Proszę o przepis na chlebek dla dziecka 17msc

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PatiGr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 08 mar, 2007 23:37
Lokalizacja: Krapkowice

Proszę o przepis na chlebek dla dziecka 17msc

Post autor: PatiGr »

Witam przeglądałam wszystkie przepisy,ale jakoś nic nie odpowiada mi a na pewno małemu.Chciałabym raczej bazować na zakupionych mąkach a i innych produktach (z którymi nie ma problemu jesli chodzi o zakup) a nie gotowych mieszankach ponieważ aktualnie nie mam i właśnie w tym jest problem.Mąż dziś był w sklepie ale dostawa chleba który mój synek je bedzie dopiero w poniedziałek więc muszę coś mu upiec, a kupić mieszanek tez nie mam możliwości..Dlatego proszę bardzo o jakieś przepisy które na pewno się udadzą.Bo juz kilka razy piekłam i wyszło mi nie powiem co:(Może ktoś ma jakiś przepis fajny żeby upiec chlebuś takiemu maluchowi??Musze jeszcze dodać że tych wszystkich chlebów mój mały nie chce jeść i dlatego tez mam wielki problem.a i jest też na diecie bezmlecznej..
patka
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Dla malego dziecka polecam gofry, nalesniki z maki gryczanej, pieczywo kukurydziane i gryczane( wygladaja jak deseczki,sa b. dobre) ze sklepow Polo. Ja zawsze uzywam tego, gdy zabraknie mi chleba.
W dziale chleb jest sporo przepisow na chleby bezglutenowe.Mleko zawsze mozna zastapic woda.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja też polecam gofry - biszkopty z gofrownicy thh-polki. Robi się je z mąki ziemniaczanej, do kupienia w każdym spożywczym. Zamiast masła myślę, że można użyć margaryny bezmlecznej. W Święta piekłam babkę drożdżową bezglutenowo-bezmleczną - użyłam bezmlecznej margaryny oraz specjalnego mleka dozwolonego dla tego konkretnego "przypadku" (chyba był to jakiś Nutrison). Wyszła świetnie, niestety zawiera żółtka jaj w ilości uderzeniowej. No i piekłam na miksie Bezglutenu... W razie użycia "zwykłej" mąki (kukurydzianej, ziemniaczanej, ryżowej), a nie miksu musisz pamiętać, że im więcej rodzajów mąki wymieszasz, tym lepszy efekt. Chleb z samej kukurydzianej raczej nie wyjdzie... A z samej gryczanej nawet nie próbuj. Jeśli mały je jakieś mleko/mieszankę mlekozastępczą, to może będzie mu smakował popping z amarantusa - u mnie w każdym większym sklepie Społem jest. Przypominam też o istnieniu takich wynalazków jak tapioka - też do ugotowania na wodzie lub mieszance, Sinlac, może też produkty Alpro-soya? Ale nie jestem pewna, czy dla takich maluszków się nadają. Powodzenia!
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Dla malego dziecka zamiast chleba dobre jest ciasto bananowe/bananowiec. Mozna upiec mniej slodkie. Jest o wiele latwiejsze do upieczenia niz chleb i zawsze sie udaje.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ