jak pieczemy chleb w panasonicu:))))

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
cam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 sty, 2004 12:19
Lokalizacja: Warszawa

jak pieczemy chleb w panasonicu:))))

Post autor: cam »

No dobrze, mam kilka problemów i potrzebuję pomocy. Właśnie zakupiłam panasonica i:

- nie moge ustawić wielkości chleba. Dlaczego? Czy to jest dla bezglutenowego chleba ustawione odgórnie?

-czy mozna upiec bezglutenowy chleb z ziarnami, a jeśli tak, w jaki sposób to zrobić?

-czym tak naprawdę (poza czasem) róznią się programy basic a gluten-free? W którym lepiej piec bezglutenowe pieczywo?

Bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam
Kamila
jezyk żyrafy, nie szakala
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Dla bezglutenowego faktycznie nie można ustawiać wielkości, można tylko zarumienienie.

Pod podanym wyżej adresem można ściągnąć ze strony instrukcję z przepisami bezglutenowymi opartymi na polskich mieszankach mąk.

Brawo dla Panasonica, że o to zadbał :D
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

kochani, ale chlebek pieczemy na pierwszym programie z ustawieniem wielkości na max-a i skórka na max-a :) ( przy przemisie 400ml mleka i 450g mąki ). Co do dodawania ziaren - jeszcze tego nie przetestowałem, a czy próbowaliście robić chlebek z mąką gryczaną?
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

zapomniałem dodać że można śmiało wbrew zaleceniom kożystać z TIMERA ( przy programie 1 BAKE ). Wstajecie rano a tu pieknie pachnie jeszce cieplutki chlebek :D , bomba :!:
Awatar użytkownika
cam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 sty, 2004 12:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cam »

Zrobilam chlebek już dwa razy - raz na gluten-free, wyszedl super duzy i super pyszny...drugi raz nastawilam timer i dodalam ziaren slonecznika...wyszedl pycha, po prostu miód...żałuję, że ustawiłam wielkość na M a nie conajmniej L...a jutro eksperymentuje z ciastem drożdżowym, kto wie? Może wyjdzie:)
Pozdrawiam

PS> Z mąką gryczana tez chcę poeksperymentowac tylko musze ja najpierw kupić (co mi nie wychodzi od kilku dni). podejrzewam, że nie mozna jej dodac za wiele, wtedy chleb nie będzie smaczny. Ale jak tylko coś zrobie, dam znak...pozdr
jezyk żyrafy, nie szakala
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

Fajne takie urządzonko ale ile kosztuje i gdzie mozna kupić?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Są też oczywiście tańsze aparaty, np. ostatnio pojawiły się w Makro (Kraków) ok. 200zł, ale już podobno nie są takie dobre.
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Pewnie to żadna rewelacja, ale upiekłam chlebek w Panasonicu z przepisu Panasonica (ten pierwszy z koncentratu glutenexu) tylko nieco go zmodyfikowałam, dodając 3 łyżki cukru, skórkę pomarańczy i rodzynki. Wyszedł (od biedy) trochę podobny do ciasta drożdżowego a trochę do chałki. Dla mnie bomba. Cały czas przymierzam sie do upieczenia ciasta drożdżowego z gotowej mieszanki Glutenexu. Chyba, że Tobie udało się coś w tym temacie?? Chętnie skorzystam :) :roll:
Pozdrawiam serdecznie

cam pisze:Zrobilam chlebek już dwa razy - raz na gluten-free, wyszedl super duzy i super pyszny...drugi raz nastawilam timer i dodalam ziaren slonecznika...wyszedl pycha, po prostu miód...żałuję, że ustawiłam wielkość na M a nie conajmniej L...a jutro eksperymentuje z ciastem drożdżowym, kto wie? Może wyjdzie:)
Pozdrawiam

PS> Z mąką gryczana tez chcę poeksperymentowac tylko musze ja najpierw kupić (co mi nie wychodzi od kilku dni). podejrzewam, że nie mozna jej dodac za wiele, wtedy chleb nie będzie smaczny. Ale jak tylko coś zrobie, dam znak...pozdr
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Kupiłam Panasonica na raty w Media kosztował 879 zł czyli płace (jeszcze nie zaczęłam) po 87,90 x 10 rat.
Pierwszy chleb piekłam na programie gluten-free i zamieniłam 2 łyżki koncentratu na 2 łyżki mąki gryczanej ale mi osobiście nie bardzo odpowiadał.
Następny za rada Kuby, piekłam z ustawieniami BAKE i z ustawieniem czasowym. Kochani rewelacja rano wstaje i cieplutki pachnący chlebek miałam na śniadanie.
Kolejny piekłam na tym samym programie tyle ze nie na czas bo to było w dzień :-)
W czasie tego programu słychać jak się otwiera klapka od dozownika na ziarenka :-)
Po upieczeniu i przestudzeniu cały chlebek kroje na kromki i zamrażam pakując w woreczki po dwie. Potem nie rozmrażając wkładam do tostera (Philips z możliwością rozmrażania) ustawiam na 4 min i kromeczki wyskakują cieplutkie i naprawdę smaczne, jak chcecie zrobić grzanki to trzeba ustawic na więcej minut :-).
Powiem wam, że nawet polubiłam już ten nasz bezglutenowy chleb :-) A ten kupny może się schować :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

A ja właśnie przymierzam sie do remontu kuchni i co za tym idzie zmiany piekarnika . Odkryłam na rynku że są piekarniki z funkcją wypieku chleba i pizzy .Czy ktoś ma takowe ustrojstwo i mczy faktycznie jest to dobre .
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Eksperymentowałam trochę z programami do pieczenia w moim Panasonicu i takie mam uwagi :-)
Nie pieczcie chleba na programie expresowym, wychodzi mniejszy, bardziej zbity a przy jedzeniu “rośnie w buzi” przykleja się do zębów, ogólnie mówiąc klucha się robi :-)
Najlepszy jest program 4 godzinny, wielkość XL a skórka jak można to mocno przyrumienioną a jak nie to średnio. Gdy skórka jest ustawiona na mocno zrumienioną to góra chlebka też się lekko przyrumienia. Przy ustawiniu na średnio, góra chleba jest bardzo jasna.

Jak coś znowu przetestuję to napisze jaki był tego rezultat :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Chcialam Wam pokazać jaki mi wychodzi chlebek z Panasonica :D
I co Wy na to :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

śliczny, śliczniasty, piękniusi, miodzio!!!!!!!!!!!! Muszę mieć panasonica!!!!! :D
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Myślę, że skutecznie was zachęciłam do pieczenia chleba :-)
I do chwalenia się swoimi osiągnięciami :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

A powiedz czy ten śliczniusi chlebek kruszy sie i jak długo jest smaczny ?
Prowokacja własnie sie zaczeła !
ODPOWIEDZ