jak pieczemy chleb w panasonicu:))))

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Po upieczeniu i przestudzeniu, cały chlebek kroję na kromki i zamrażam pakując w woreczki po dwie. Potem nie rozmrażając wkładam do tostera (Philips z możliwością rozmrażania) ustawiam na 4 min i kromeczki wyskakują cieplutkie.
Gdy piekłam na innym programie to chleb się bardzo kruszył. Ten był pieczony na programie 4 godzinnym, nie kruszy się bardziej niż normalnego chleba :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Przeprowadziłam kolejne eksperymenty z moim chlebkiem; dodałam zmielone prażone pestki dyni, chlebek miał fajne zielone kropki ale bardzo się kruszył.

Dziś do mojego chleba dodałam soi.
Ziarna soi trzeba namoczyć, najlepiej przez całą noc, następnie trochę je osuszyłam w ręczniku papierowym i dodałam do ciasta. Chleb wyszedł idealny, właśnie taki jak sobie wymarzyłam :D
Obrazek
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Mi bardzo długo wychodziły "gnieciuchy" zamiast chleba. Juz mialam ich dość. Mam jakąś polską maszynkę do pieczenia chleba (zapomniałam nazwę). Odkryłam, że przed wrzuceniem do foremki należy mąkę wymieszać dokładnie z drożdzami (mieszam różne rodzaje mąki ale zawsze przeważa kukurydziana - najtańsza). Odkąd tak robię chleb jest niemal super. Może nie taki jak na zdjęciach powyżej ale nie jest źle.
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

:cheesy:
No super!!! Ja już mocno zgłodniałam! :D
a na jakim programiku upiekłaś taki chlebek, bo mi wychodzi z "mniejszą górą" - jest bardziej płaski, a i jeszcze jedno - piekąc w programie czterogodzinnym, pieczenie z rodzynkami - nie mogę ustawić mocno przyrumienionej skórki?????????
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Przepraszam, to było do Agniesi (zdjęcia cglebka), nie zauważyłam, że są dwie stronki. :oops:
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Wiki pisze::cheesy:
w programie czterogodzinnym, pieczenie z rodzynkami - nie mogę ustawić mocno przyrumienionej skórki?????????
Jak się ustawia program z dozowaniem dodatków to faktycznie nie można ustawić mocno przyrumienionej skórki tak jest i już.
W instrukcji przy tym programie piszą żeby ustawić kolor przyrumienienia skórki na średni :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Nie tylko smakowicie wygląda ale i jest bardzo smakowity :P
Gorąco witam nowego forumowicza :-)
Obrazek
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

drożdze

Post autor: mama Mateusza »

Ile drożdzy wsypujecie, piekąc chleb w Panasonicu?
W niektórych przepisach jest jedna łyżeczka (to mniej niż pół opakowania), a niektórych całe opakowanie 7-8 gramowe. Wsypałam ok. półtora łyżeczki (tej "panasonicowej") i wydaje mi się, że chleb za mocno pachniał drożdzami.
Proszę, poradźcie pilnie, ile wsypywać drożdzy. Muszę upiec piec jeszcze dzisiaj.

dziękuję i pozdrawiam,

Sylwia
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja daje tyle drożdży ile wymaga przepis :mrgreen:
Obrazek
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

W przepisach w instrukcji Panasonica, dotyczących mąki Glutenexu powinno się dodać tylko 1 łyżeczkę grożdzy (mniej niż pół opakowania).
A jeśli zastępuję tę makę mąką z Bezglutenu? W przepisie z opakowania Bezglutenu jest dużo więcej drożdzy, nie pamiętam czy 8 czy 20 g (nie jestem w domu i nie mam przed sobą opakowania).
Może piekąc chleb w piekarniku trzeba dać więcej drożdzy, a w maszynie nie? Jest jakaś taka zasada?
Gdy używacie mąki Bezglutenu w Panasonicu ile dajecie drożdzy?
A używając np. Mix B z jakąś inną mąką?
Wybaczcie, może to trywialne pytania, ale jesteśmy początkujący.

pozdrowienia,

s.
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Ja daję tyle ile jest w przepisie, tzn. jedna małą miarkę dla mąki Glutenex a półtorej dla Belzgutenu. I efekty sa dobre w obu przypadkach.

Pozdrawiam,
Marcin
Jarosława
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 10 kwie, 2005 13:06
Lokalizacja: Chojnice

wypiekacz

Post autor: Jarosława »

Proszę o podpowiedź gdzie można kupić wypiekacz do chleba firmy Panasonic, bo na stronie Panasonica w swojej ofercie go nie mają :?:
Jarosława
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 10 kwie, 2005 13:06
Lokalizacja: Chojnice

wypiekacz

Post autor: Jarosława »

:cry: Niestety dzwoniłam do firmy Panasonic i nie produkują już tych wypiekaczy do chlebka, proszę o informację jakie jeszcze dobre wypiekacze
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

Jarosławo,
wypiekaczy nie produkukują, ale mogą mieć w niektórych sieciach. My kupiliśmy niecałe 2 miesiące temu zdaje się, wtedy też nie produkowali. Podobna cenowo jest maszyna podajze Kenwooda (różnica około 100 zł). Jest trocje mniejsza (to moim zdaniem lepiej), funkcje zdaje się, że ma takie same, ale nie wiem, jak się sprawdza.

pozdrowienia,

mm.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Panasonic

Post autor: elola »

Są w kraju jeszcze pojedyncze wypiekacze Panasonica w sieci Rtv Euro Agd. Wczoraj były ponoć do dostania w:
1. Katowicach w Centrum Handlowym - Stawy
ul. Pułaskiego 60
tel. 0 32 608 08 66
2. Elblągu w Centrum Handlowym - Ogrody
ul. Płk. Dąbka 152
tel. 0 55 235 81 16
3. Warszawie w Salonie Sprzedaży
ul. Kasprzaka 25 A (róg Bema)
tel. 0 22 534 57 60 ( lub końcówka -88 i -89)
4. Radomiu w Centrum Handlowym Echo
ul. Żółkiewskiego 4
tel. 0 48 333 26 61 (-62, -63)
Można ponoć poprosić kierownika pkt-u w swoim mieście o sprowadzenie wypiekacza z w/w miejsc. Powodzenia!
ODPOWIEDZ