bułki sojowe

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

bułki sojowe

Post autor: smerfetka »

no własnie czy osoby na diecie bezglutynowej moga jeść bułki sojowe? Ktoś mi powiedział ze jest tam tylko soja ..
Ostatnio zmieniony ndz 02 lip, 2006 15:54 przez smerfetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

smerfetka pisze:Ktoś mi powiedział ze jest tam tylko soja ..
A kto, jeśli wolno spytać? Bo jeśli producent, to wszystko w porządku (?), ale jeśli pani ze sklepu, w dodatku ze zwykłej piekarni, to ja bym nie wierzyła ani trochę... Tak się składa, że w Polsce tylko kilka firm robi pieczywo 100% bezglutenowe (Bezgluten, Glutenex, Smak Życia). Zwykła bułka kukurydziana czy sojowa kupiona w zwykłej piekarni zawiera przeciętnie 80-90% zwykłej mąki pszennej, poza tym jest wypiekana w zwykłej piekarni bez zachowania należytej izolacji z innymi produktami zawierającymi mąkę. Zauważ, że wszystkie rodzaje pieczywa bezglutenowego są pakowane w kilka warstw folii. Chodzi nie tylko o zachowanie świeżości, ale również o zapobieżenie ewentualnemu zanieczyszczeniu np. mąką w sklepie na półce.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

No dokładnie , pani z piekarni zapewniła mnie ze w tych bułkach sojowych wogole nie ma mąki ..Chleb bezglutynowy nie smakuje mi ( owszem jem ) ale taka bułeczke zawsze jem sobie na kolacje.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

smerfetka pisze:pani z piekarni zapewniła mnie ze w tych bułkach sojowych wogole nie ma mąki
Ze zwykłej piekarni??? Dżizas... Szkoda nawet mojego wysiłku klepania w klawiaturę... Smacznego. :evil:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Rozmawialam z gastrologiem to powiedział ze moge bułki z sojowe z piekarni .

[ Dodano: Nie 02 Lip, 2006 20:46 ]
chcialam sie upewnic
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

na 100% nie sa bezglutenowe panie z piekarni o tym nawet nie wiedza rozmawiać musisz z piekarzem kierownikiem zmiany podsypywane sa na 100% mąką pszenną poza tym ja miałam taki sam numer kukrydzianymi "tak sama kukurydza, potem było no prawie sama a potem pół na pół" zależnie na kog trafiłam w piekarni :evil:
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Poproś panią z piekarni, żeby upewniła się u piekarza albo poproś o namiary na niego i sama zapytaj. Bedziesz miała pewność. Ja i tak bym ich nie jadła :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Popieram Patkę nie są to bułeczki na 100% sojowe :=D>: . Ja przez ok pół roku opychałam się pysznym chlebkiem ziemniaczano - kukurydzianym. Panie w piekarni mówiły mi , że jest pewny #-o . Po badaniach wyszło mi że nie przestrzegam dietki i jak przycisnęłam do muru piekarza, to wczytał się w skład mąki i znalazł domieszkę mąki pszennej. Nie łudź się,w zwyklej piekarni nie znajdziesz pieczywa bezglutenowego [-X . Im szybciej dotrze to do Ciebie, tym szybciej zaczniesz stosować prawidłowa dietkę. 8-[
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

bulki sojowe

Post autor: Mona »

Ja też spotkałam się z możliwością zakupu bułek ale kukurydzianych - ojej jak one pięknie wyglądały. Profilaktycznie wzięłam telefon do właściciela piekarni i on bez żadnego kręcenia od razu powiedział wprost, żeby one były takie piękne to oczywiście jest w dużej części dosypywana mąka pszenna. Pozatym w takiej piekarni dominuje mąka pszenna, a więc napewno unosi się w powietrzu. Druga sprawa to przewóż tych bułek jest to pakowane wszystko razem w skrzynkach i nie ma siły napewno dochodzi do styczności z normalnym pieczywem. Ja też bym nie podała synowi takiej bułki. 8)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Mona pisze:ojej jak one pięknie wyglądały.
Każdy, kto choć raz próbował upiec coś z samej mąki kukurydzianej wie, że to niemożliwe. A raczej możliwe, tylko niejadalne :wink: . Wielokrotnie też pisałam (nie tylko ja) o czystości linii produkcyjnych. Z jednej strony czepiamy się producentów jogurtów, bo może na sąsiedniej linii robili jogurty z musli, a z drugiej strony w niektórych osobach wciąż tkwi jakiaś niezrozumiała dla mnie nadzieja, że w "normalnej" piekarni zrobią bułki czy chleb jadalne dla celiaka. Nie, nie zrobią.
Mona pisze:Pozatym w takiej piekarni dominuje mąka pszenna, a więc napewno unosi się w powietrzu. Druga sprawa to przewóż tych bułek jest to pakowane wszystko razem w skrzynkach i nie ma siły napewno dochodzi do styczności z normalnym pieczywem.
Dokładnie. Nie bez powodu pieczywo bezglutenowe pakowane jest w podwójną folię ochronną, tu chodzi nie tylko o przechowanie pieczywa, ale o jego czystość.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ