pomoc dla nowicjusza

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
makusma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 12:07
Lokalizacja: Warszawa

pomoc dla nowicjusza

Post autor: makusma »

Witam
Mój 17 miesięczny synek jest od kilku dni na diecie, diagnoza- nietolerancja na gluten. A ja jestem zupełnie załamana, nie mam pojęcia od czego zacząć...
Czytałam o aparatach do pieczenia chleba, świetne opinie ma Panasonic-jak się okazało dawno już wycofany z oferty producenta. Powiedzcie proszę czy chleb mogę upiec w każdej maszynie? Czy musi mieć do tego specjalny program? Co z bułkami i ciastem?
Im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie...
Proszę o pomoc, może jakieś linki.
[/quote]
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

pomoc dla nowicjusza

Post autor: Mona »

Witaj.
Ja używam zwykłego aparatu. Pierwszy kupiłam w 2003 roku na allegro, ponieważ wtedy jeszcze nie były ogólnie dostępne. Kilka miesięcy temu aparat się zepsuł więc pojechałam do tesco i kupiłam najtańszy jaki tam był (99zł). Chleb piekę przeciętnie dwa razy w tygodniu i zawsze wychodzi.
Życzę powodzenia :okulary:
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja mam Clatronica, ale od ponad roku stoi i prawie go nie używam. :) Przeszłam burzliwy okres fascynacji własnym chlebem, ale ponieważ oferta pieczywa bezglutenowego jest coraz ciekawsza, cenowo wychodzi tak samo, a ja notorycznie nie mam czasu - to zarzuciłam pieczenie. Ale jak się uprzesz przy pieczeniu, to:
1. można w każdym aparacie, nie musi mieć specjalnego programu;
2. czasem trzeba pomóc mieszadełkom (nie mieszają do spodu i wychodzi zakalec);
3. zwracaj uwagę na odpowiednią mąkę - nigdy 1 gatunek, a najlepiej używać gotowych miksów;
4. i jedna z pierwszych złotych myśli, jaką sobie przyswoiłam: "podstawą jest ciepłe mleko". Lub inny płyn. ;)
Powodzenia, ale zanim się załamiesz, sprawdź oferty sklepów internetowych, gł. Bezglutenu i Balvitenu. Warto spróbować i jest to znacznie mniej frustrujące od własnoręcznej działalności. :D
Ja używam teraz mojego aparatu wyłącznie do pieczenia ciasta drożdżowego. Babka na Wielkanoc wychodzi suuuuper... :P
No a bułki, to nie ma przeproś, na blaszce w piekarniku... Zwykłe ciasta też. I tak na prawdę, to pamiętaj - pieczenie bezglutenowe jest dokłądnie takie samo, jak glutenowe. Używa się jedynie innej mąki.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
makusma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: makusma »

Dziękuję bardzo za pomoc.
ODPOWIEDZ