Chleb bezglutenowy - pilne!

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KasiaK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 17:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: KasiaK »

witam! ja robie taki chlebek:
500g mąki bg
430g wody cieplej
2 lyzki oleju
20g cukru
7g drozdzy instant lub 15g z kostki
4g soli

smacznego;-)
dieta od 11.03.2009;-(
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Na mix-e koncenracie mąki bezglutenowej Glutenex-u jest przepis na taki chleb, o jaki pytasz. Ja dodaję jeszcze 2 żółtka, wtedy nie jest taki biały. A pyszny jest ... Pozdrawiam :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja robię z mixu bezglutenu nie dodaję jajek ani mleka tylko po tym jak ciasto sobie wyrośnie smaruję go oliwą z oliwek (pędzelkiem). Dopiero po tym daję do pieca. Skórka robi się śliczna złota. Tego triku doczytałam się na mixie z schaera. Tylko ten chlebek z schaera jakoś mi nie do końca smakował.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
edyta060878
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt 09 paź, 2009 11:32
Lokalizacja: Kuj -Pom

Post autor: edyta060878 »

KasiaK, jaka konsystencja ciasta musi być?
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja dodaję żółtka - wykorzystuje każdą okazję by trochę wzbogacić dietę. Pierwszy upiekłam bez zółtka był biały jak papier... :)
Ostatnio zmieniony czw 17 lut, 2011 23:09 przez PUMA, łącznie zmieniany 2 razy.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej ubitej śmietany, czyli takie mokre. Ja żółtek nie dodaję bo moje dziecko i tak jajek zjada tyle, że myślę nad hodowlą kur :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

ja podobnie jak monika 77, kupuję mąkę Balvitenu PIEKARZ i robię chleb z przepisu z opakowania. Jednakże rozkładam mąkę na 2 porcje - takim sposobem zamiast jednego, mam dwa chlebki. W smaku-wyśmienite.
Obrazek
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

gdyby wam ciasto nie chciało rosnąć ( przed włożeniem do piekarnika) postawcie je między zapalone do połowy palniki na kuchence gazowej i co 5 minut przekręcajcie wokół własnej osi...w ciepłym urośnie na bank
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja się wyręczam kaloryferem elektrycznym - jak mi się spieszy i chcę podgonić. Włanczam kaloryfer i obok stawiam na krześle ciasto przykryte ściereczką. Też je obracam, żeby z każdej strony miało ciepło ale czasem o tym zapomnę i też idzie ładnie :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

A ja opracowałam chleb-ciasto drożdżowe:) Nie dodaję cukry, a zamiast niego daję garść rodzynek, lub żurawiny, a zamiast 500g mąki daję 420g i 80g kukurydzianej dla kolorku:). Po upieczeniu w automacie, studzę kromkuję i pakuje po 2 do woreczka i zamrażam. Rano przed wyjściem do pracy zabieram z sobą woreczek osobno coś do chlebka. Do śniadania, które jem o 10 chlebek się rozmrozi i jest przepyszny. Nie lubię chleba kupowanego, a mój jest super, gorąco polecam tą metodę.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Ja wczoraj kupiłam chleb bezglutenowy swojski Balviten i powiem Wam, że nie mogłam go zjeść. Nie smakuje mi w ogóle, mam wrażenie że w ustach robi się z niego "bułka tarta". Nie wiem może nie mogę się przyzwyczaić, ale naprawdę jest okropny. Mam nadzieję, że inny chleb Balviten będzie o wiele lepszy.

PS. Chyba wolę jeść pieczywo ryżowe.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

red_asia pisze:Ja wczoraj kupiłam chleb bezglutenowy swojski Balviten i powiem Wam, że nie mogłam go zjeść. Nie smakuje mi w ogóle, mam wrażenie że w ustach robi się z niego "bułka tarta". Nie wiem może nie mogę się przyzwyczaić, ale naprawdę jest okropny. Mam nadzieję, że inny chleb Balviten będzie o wiele lepszy.

PS. Chyba wolę jeść pieczywo ryżowe.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

red-asia wiekszość gotowych chlebów bezglutenowych jest dość sucha. Dużo lepiej smakują jak je podgrzejesz w tosterze lub na chwilę włożysz do piekarnika.
Bardziej wilgotne są te robione w domu. Z firmy Blaviten według mnie fajny jest chleb wiejski ciemny lub jasny. Tyle, że ma ceny jak z kosmosu, za 250 gram w ich e-sklepie płaci się 7,55 :(
Obrazek
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Czy wafle ryżowe SONKO powodują tycie?
Powiem szczerze, że jeszcze nie zdecydowałam się na pieczenie chleba, a gotowe pieczywo BG nie za bardzo mi smakuje, dlatego póki co "jadę" na waflach ryżowych.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

red_asia pisze:Czy wafle ryżowe SONKO powodują tycie?
tak jak wszystko - ZALEŻY U KOGO :)
co jednego utuczy, drugiego może odchudzić. i odwrotnie. musisz sama zaobserwować, czy Ci służą, czy nie.
a co do wafli ryżowych, to zdecydowanie bardziej polecam Good Food (Arroza w Biedronce). są bez porównania lepsze.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ