przepisy na chleb z aparatu:))))

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
cam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 sty, 2004 12:19
Lokalizacja: Warszawa

przepisy na chleb z aparatu:))))

Post autor: cam »

Moi drodzy, mam pomysł...może podzielimy sie przepisami na chleb bezglutenowy z aparatów do pieczenia? Wiadomo, że kazdy, kto ma aparat, zna kilka przepisów, ale także urozmaica sobie życie (i chlebki) i eksperymentuje z nowymi przepisami. Czemu nie mielibyśmy sie nimi dzielić? Przy kazdym przpisie nalezałoby jedynie napisać, w jakim aparacie eksperymentowaliśmy...to znacznie ułatwiłoby nam pieczenie:))) Zachęcam Was do zapisywania tutaj nowych, waszych własnych przepisów na chleb...albo jakiś ważnych informacji odnośnie pieczenia ich w piekarniku...dzielmy się doświadczeniami!!! Ja pewnie już niedługo się pochwale, ale dopiero dzis kupiłam aparat, więc za eksperyment wezme sie nieco póxniej...
pozdrawiam
Kamila
jezyk żyrafy, nie szakala
Awatar użytkownika
cam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 sty, 2004 12:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cam »

Widze, że nie ma chętnych...szkoda, ale w takim razie będę pierwsza...narazie skromnie, bo to moje pierwsze razy...:)

Panasonic, program bake raisin, ustawiłam wielkość na M, ale myśle, ze z powodzeniem wyszedł by też L ,z ustawieniem timera:)

Tak naprawdę po prostu dodałam słonecznika do przepisów z instrukcji, czyli 450 gram mieszanki, 380 ml mleka (3,2%), łyżeczka soli, żółtko jajka, dwie łyżki oliwy z oliwek, drożdże i cukier i słonecznik (trzy garście:)

Wyszedł pyszny chlebek ze słonecznikiem. W najbliższym czasie kolejne eksperymenty, tymczasem pozdrawiam
jezyk żyrafy, nie szakala
Malgosia Ciesla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 20 lip, 2004 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Malgosia Ciesla »

czesc
mam zamiar zakupic Panasonica do pieczenia chleba (czy go polecasz? moze powinnam zastanowic sie nad inna marka ?).
nie umiem piec pieczywa, jeszcze nie probowalam.
mam probolem poniewaz moje dziecko nie moze jesc: produktow mlecznych, drozdzy, cukru - ktore uzywa sie do wypieku chleba.
moze masz przepis na pieczywo bez tych skladnikow.
Gosia
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Polecam Panasonica. Myślę że wart jest swojej ceny. Też się zastanawiałem, ale nie żałuję inwestycji.
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Hej :)
długo myslałam nad wyborem aparatu... no i w końcu zdecydowałam się na Panasonica. Wczoraj upiekłam swój pierwszy chlebek (póki co również z przepisu podanego w książce kucharskiej dołączonej do urządzenia :wink: ) tyle, że dodałam sezamu. Powiem szczerze nie myślałam, że będzie tak smaczny. Osobiście polecam Panasonica - choć jest niestety tak drogi. Jutro znowu będę eksperymentować z pieczeniem i jak coś wymyślę fajnego dam znać.
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja piekłam z przepisu podanego w instrukcji do Panasonica bez Panasonica, tzn ciasto było wyrabiane ręcznie a potem upieczone w piekarniku :-) Chlebek wyszedł całkiem całkiem, a jak urósł, to był mój pierwszy raz więc tym bardziej jestem z siebie zadowolona :D

Z tego przepisu piekłam (myślę, że skoro instrukcja obsługi do Panasonica jest w necie to mogę zamieścić tu ten przepis :) )

Chleb bezglutenowy z ciasta chlebowego (Koncentrat ciasta chlebowego "Chleb bezglutenowy" - ZPC "Glutenex")

2 łyżki stołowe oleju
400 ml mleko (o zawartości tłuszczu 3,2%)
450 g Koncentrat ciasta chlebowego "Chleb bezglutenowy" (ZPC "Glutenex")
1 żółtko jaja kurzego
1/4 łyżeczki soli
1 łyżka cukru
1 łyżeczka drożdży instant

Potem postepowałam tak jak na opakowaniu Koncentratu:
Wszystko wymieszać, ciasto ma rzadka konsystencje, wlać do wysmarowanej olejem keksówki, zostawić na 20 min do wyrośnięcia, piec w piekarniku nagrzanym do 220 stopni ok. 45 min
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ahhh wybaczcie mi ten przepis, byłam taka podekscytowana, że mój pierwszy chlebek mi wyszedł, że chciałam się tym z wami podzielić. Jednak przeglądając forum w domu, tak na spokojnie widzę, że ten przepis już był :oops: Mam nadzieje, że się nie gniewacie :)
Obrazek
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

hej jestem nowa. Ja kupiłam Moulinex ale pierwszy przepis mi nie wyszedł, może dlatego że tam są przepisy specjalnie dla tego wypiekacza. Może ktoś ma przepis na chleb bezglutenowy do moulinexu? Dzięki.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Przepisy na opakowaniu mąki bezglutenowej są na tyle uniwersalne, że powinny "działać" na każdym rodzaju wypiekacza, z reguły na programie podstawowym, oby tylko miał jakieś 60 min rośnięcia i tyleż pieczenia. Czas mieszania nie jest tak decydujący. Jeżeli masz instrukcję, to popatrz w rozdziale o przyczynach niepowodzeń - w mojej instrukcji napisali jaki błąd powoduje jakie szkody, trzeba też brać poprawkę na wilgotność powietrza kiedy pieczesz. Ważna też jest kolejność dodawania składników. Jeżeli nie masz instrukcji, to można ją pobrać ze strony Moulinexa www.moulinex.pl albo zadać pytanie ich konsultantowi. Było też na forum o różnych problemach - opadaniu, dziurze w cieście i innych. W moim aparacie nie ma osobnego programu ani przepisu na pieczenie bezglutenowe i mimo to chleb się udaje wg przepisu producenta mąki. Może na początek warto wybrać taką mąkę, która wymaga jak najmniej dodatków - wtedy łatwiej obserwować, jaki skutek mają zmiany ilości poszczególnych składników.
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

Dzięki ale już wiem dlaczego mi nie wyszło bo wy pieczecie z koncentratu mąki bezglutenowej :oops: a ja próbowałam upiec z mąki ryżowej ale według przepisu z automatu Panasonica. Nie zakupiłam jeszcze takiej gotowej mieszanki bo w moim mieście nie ma takich rzeczy i muszę jechać do Szczecina. A czy można upiec właśnie z takiej ryżowej mąki lub gryczanej+ jakieś dodatki żeby chleb się udał w takim automacie? Bedę wdzięczna za jakiś przepis? Dzięki
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Dużo przepisów na chleb jest w dziale kulinarnym, w wątku o chlebie i o wypiekaczach, czyli blisko naszej rozmowy :) .
Co do mąki gryczanej opinie na forum są podzielone. Niektóre źródła jej nie zalecają z uwagi na zanieczyszczenia z młynów i kaszarni. Nie pamiętam, gdzie był ten wątek, ale wyszukiwarka powinna odszukać.
A co do zakupów, to polecam internetowe - na realizację w www.bezgluten.pl czeka się 2 doby, przynoszą prosto do domu. Wątek o bezglutenie i innych sklepach internetowych też jest obszerny.
Ostatnio zmieniony ndz 22 lip, 2007 12:41 przez Joanna P., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

EMILA pisze: A czy można upiec właśnie z takiej ryżowej mąki lub gryczanej+ jakieś dodatki żeby chleb się udał w takim automacie?
Z samej ryżowej lub gryczanej to raczej nie wyjdzie... Chociaż na samym początku moich "zmagań" z bezglutenowymi wypiekami piekłam chlebek z samej mąki kukurydzianej i w zwykłym piekarniku (przepis jest na forum - chleb kukurydziany na jogurcie i proszku do pieczenia). Był całkiem znośny.
Jeśli bardzo chcesz eksperymentować, to spróbuj tak:
400 g mąki -pół na pół mąkę ryżową i gryczaną (albo jeszcze ziemniaczanej można dodać)
2 łyżeczki cukru
2 duże łyżki oleju
2 czubate łyżki mleka w proszku
300 ml mleka
1 i 1/2 miarki drożdży instant
łyżka miodu (prawdziwego)
szczypta soli
łyżeczka żelatyny
Dalej tak, jak w każdym przepisie :D Śmigiełko polać olejem, wlać letnie mleko, wsypać wymieszane ze sobą suche składniki - byle nie sypać drożdży na sól.
Ja piekę na programie NORMAL. Przyznam się Wam,że lubię eksperymentować z mąkami, ale na ten przepis najlepiej nadają się mąka mleczna bezglutenowa (wtedy można nie dodawać mleka w proszku) i mąka gryczana - zmieszane pół na pół.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

Dzięki Anna. Spróbuję ale poczytałam trochę i rzeczywiście z takich mąk to rzadko coś wychodzi.
_hania_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007 12:02
Lokalizacja: Opole (prawie)

Post autor: _hania_ »

EMILA pisze:hej jestem nowa. Ja kupiłam Moulinex ale pierwszy przepis mi nie wyszedł, może dlatego że tam są przepisy specjalnie dla tego wypiekacza. Może ktoś ma przepis na chleb bezglutenowy do moulinexu? Dzięki.
hej! ja w moulineksie upieklam chlebek wg przepisu z forum - 200 ml wody i 300 g maki plus jajko, niepelna lyzeczka soli, niepelna lyzka cukru i ponad polowa paczki drozdzy. nastawilam machine na najmniejszy chlebek (0,5 kg) i na srednia skorke - wyszlo cudnie tylko tak skorka jednak jak dla mnie za blada.

jak na pierwszy raz jest super i zamierzam bawic sie aparacikiem dalej - jak dla mnie bomba - wszystko robi sie samo a do umycia smigielko, pojemnik i kubeczek po jajku ;-)

Pozdrowionka ;-)
metafet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 21:04
Lokalizacja: nowy dwor maz

Post autor: metafet »

Witam, moja żona próbowała upiec chlebek w aparacie PANASONICA. Aparat dostała od znajomej (nie ma instrukcji) Jest to stare urządzenie, można tam tylko ustawić na kiedy ma się upiec chlebek. Minimalnie trzeba czekać 4 godzinki a na maxa chlebek gotowy jest za 13 godzin. Za pierwszym razem używająć 350 g mieszanki do chleba; 270 wody, pół łyżeczki soli, 2 łyżeczek cukru i 2 łyżek oleju i 2 łyżeczek drożdży upiekł jej się chlebek, ładny, wyrośnięty. Tylko że słodki. Następnym razem jak zminiejszyła ilość cukru chleb się nie udał. Po raz kolejny podjęła wczoraj próbę wypieku, tym razem zmieszała wszystkie składniki, oprócz drożdży, które to sypie się oddzielnie. I... znów porażka - nie urósł!!! Pomóżcie. Czy ktoś miał takie problemy??? Może to wina starego aparatu... ;(
ODPOWIEDZ