Automat alaska bm 2000 problemy z pieczeniem

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Banan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 23:01
Lokalizacja: Rybnik

Automat alaska bm 2000 problemy z pieczeniem

Post autor: Banan »

Witam kupiłem automat do chleba alaska model bm 2000 z dość dużą formą jak na mój gust.I mam problem 2 próby i oba chlebki nie udane . Nie wiem w czym jest problem korzystałem z mieszanki polskie młyny .Pierwsza próba na programie numer 3 chleb pełnozarnisty kompletnie nieudana najpierw w wodzie rozpuśćiłem drożdże suszone dr oetker potem cala paczkę mieszanki ciasto nie rozrobiło sie nawet poprawnie .Dziś druga próba na programie nr 1 najpierw woda tym razem ciepła ok 40 stopni do niej drożdże najpierw do automatu mieszanka 500 potem woda z drożdżami stopień zarumienienia mocny .Chleb wyszedl ale maly na dnie formy i nie jest najlepszy .Nie wiem co jest grane skoro dużo ludzi chwali sobie automaty do chleba .Może coś robię żle kolejność składnikow . Jak ktoś może niech podzieli sie radą bo powoli mam dość automatu .
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Banan pisze:korzystałem z mieszanki polskie młyny
Nie wiem, czy znajdzie się ktoś na Forum, kto korzysta z tej mieszanki :)
Banan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 23:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Banan »

Moze nie z tej mieszanki ale ktos kto korzysta z alaski bm 2000 i ma jakies wyprobowane sposoby . Ta forma co tam jest wydaje sie za mala na zrobienie chleba z polowy paczki czyli 500 nawet jak dam chleb mały to chleb jest na dnie po upieczenieu obklejony w boki i nie wyglada na chleb tylko n akolaczyk heee .pozdrawiam
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Banan,
Czy twoj automat nie ma instrukcji obslugi z przepisami?
Moze najpierw sprobuj upiec normalny( glutenowy) chleb, a pozniej ewentualnie bezglutenowy. Musisz postepowac dokladnie wg instrukcji. Wiem, ze nie mozna sypac soli na drozdze.
Powodzenia.
Agusia2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 04 maja, 2008 17:39
Lokalizacja: Pawłowice

Post autor: Agusia2002 »

Czy ktoś mógłby mi przesłać instrukcję obsługi do Alaski BM 2000, niestety moja jest w j. niemieckim ;(
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Obrazek
1celejma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 22:08
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: 1celejma »

Witam , też mam Alaskę 2000 , i też dopiero pierwszy raz piekłem chleb. na 3 programie ,chleb sredni , srednio wypieczony ,wyszedł super na zwykłej mieszance Bezglutenu , w/g przepisu na opakowaniu , dodałem tylko pestki dyni i prażoną cebulkę , a dzisiaj piekłem na mące razowej i 1 programie i bez dodatków - no i klops !!! wyszedł pusty w środku !! Chyba metoda prób i błędów jest tutaj najbardziej wskazana ! Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

1celejma pisze:... dzisiaj piekłem na mące razowej i 1 programie i bez dodatków - no i klops !!! wyszedł pusty w środku !! Chyba metoda prób i błędów jest tutaj najbardziej wskazana ! Pozdrawiam !
Proponuje dać mąki pół ma pół, tzn połowę zwykłej i połowę razowej.
Obrazek
Agusia2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 04 maja, 2008 17:39
Lokalizacja: Pawłowice

Post autor: Agusia2002 »

Nastka dziękuję ci bardzo :)
ODPOWIEDZ