Automat do pieczenia chleba Moulinex OW5000

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Malwina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 18:15
Lokalizacja: z Polski

Automat do pieczenia chleba Moulinex OW5000

Post autor: Malwina »

Chcę kupić automat do pieczenia chleba firmy moulinex OW5000 z funkcją pieczenia chleba bezglutenowego powiedzcie mi czy jest on dobry czy nie
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

Hej Malwina. Ja kupiłam tez Moulinex ale OW2000. Nie ma on funkcji wypieku chleba bezglutenowego ale według mnie wszystkie te automaty działają na tych samych zasadach. Chleb bezglutenowy piekę według przepisu na opakowaniu i zawsze mi wychodzi, jedyny minus tych automatów to, że trzeba czekać długo na chlebek min.3 godziny. Ogólnie jestem zadowolna ale czasami wolę upiec w piekarniku bo jest szybciej i bardziej przyrumieniony. Mój kosztował 270zł a napewno te z funkcją wypieku bezglutenowego są droższe ale decyzja należy do ciebie.

Pozdrawiam
Malwina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 18:15
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Malwina »

Moulinex z funkcją pieczenia chleba bezglutenowego kosztuje 335 zł na Allegro ale dziękuje ci emila
Ostatnio zmieniony ndz 04 lis, 2007 14:59 przez Malwina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

celiaklie mam stwierdzona dopiero od konca listopada,teraz planuje zakup jakiegos automatu do pieczenia chleba bezgl. Poradźcie mi prosze,jaki mam kupić i gdzie sa one dostepne.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

ja mam ow 5003 z bagietkami ale od kilku dni dopiero i jeszcze niepieklam, jak tylko cos mi wyjdzie dam znac :)
1997:diagnoza zanik kosmków jelitowych 3go stopnia
2008: diagnoza brak zaniku kosmków jelitowych
:-))
aktualnie na diecie
www.celiakia.nom.pl
www.celiakia.phorum.pl
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Kilka dni temu kupiłam moulinex ow 5000. Od razu upiekłam chlebek z mąki bezglutenu( ciasto chlebowe pku) wg przepisu podanego na opakowaniu. Nastawiłam program 6( bezglutenowy), mocne zrumienienie, najniższa waga. Chlebek palce lizać, wszyscy podjadaliśmy córce. Program trwał 2h 15 min.. Dziś jest 3 dzień a chlebek wciąż świeżutki. Przerzucamy się wszyscy na to pieczywko. Chciałabym spróbować upiec chlebek razowy bg, ale nie wiem jaki wtedy program ustawić, napiszcie proszę o waszych eksperymentach z tą maszyną. A i jeszcze cena... oczywiście w sklepie internetowym 317 zł.
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Razowego jeszcze nie zrobiłam, ale upiekłam już 3 chlebek, śmiało moge polecić tę maszynę. Natomiast poradzę, aby trzymać się bardzo wszystkich wskazówek. Ostatnie pieczenie było w pośpiechu. Olej prosto z lodówki( powinien być w temp. pokojowej) i drożdże wsypałam na wodę. Chleb jest ok, ale nie urósł tak bardzo wysoki, jak poprzednie.
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: mlobko »

Według mnie nie ma różnicy w rodzaju automatu. Ja mam Moulinex OW2000. Piekę na programi albo standardowym albo dla bułki. Wcześniej miałem jakiś zwykły (nie pamiętam nazwy) tam też piekłem standardowym programem i wszytko było ok.
Jakość chleba zależy od tego jaki masz przepis - jak dobierzesz składniki.
Najczęściej te przepisy na opakowaniach mieszanek są ok.
Powodzenia w pieczeniu i w razie czego służę pomocą.
ODPOWIEDZ