Chleb lub inne pieczywo dla osob choryh na laktoze

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Chleb lub inne pieczywo dla osob choryh na laktoze

Post autor: Petrus »

Witam !! Jestem tutaj calkiem nowy no i mam maly problem !! ;( Moze ktos wie gdzie mozna w ok Opola kupic Chlebek dla Laktozowcow ?? Lub moze ktos z wlasnego doswiadczenia wie jaki Chlebek mozna jesc ??
Dziekuje juz teraz za pomoc !! :>
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Jezeli nie mozesz laktozy, to uzywaj chleba pieczonego na wodzie.
Dla mnie chleb pieczony z mlekiem to juz bardzie ciasto niz klasyczny chleb.
A gluten mozesz?
Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Petrus »

Witam !

Wiec z Glutynami nie mam zadnych problemow :) Dzieki za odpowiedz ! Co do Chlebka wiedzialem ze ma byc robiony na wodzie :D ale gdzie takiego kupic ?? Na ogol sprzedawcy nie wiedza o tym duzo ! A nawet ci co mieszaja to ciacho mowia ze nie potrafia w pelni powiedziec co tam w srodku jest ze ponoc cala mieszanke dostawaja juz gotowa !Wiec jet tutaj maly problemik ;)
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

To nie ma problemu. Bierzesz make, drozdze,wode, sol i olej i pieczesz chleb. Ja juz od dawna pieke glutenowe i bezglutenowe chleby.
Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Petrus »

NO TAK MASZ RACJE !! ALE CZASAMI NIE BYLO BY ZLE POPROSTU IS DO SKLEPU I COSIK TAM KUPIC !! NP CHLEBEK ALBO BULECZKI :)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Proszę, nie pisz z Caps Lockiem, to oznacza krzyk.
A co do pieczywa - jeśli możesz jeść gluten, to chyba w normalnym najzwyklejszym chlebie czy bułkach nie ma mleka?
Obrazek
Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Petrus »

Hej !

Sorki ale chyba sie mylisz ! Cukiermleczny-Laktoza jest uzywany do wielu wypiekow jako srodek wiazacy !! Wystepuje w wielu gotowych przyprawach ! Nie wspominam juz o masle , mleku. ser,jogurty wedliny slodycze ! Co mam na celu ? Byc calkiem pewnym ze w danym pieczywie nie znajde zadnych dodatkow ktore moga zawierac Laktoze !Wiec jezeli dany produkt jest dokladnie opisany co jest w srodku i mozna temu wierzyc jest szansa ze wszystko bedzie OK Bylo by super jezeli na kazdym produkcie byla by informacja nie tylko co jest w srodku ale takze informacja dla Alergikow !! Wiec pytam jaki chleb jedza ludzie majacy problem z Laktoza ale nie z Glutynami !

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale to jest forum o celiakii....
Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Petrus »

Hey !

Wiem wiem ale chyba jest tobie wiadomo ze po dluzszych problamach z Glutynami nastepnym efektem jest moze byc problem Laktoza ! Wiec czy az tak falsz tu jestem ?? Jezeli nie mozesz mi pomoc nie szkodz ! Mysle ze po to jest to forum by sobie pomagac a nie zwracac uwage ! Z kolei wiele innych osob pisze tutaj takze o problemach z laktoza ! Czy takze zwracasz im uwage ??



Z powazaniem
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Petrus pisze: Wiem wiem ale chyba jest tobie wiadomo ze po dluzszych problamach z Glutynami nastepnym efektem jest moze byc problem Laktoza !
Pierwsze słyszę.
Petrus pisze: Wiec czy az tak falsz tu jestem ?? Jezeli nie mozesz mi pomoc nie szkodz ! Mysle ze po to jest to forum by sobie pomagac a nie zwracac uwage ! Z kolei wiele innych osob pisze tutaj takze o problemach z laktoza ! Czy takze zwracasz im uwage ??
Na forum część osób jest nie tylko na diecie bezglutenowej, ale i bezmlecznej.
Petrus - jak się domyślam, polski nie jest Twoim ojczystym językiem. Po pierwsze może poszukaj informacji teoretycznych na "swoim" lokalnym forum czy portalu.
Jeśli mieszkasz w Polsce, to może niech jakiś znajomy Polak pośledzi Ci składy pieczywa i pogada z piekarzami.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

Magdalaena pisze:
Petrus pisze: Wiem wiem ale chyba jest tobie wiadomo ze po dluzszych problamach z Glutynami nastepnym efektem jest moze byc problem Laktoza !
Pierwsze słyszę.
Petrus ma racje, kiedy zdiagnozowano mi celiakię mój organizm był już znacznie wyniszczony i do celiakii doszły mi też różne alergie pokarmowe m.in. na cukier mlekowy czyli laktozę. Po podleczeniu organizmu dietą bezglutenową i odstawieniu na jakiś czas uczulających produktów alergie te przeszły.
Ostatnio zmieniony pt 15 cze, 2007 22:15 przez Aśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
>>pozdrawiam<<
Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Petrus »

Hallo !


No tak ktos ma tu racje !! Juz dawno nie pisalem po polsku ! ale jak sie domyslasz ciagle Polske odwiedzam ! Czy to takie wazne ze nie pisze stylowo dobrze ??? Szukam tylko odpowiednich i dobrych rad jak w czasie pobytu w Polsce jesc takze w miare normalnie tzn chlebek i nuleczki ! :)

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 15 Cze, 2007 22:48 ]
Stop stop ! :oops:

Mysle o buleczkach :D
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Obawiam się, że w Polsce będzie Ci trudno kupić taki chlebek tylko bez laktozy. Firma Bezgluten ma w swojej ofercie trochę pieczywa bez laktozy... ale i bez glutenu. Ja nie jestem na żadnej diecie i parę razy próbowałam ten chlebek - jest całkiem smaczny. Jednak dla kogoś komu dieta bezglutenowa jest całkiem obca może się wydawać niedobry. Ale podpieczony w tosterze, albo opiekaczu smakuje nie gorzej niż zwykłe pieczywo.
Na diecie od 15.03.2011
Petrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 13 cze, 2007 22:29
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Petrus »

Hallo !


Dzieki Dzieki Dzieki :) Mysle ze to jest odpowiedz i rada na ktora tak dlugo czekalem !

Jeszcze raz dziekuje pozdrawiam no i zycze zdrowia !!

[ Dodano: Sob 16 Cze, 2007 16:33 ]
Dziekuje za pomoc ! Co mnie martwi to ze sa osoby ktore te Foum jako SWE traktuja !I jezeli juz ktos nie jest az tak dobry w polszczyznie jest odsylany na tzw swe Forum !
Ale widac taka juz jest mentalnosc niektorych osob ! Wiec jeszcze raz Dziekuje tym ktorzy chcieli pomoc i pomogli :) a tym innym zycze wiecej akceptacji i tolerancji do innych :)

Zegnam ! Juz nie bede przeszkadzal tu nikomu ale jezeli moge pomoc chetnie to uczynie !
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Nie ma się o co obrażać.
Moja starsza córka była na diecie bezmlecznej, glutenowej. Wiem, że do bułek bardzo często dodawane jest mleko, a ponieważ nie ma na nich podanego składu (sprzedawane są luzem, bez opakowania) - bułeczek raczej nie zjesz. Do chleba też często dodaje sie mleko. Na pewno bezmleczne są chleby 100% żytnie na zakwasie, zwłaszcza te sprzedawane w tak zwanych sklepach ze "zdrową żywnością". Myślę że do ekologicznych chlebów pszenno-razowych również nie dodaje się mleka - ale to trzeba sprawdzić.
ODPOWIEDZ