiscie z jezykiem na brodzie polecialem do sklepu po bezglutenowa make. Sciagnalem z tej strony przepis, nacisnalem start i... po 3 godzinach wyszedl smierdzacy, ciezki, zapadniety gniot... Bardzo cie prosze, napisz jak w tym ustrojstwie robisz chleb służący do jedzenia ? Wiesz, ze lubie klarownosc, wiec lopatologicznie prosze, bo jak nie upieke chleba, to mnie rodzina jak kota wystawi za drzwi z ta machna...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No cóż, postaram się pomóc, ale nie bardzo wiem jak. Ja po prostu wrzucam wszystko co trzeba do środka tej machiny piekielnej, zamykam ustroistwo, włączam program normal, 3 godziny, stopień zrumienienia średni... i już. Zawsze piekę z 500g mixu, mleko zawsze wlewam o temperaturze ok. 38-40 st. C (wiem, że aparat je podgrzeje, ale tak wychodzi), do tego drożdże, cukier, ewentualnie jajko (nie koniecznie), jakieś przyprawy... Sól zawsze na końcu, żeby maksymalnie ograniczyć jej kontakt z drożdżami. Wiesz, ważne są proporcje, rodzaj mieszanki... Są osoby, które chwalą mixy z Bezglutenu, ale mnie nigdy się chleb z tego nie udał. Natomiast zawsze wychodzi mi z Glutenexu. Polecam zwłaszcza mix do ciasta - jest dobry nie tylko do pieczenia, ale np. kluski lane czy naleśniki też wychodzą jak... no, jak normalne :wink: Mam wrażenie, że z pieczeniem chleba bezglutenowego wiąże się jakaś metafizyka... I jak wreszcie Ci się uda, uchwycisz to coś, to potem będzie już wychodziło bez pudła... No i co, pomogłam? :lol: Ale będę mocno trzymać kciuki! :D
A tak na podniesienie na duchu - tak wyglądał mój pierwszy chleb, co prawda nie z automatu, ale i tak robi wrażenie, nie? :wink: :D
album_page.htm?pic_id=13
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Kabran, twoj pierwszy chlebus to wypas przy moim... Moj byl blady i wygladal jak wulkan. Tzn zapadl sie... Odor byl niemilosierny. Smak drozdzowy i mokry w srodku. Nie napisalas tylko jednego - ile mleka. Przypuszczam ze cos zawalilem z proporcjami. W przepisie ktory znalazlem na forum jest 3 kubki maki i 450mleka, ale... no wlasnie te kubki to mogl nie byc clatronic. Inna maszyna moze miec kubki - wiadra, A nasz model ma inne. Tak wiec ile mleczka do pol kilo maki ? Znasz proporcje do malego chlebusia ? Obczailem ktorym guzikiem sie to wlacza, ale nie wiem ile do tego maki i mleka, bo chyba nie pol kilo... Kurcze, moze trzeba jakies zaklecie wypowiedziec ?
ODPOWIEDZ